Diskuze

Na špinavé sklo u krbu funguje chemie i jemný popel

Sklo u krbové vložky je třeba pravidelně čistit. Rozdíl je jen v četnosti údržby - kdo koupil kvalitní výrobek a používá vyschlé dřevo, tolik se nenadře.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Catt

3. 2. 2009 20:18
Nebo

Nebo si pořídit kvalitní vložku a pokud topím suchým dřevem, tak nemusím čistit nic. Špinavá dvířka má jen špatně navržená vložka. Nešpiní se třeba Jøtul. Nesmí to prostě někdo plácat na koleně.

0 0
možnosti

modem

3. 2. 2009 17:32
.

Ty kamna na výměník byly vlastně připraveny.Jen tím výměníkem mi přibyla četnost čištění,povrch výměníku je ochlazován,dochází k usazování dehtu,popele.Ale zase jen odmontuji vrchní desku na imbusy,vyndám boční vnitřní plášť.Za půl hodiny hotovo.Rozhodně jsem uštřil na elektřině,je práce se dřevem,15m3 sezona..Ale ta tepelná pohoda je super.A litina má úžasnou vlastnost,že dlouho drží teplo.Takže doporučuji zásadně litinu,velká životnost,nenadřu se tolik jako u plechových krbovek,kde mají polínka 30 cm.Alespoň moje kancelářské ruce nezleniví a práce s kalačem na štípání dřeva je úžasný relax.

0 0
možnosti

Garion.

4. 2. 2009 16:25
Re: .

15 kubiku za sezonu? Clovece ja topim od zari do kvetna a stopim max 2 kubiky. A topim denne. Je pravda, ze je suchym tvrdym drevem. Ale takova cifra se mi nezda, ani kdyby to byla mokra borovice. Budiz.

K tem materialum: myslim si, ze nemate pravdu kdyz tvrdite, ze se samot stava izolaci. Trva mu dele, nez se nahreje, ale vetsinu tepla absorbuje a vydava pres plast do konvekcniho prostoru. To je zakladni vlastnost samotu. Kdyz ho chvili z jedne strany zahrivate na urcitou teplotu, spolehlive mate za chvili tu teplotu i na druhe strane. A to i pri teplotach nad 1000°C, kterych ve vlozce zdaleka nedosahujete. Jste radi za 500°C ve spicce. Prumerna teplota spalin na hrdle byva pod 300°C. A ta litina take neni nesmrtelna. Mam bohuzel zkusenosti, ze dokaze po par letech provozu prasknout. Zdeformovane rosty a deflektory nekomentuju. To se stava i Jotulu a jinym renomov. znackam. Ale uznavam, ze pro nekoho v konkretnim pripade je litina nejvhodnejsi material. Jdete se poradit s odbornikem.

0 0
možnosti

modem

3. 2. 2009 17:32
.

Před pěti lety jsem koupil krbovky,litinové,Franco Belge (savoie).Výkon 8 kW.Velikost jako klasická televize.Prodává je http://www.bhs-praha.com .Nedělám jim reklamu.Ale spokojenost.Kdo topí každý den,tak jít do litiny.Plech se časem zkroutí a pod.Šamot uvnitř vlastně v plechových krbovek je izolací,tak sálá teplo pouze sklem.U tohoto provedení se rozpálí celý povrch,tak tepelná účinnost je zajisté větší.Po těch letech má rošt jen mikroskopické vlasové trhliny uprostred.Sklo mi prasklo po roce,ale to se domnívám,že dvířka se časem prohnula,byť nepatrně a úchyty byly dost utažené.Originál sklo stojí 2000,ve sklenářství žáruvzdorné za 800.A dobrý,drží.Jsou dvouplášťová,vnitřek se dá demontovat velmi jednoduše,jako puzzle,když se potřebuje vnitřek vyčistit.Dal jsem si tam výměník 2,7kW,který mi utáhne 3 radiátory,takže přímotopy nezapínám.Vwejdou se 40cm polena dlouhé.

0 0
možnosti

MatějMatolín

4. 2. 2009 16:17
Re: .

Sklo ti prasklo po roce a jinak spokojenost? Ty budeš asi hodně nenáročnej, co? ;-D;-D;-D

0 0
možnosti

Vik247

3. 2. 2009 13:08
Jaky KRB

Prave se rozhoduji jaky krb poridit?

Muze mi nekdo poradit jestli vybrat litinovy krb s externim privodem zduchu z venku, nebo klasicky krb s nasavanim vzduchu z mistnosti?

Jak jsou na tom krby Blanzek ceskeho vyrobce?

0 0
možnosti

cunik_1

3. 2. 2009 14:22
Re: Jaky KRB

Zrovna minulý týden jsem instaloval krbová kamna NORDICA. Reklamu tím nedělám, ale podle toho, co jsem kde zjistil, tak jsou jedni z nejlepších - dělají i krbové vložky. Jsou litinové. O tom vzduchu je to spíše otázka na projektanta - záleží jak bude krb velký, výkon, atd. atd.

0 0
možnosti

Garion.

3. 2. 2009 9:33
Sekundarni spalovani

"Moderni vlozky pouzivaji sekundarni spalovani..." Chtel bych podotknout, ze i starsi krbove vlozky jinak nez sekundarne spalovat neumi. Drevo nelze spalit pouze primarnim horenim, jelikoz obsahuje pouze cca 20% pevne hmoty. Zbytek hmoty se uvolnuje pri dosazeni cca 250°C ve forme plynu, ktery teprve za pritomnosti kysliku vzplane. Takze drevo behem spalovaciho procesu hori vzdy prevazne sekundarne.

A ted k modernim vlozkam: Ty ve clanku popisovane maji sice oplach skla studenym vzduchem, ale u vetsiny vlozek nelze tento proud vzduchu nijak regulovat, tudiz se muzete rozloucit s nejakou slusnou dobou horeni. Modernejsi vlozky pouzivaji metodu pokoveni vnejsi strany skel (fialovozelene zabarveni) a uplne dotesneni skla. Cistotu skla pak resi vetsi intenzita ohne, ktera dokaze svym zarem usazeniny vypalit. A ty nejmodernejsi vlozky mai sklo take zatesnene a na sklo je vhanen vzduch predehraty na 200-300°C, takze sklo ohriva take na vysokou teplotu. V kombinaci s dvojitym zasklenim...

0 0
možnosti

Garion.

3. 2. 2009 9:36
Re: Sekundarni spalovani

pak takove sklo snad nikdy cistit nemusite. Ale nesmite palit drevo, na kterem jeste pred mesicem meli ptaci hnizdo. Zaklad je aspon 2 roky susene tvrdsi drevo.

Sam mam doma krbova kamna s timto systemem oplachu a sklo si vycistim jednou za rok po sezone, kdy kamna pigluju. Ano, kdyz kamna na noc priskrtim, abych rano mohl jen prilozit, tak je sklo zacernale, ale za hodinku je zase ciste. :-)

0 0
možnosti

marfin

3. 2. 2009 9:24
CO je to LOC

Co je to zelené LOC ?

0 0
možnosti

Garion.

3. 2. 2009 9:38
Re: CO je to LOC

myslim, ze je to univerzalni cistic cehokoliv od jedne americke firmy, distribuovany pres obchodni zastupce primo do domacnosti. Prezdiva se mu tramvaj.

0 0
možnosti

ramese

3. 2. 2009 8:43
LOC

nam funguje zelené LOC za par kacek a sklo je ciste;-D

0 0
možnosti