Diskuze

Vylouhujte pomocí bublin z kompostu to nejlepší jako z pytlíku čaje

Takzvaný kompostový čaj působí na rostliny nejen jako hnojivo, ale lze ho jednoduše obohatit i o látky, které zeleň zároveň chrání před škůdci nebo plísněmi. Pro americké či anglické zahradníky není tento "čaj", po kterém užitkové i okrasné rostliny rostou a plodí jako divé, ničím novým. U nás se s ním zatím experimentuje.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Clovicek123

31. 5. 2011 21:56
mozna se zeptam uplne hloupe...

ale proc delat neco tak sloziteho, kdyz muzu kompost vzit, nasypat ho kolem rostlinek a pockat, az dest udela "kompostovy caj" sam... Myslim, ze to ma efekt stejny a je to mene pracne.. Samozrejme to neni dost in, ale to neni ani fakt, ze na travniku mi roste jetel a nepouzivam vertikulator a ruzne dalsi potrebne udelatka.. Ale zahradka plodi jako silena i bez kompostoveho caje :-)

0 0
možnosti

Uphillman

1. 6. 2011 5:36
Re: mozna se zeptam uplne hloupe...

Člověče vy vůbec nejste odtržený od reality, kam to s takovou chcete dotáhnout. ;-)

0 0
možnosti

Uphillman

31. 5. 2011 13:52
A možno tím postříkat i plody...

například okurky (jako ve španělsku). :-P

0 0
možnosti

Jean-Luc Picard

31. 5. 2011 11:51
no pokud máte nadbytek kompostu, tak ano

Jinak to ale vidím spíše na zarytí kompostu před sadbou či setím. Na přihnojení (zelení /bio/) se dá dobře použít kopřiv "zkvašených" v nádobě, zbytek hodit na kompost.

Pochopitelně i zarytí hnoje na podzim je velmi dobrá věc.

Tohle mi připadá, jako by si někdo chtěl ušetřit práci s rýčem a mimochodem co s odpadovým kompostem (po vyluhování)?

0 0
možnosti

wrah

31. 5. 2011 22:24
Re: no pokud máte nadbytek kompostu, tak ano

Kam s vylouhovaným? U klasického kompostu bych to rozhodil mezi třeba čerstvě posekanou trávu, kterou na ten kompost hodím. Spíš mi vadí nesmyslně složitá příprava. Stačí dát kopmost do většího kbelíku nebo lavoru nebo nebo.. Zalít vodou a deně několikrát zamíchat, do týdne máte výluh. Nebo si raději nechte takto zakvasit kopřivy, též vynikající hnojivo. Případně nám takto dával soused ročně pár lopat slepičinců, po vykvašení a naředění (jinak se rostlinky spálí) též výborné hnojení.

0 0
možnosti

ztrewq

31. 5. 2011 7:25
príliš zložité!

v jednom "návode" ako sa skutočne zbaviť pýru a iných vytrvalých plevelov bolo, že sa musia "rozpustiť" vo vode. tak som do suda s vodou hádzal všetko, čo som vytrhal. časom sa "zelená hmota" skutočne rozpustila a ostala iba "vláknina", zálievka bola vynikajúca. vedľajší efekt spočíva v tom, že v nádobe sa nemnožia komáre.

ps - v malom je možnosť do kanvy pre zalievanie dať žihľavu (kopřiva), obsahuje dusík.

0 0
možnosti

Labaro

31. 5. 2011 7:25
Určitě to bude fungovat,

ale patlat se s něčím 3 dny, zaneřádit spoustu věcí, abych pak měl jednu konev zálivky a to všechno podstupovat každý týden, to mi připadá jako značně neefektivní. A průmyslově ve velkém to dělat nemůžete, když se to má hned spotřebovat. To mi přijde lepší nasypat jednou za čas trochu čerstvého kompostu k rostlinám a louhování dělat postupně obyčejnou zálivkou. Asi to nebude tak účinné, ale nebudu ztrácet čas každý týden děláním bordelu a jeho opětovným uklízením.

0 0
možnosti