Stolní hra, kterou připravili úředníci města Chotěboře.

Stolní hra, kterou připravili úředníci města Chotěboře. | foto: MF DNES

Chotěboř sází na originální propagaci a má vlastní pohádkovou stolní hru

  • 1
Vlastní stolní hru jako nástroj propagace svého města se rozhodli vyzkoušet úředníci v Chotěboři. Hra Za pokladem loupežníka Mikše do doubravského údolí se proto vztahuje přímo k městu a jeho bezprostřednímu okolí.

Nová stolní hra se hraje s figurkami a kostkou, cílem je co nejrychleji doputovat údolím Doubravy z Chotěboře do Bílku po barevných trasách odpovídajícím reálnému turistickému značení.

Stačilo dopilovat nápad starostky

"Hra vychází z místních reálií. Hráči procházejí známými místy údolí a setkávají se pohádkovými bytostmi z pověstí, které jim jejich cestu usnadňují nebo naopak komplikují. Kdo dojde do cíle jako první, získává poklad loupežníka Mikše," popsala Soňa Francová z chotěbořského odboru školství, rozvoje a památkové péče.

Právě úřednice tohoto odboru hru vymyslely společně s pracovníky chotěbořského informačního centra a výtvarníky. Celý nápad vznikl loni v hlavě tehdejší ředitelky centra a dnešní starostky města Elišky Pavlíkové jako nástroj pro propagaci Chotěboře. Úřednice ho pak pilovaly půl roku.

Úředníci hru stále dokola překreslovali. "Domýšleli jsme ji a zkoušeli ji hrát. Byli jsme jako děti," směje se Francová. Hra má její hráče i něco naučit, přiblížit jim Chotěboř a její okolí. Proto se na rubu herního plánu nacházejí nejen základní informace o městě a o údolí Doubravy, ale i některé z místních pověstí.

Hru Za pokladem loupežníka Mikše do doubravského údolí je možné za pouhých 36 Kč zakoupit v chotěbořském informačním centru v městské knihovně. V následujících týdnech by se hra mohla objevit i v informačních centrech v Bílku, Ždírci nad Doubravou a v Krucemburku. O tom, že by se začala prodávat v běžných obchodech, se zatím neuvažuje.