Diskuze

Škoda nevyužít půdu a kompost. Každý může mít vlastní úrodu bez chemie

Permakulturní zahrada, kde rostliny žijí ve vzájemném souladu a vše, co půda vydá, se jí opět vrací, se zdá být ideálem. Odměnou jsou bylinky, ovoce a zelenina bez chemie. Jenže není úplně jednoduché toho dosáhnout, cesta permakulturního pěstitele je dlouhá a klikatá.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zdravím, kdyby měl někdo z Prahy zájem komunitně zahradničit, tak ke zmiňovaným dvěma zahradám plánujeme založit další přímo v Braníku. Pokud nám městská část odklepne propůjčení pozemku, budeme otevírat již brzy!! Zájemci mohou sledovat průběh na: https://www.facebook.com/ZelenyBranik

0 0
možnosti

nechápu proč je první otázka v průzkumu na to jestli chceme něco pěstovat a druhé ohledně chemie. Nedává to smysl, je to nelogické. Bez chemie to nelze, to je jen výmysl. Navíc když potřebuji jeden salát, tak jich mám 20 a pak  zas proměnu žádný;-D Něco si pěstuji, ale většinu kupuji na trhu. A jen tak mimochodem zahrádka ekologicky pohnojená slepičncem obsahuje 10x více dusičnanů v zelenině, než ta strádající na chemii.;-)

4 4
možnosti

No já bych řek, že záleží na tom, kolik tam toho hnojiva naperete...

1 0
možnosti

Zahradničit bez chemie jsem zkoušel ale nebavilo mě že jsem měl bšechny papriky obalené mšicemi. Pak se ty bestie dostaly i domů a všude bylo lepkavo i když jsem je každý den rozmazával po listech stejně to k ničemu nebylo, tak jsem skoušel snad všechny babské rady jako dávat ke kořenům logr z kafe dával na rostlinky predátory, vymáchal cigaretu a stříkal tím listy, nic nepomáhalo. Tak jsem se naštval koupil si insekticid a po jedné aplikaci bylo po problémuR^. Ochranná lhůta je 28 dní a když se to udělá časně zjara tak nic nehrozí navíc ta zelenina vypěstovaná doma chutná i tak o hodně hodně lépe než z krámu hlavně rajčata.

8 5
možnosti

Moderní chemické přípravky jsou relativně neškodné a snadno odbouratelné. Nicméně biokultura je svým způsobem druhem náboženství a přesvědčujte věřícího, že by mohl místo chození do kostela dělat něco jiného...

2 4
možnosti

Jak prodat zahrádkaření free cool managerům a jejich biomanželkám.

5 3
možnosti

Dočetl jsem k tomu kartonu a došel k rozhodnutí, že radši dál budu klasicky rýt...

1 5
možnosti

J14a29n 71N29o84v40á59k

7. 3. 2013 9:57

tak karton je oblíbený i mezi "klasickými" zahrádkáři.. alespoň co se diskuzí na zahrádkářských fórech týče..

4 0
možnosti

Na zahradě a vlastních výpěstcích bez chemie nic není.

Akorát je třeba počítat s tím, že to denně od jara do podzimu sežere nějakou hodinku péče.

A není třeba vymýšlet nic nového, stačí se držet zásad klasického zelinářství a ovocnářství. Plít a likvidovat to, co tam nemá být, organickou hmotu nechat zpracovat na kompost kromě části rostlin napadených nebezpečnými chorobami, půdu hnojit nebo zušlechťovat třeba zeleným hnojením atd. Nové anebo to, na co se trošku pozapomnělo, je akorát to, že některé rostliny je vhodné mít na záhonech pohromadě, protože si prospívají.

Ale hlavně sázet a pěstovat jenom druhy a odrůdy přizpůsobené místním podmínkám. Neboli takové, které by se i samy na tom místě víceméně udržely a nepodlehly chorobám a škůdcům. Kterým zahradník jen trochu navíc pomůže, aby o to více bylo úrody.

12 0
možnosti

zajímalo by mě, nakolik jsou pojiva, impregnace a ochrana proti plísním v těch kartonech jedovaté. nezdá se mi, že je to moc vhodné pro potraviny, navíc plevel přeci musí prorůst takovým rozmočeným kartonem razdva

ta věc s těmi bigbagy se mi líbí R^

2 1
možnosti

Taky bych se těch lepidel a plnidel v kartonech bál ... !!

0 0
možnosti

Hezký nápad s těmi paletami, i jinak hezký a inspirující článek, děkuji.

0 0
možnosti

Permakulturní zahrada aneb Jak jsme objevili Ameriku.

2 0
možnosti