Diskuze

Čmeláci došli. Milovníci přírodních zahrad je vykoupili za tři dny

Čmeláci jsou pro chov na zahradě stále žádanější. Je to trend, který zapadá do konceptu přírodních zahrad a to způsobuje, že Výzkumný ústav pícninářský vyprodal laboratorně vyšlechtěné čmeláky už za tři dny. Referoval o tom týdeník 5+2.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Květnatá louka, pár keříků co kvetou, méně údržby (rozuměj trochu bordelu), a čmeláci se stahujou sami i bez čmelínu. :-)

4 0
možnosti
Foto

T38o34m38a94s 76B85e28n76d67a

18. 5. 2016 12:05

Cmelaci nepichaj, cmelaci kousou

0 0
možnosti

Nevim, mě lítají na zahradě normálně, ani je nekupuju a nestavím domečky :-)

4 1
možnosti

Já si jako malej dycky myslel že čmelák je chlap od včely :D Ta královna čmeláka, to je něco jako shemale? :D

0 0
možnosti

;-D

a táta bažant a máma koroptev. To byl zase můj nesourodý párek z dětství.

1 0
možnosti

Tak to slyším poprvé, že se dají koupit čmeláci. Vždyť venku všude kolem jich létají spousty zadarmo. Ještě chápu, že je někdo potřebuje na pole nebo do sadu v časech, kdy ještě nejsou včely.

3 1
možnosti

A už vůbec jsem netušil, že existuje víc druhů čmeláků, myslel jsem, že čmelák je jen jeden.

0 0
možnosti

Zdravím, chov čmeláků může také velmi negativně ovlivnit postřik řepky nebo ovocných stromů. Často se to řešilo na diskusi o čmelácích na cmelaci.vypatrej.cz . Bylo by potřeba, kdyby se tomu problému začal někdo konečně zabývat. ;-(

6 1
možnosti

Opylování meruněk čmeláky je docela nesmysl.

V té době v přírodě je aktivní pouze čmeláčí samička, která se práve probudila ze zimního spánku a založila hnízdo. Navíc tato samička už z principu pudově preferuje nízké rostliny těsně nad zemí, kterých v této době kvete i pod listnatými stromy velká množství, protože využívají krátkého období plného slunečního svitu, kdy na stromech není listí a vysoké rostliny ještě nejsou. Ani prodávané hnízdo s několika odchovanými čmeláky toho moc nezmůže. To se dá spíš hodnotit jako lukrativní výdělečná činnost chovatelů čmeláků, protože jediný včelí úl ošetřovaný dle současných metod má v té době už minimálně 10 tisíc létavek.

Pokud chce někdo zlepšit opylování ovocných stromů a keřů v květnu, měl by si raději pořídit včely.

Opylovací činnost čmeláků je významná až tak od června, července, kdy hnízdo založené v přírodě dosáhne počtu desítek až 100 - 200 čmeláků a umělé hnízdo ještě přikrmované včelím medem a pylem může dosáhnout až tisícovky jedinců.

3 3
možnosti

„Opylovací činnost čmeláků je významná až tak od června, července“

Dokázal byste vysvětlit, jak je možné, že na mnoha místech v přírodě jsou rozkvétající plicníky doslova obalené čmeláky a to už v době, kdy včelu téměř nepotkáte?

2 1
možnosti

Jak je to s tim kousnutim? Opravdu muze cmelak kousnout? Nasel jsem nazory tak i tak...

0 0
možnosti

Myslím, že kousnout nemůže. Ale může na rozdíl od včely opakovaně a bolestivě bodnout, protože má hladké žihadlo, které bez problémů z rány vytáhne.

2 3
možnosti