Diskuze

Aby vánoční stromek v květináči přežil, musíte si na Vánoce stáhnout topení

Pěstovat si vlastní vánoční strom je rozhodně ekologičtější, než každoročně kupovat nový. Navíc nepřijdete o typickou vůni jako u umělého stromku. Nepočítejte ale s tím, že bude zdobit byt celé týdny.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jolika

17. 12. 2010 10:30
mrznout kvuli stromecku?

;-D ani nahodou. Podporila jsem pracovite Cinany a zakoupila stromek v krabici i se stojanem, svetylky a ozdobickami. Bez ujmy na krase uz nam slouzi nekolikaty rok, coz ozdraveni zivotniho prostredi take podporuje. Po vanocich nemame zadny odpad, protoze stromecek po svatcich zase odchazi do sve krabice spat na cely rok.

0 0
možnosti

dracekvo

16. 12. 2010 14:51
asi těžko

Nemyslím, že stromek rozchodí přechod zvenku do místnosti. I když se stáhne topení třeba na 15 stupňů (už vidím, jak někdo sedí v obýváku v termo ponožkách) tak potom přechod na mráz stejně nerozchodí a najaře z něho bude pěknej zátop.

0 0
možnosti

Labaro

4. 1. 2011 22:15
Re: asi těžko

Není problém. Roky už to tak dělám. Důležité je stromek nepřenést z mrazu do tepla a naopak. Vhodná přestupní stanice na pár dnů je třeba nevytápěná garáž. Pro navrácení stromku ven je vhodné využít oblevu.

0 0
možnosti

ondrej01

16. 12. 2010 10:21
není ekologičtější

Opravdu je to blábol. Takhle mám jeden stromek v květináči několik roků, ale při koupi stromku každý rok je potřeba stromků daleko víc, tím pádem i více výsatby a více lesa, i více kyslíku. Tenhle článek asi psal někdo od ministra Drobila ne?:-)

0 0
možnosti

Guitarus

16. 12. 2010 13:23
Re: není ekologičtější

Nesmysl. Predpokladam, ze jste ekonom, nebo nejaky technicky zamereny clovek, protoze pro ty je typicke, ze pocitaji s cisly, ale ostatni dusledky si neuvedomuji.

Tak predne: Lesni plochy (ci plochy potencialni vhodne pro vysadbu) neni neomezne mnoho, spis je ji dost vyrazny nedostatek. V zadnem pripade tedy neplati prima umera. Zadruhe - vysadba novych stromku bude pokracovat i pri snizeni poptavky, at uz kvuli samotne prirode (to spis v neziskove sfere), anebo kvuli tezbe dreva.

Dalsi vec je, ze na kaceni a prevoz se spotrebuje spousta energie, coz je take nutne zapocitat.

0 0
možnosti

tajemník ministerstva zvěrstva

16. 12. 2010 10:04
Ekobláboly

Proč se autoři článků (nejen na iDnesu) nezamyslí nad těmi ekobláboly, než je napíší? Co je neekologického na tom, že si koupím stromek, který byl specielně vypěstován za tímto účelem? Živí se tím lesní školky a profesionální pěstitelé, kteří mnohdy takto získávají prostředky i na jiné činnosti v oblasti péče o les.

To jen zase nějaký eko-ma-go-r, dojatý usychajícím smrčkem vykřikuje cosi o ekologii. Nechápu, proč je ekologičtější rádoby pěstování stromku v květináči. Viděl někdo z těchto ekologistů kořenový systém třeba takového smrku? Jak velký by ten květináč musel být, aby strom prospíval... Přenášení a změny teploty, vlhkosti atp. stromku také dvakrát nepomohou...

0 0
možnosti

habr

16. 12. 2010 18:25
Re: Ekobláboly

Máš pravdu - smrčky potom vysazené do krajiny z takových květiňáčů díky svému znetvořenému koořenovému systému jsou podstaně náchylnější k vývratům. Ale emoce jsou emoce

0 0
možnosti

D.E.S.

16. 12. 2010 9:49
no ..

hlavně to co se prodává v obchodech je v květináči jen pro ozdobu, v žádném případě to ten stromek nemůže přežít, když nemá kořeny !!!

0 0
možnosti

habr

16. 12. 2010 0:33
Douglaska tisolistá,

pokud se nejedná o kultuvar, rozhodně není pomalu rostoucí strom. Naopak, roste asi o 1/3 rychleji než náš smrk. 

Nicméně pokud někdo chce mít doma (na zahradě) stromek v květiňáči a nechce aby mu přerostl, může klasicky zašťipovat mladé výhony. Stromek mu zhoustne.

Ale víc bych se věnoval málo vzrůstným kultivarům jehličnanů. Na trhu je jich hmono, stačí si vybrat.

 A v neposlední řadě. Žádný stromek který byl v lese (na plantáži) uříznutý pro vánoční výzdobu není živý. Maximálně přírodní. 

0 0
možnosti