Diskuze

Gorilího samce Richarda krmí lžičkou, aby nechal nažrat samice a mláďata

Krmení goril přes mříže a přímý kontakt s nimi má svoje důvody - chovatelé zvířata nejen nakrmí, ale mají přitom pod kontrolou i jejich krmné dávky a zdravotní stav. Navíc s nimi současně trénují i různé pozice potřebné na případná veterinární vyšetření, která jsou díky tomu možná bez uspání, což je pro každé zvíře šetrnější.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

Pokud je zde nick PINDULKA!!!!!!, nemáme na tebe kontakt ale pojede to. pindruška

0 0
možnosti

M37i73c91h64a67l 92Ž68á88k

25. 7. 2014 12:58

Nádhera... Zoo ano, Cirkusy pálit na potkání

5 0
možnosti
Foto

... máme i jiná ZOO než v Praze? - jinak -  Richard je krásný (já opice nesnáším):-)

0 0
možnosti

To chápu, že ženě se opice nelíbí ;-D

0 0
možnosti

Začátek druhého videa mě bůhvíproč připomněl školní jídelnu u výdejního okénka.

2 1
možnosti

Tenhle gorilí totalitarismus, kdy se nepíše o ničem jiném než o gorilách už roste nade všechny meze. Je to ostuda redakce ;-€ ;-O Rv

0 16
možnosti

Rebecca22

24. 7. 2014 22:04

a kdo vás nutí to číst ?

9 1
možnosti

Žije v tý zoo taky něco jinýho než tyhle vopice? Mi příde že v rubrice hobby se píše min 4x za měsíc o těhle gorilách.

1 13
možnosti

Ano, v tom že píšeme o gorilách několikrát do měsíce, máte pravdu - jste totiž v rubrice Pomáháme gorilám... O dalších zvířatech z pražské zoo se dočtete v jiné rubrice - naposledy například o ursonech, koních Převalského, velemlocích, orangutanech, varanech, lachtanech, želvách, prasátcích pekari, sobech... Stačí si vybrat :)

29 1
možnosti

To je dobře, že zoo průběžně a preventivně učí gorily, aby dobrovolně strpěly veterinární vyšetření. Když se pak něco děje, je už na učení pozdě. V článku to nepíšou, jestli je učí i na vyšetření ultrazvukem (břicho, srdce), snad ano, takový nácvik se určitě vyplatí.

20 1
možnosti

Také by mě to zajímalo, zvlášť po zkušenostech s březostí Kamby, kdy se vlastní ultrazvukové vyšetření vlastně ani nepodařilo. Je mi jasné, že to závisí na ochotě goril ke spolupráci. Ale že to jde, dokazují zkušenosti tuším že z Atlanty, kde gorilákovi měří krevní tlak a dělají echo-kardiologické vyšetření, protože bohužel, gorily v zajetí trpí také civilizačními chorobami. Ovšem představa, jak doktor Vodička měří Richardovi tlak, je ... no, řekněme, že úsměvná (ale asi jenom pro nás).

6 0
možnosti