Diskuze

Včelařit dnes učí děti své rodiče, konstatuje osmadvacetiletý včelař

Dřevěný srub s přilehlými přírodními zahradami a sadem ukázkových medonosných stromů slouží ve včelařském arboretu Kratiny jako praktická ukázka včelařského umu i vývoje letitých tradic. Na jižní Moravě vzniklo před pěti lety a navštívit ho můžete po předchozí domluvě.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VB

Včelaření není na zbohatnutí, snad na uživení, ale je to "hoby" buď se tomu chcete věnovat, nebo raději nechat jiným, je to práce také fyzicky náročná, je potřeba stále něco dokupovat, vyměňovat, sledovat rojení, nemoci, krmení i zateplení atd. je to náročná práce s dlouholetou praxí.

2 0
možnosti
RP

Teda jestli ty polonesmysly a polopravdy, co tomu redaktorovi nažvanil do článku, myslí vážně, tak ten člověk není žádný včelař, ale obyčejná rychlokvaška.

Absolvent tak měsíčního rekvalifikačního kurzu na včelaře nebo tak nějak.;-D;-D

1 0
možnosti
JA

Cituji "Včelaři se dnes snaží pracovat co nejvíc ekonomicky, a tak jim tam dávají to původní staré dílo" To je pěkná blbost, protože včelař, který chce mít zdravé včely, má v plodišti co nejvíc nových plástů. Ty staré se dávají do medníku.

1 0
možnosti
ST

Ty staré tmavé raději vytavím.

0 0
možnosti
ST

Představa, že do včel stačí vlézt jednou za měsíc, je naprosto mylná. V sezóně počítejte minimálně se jedním až dvěma dny v týdnu a koukat na česno nejlépe každý den. Jinak to za mnoho stát nebude. :-) Pokud nechcete věnovat včelám dost času, tak raději ani nezačínejte. Něco jako dovolená na 2 týdny v létě je nesmysl. Není nic horšího, než včelař lajdák, jehož zanedbané včelstvo zamořuje okolí nemocemi a ulétlými roji. ;-)

Reaguji tímto na v poslední době rozšířené romantické touhy státi se včelařem. Je to krásný koníček, ale pokud se mu nechcete nebo nemůžete věnovat naplno, vykašlete se na to. Napácháte víc škody než užitku.

1 0
možnosti
RP

No, takových nejméně prvních 10 let včelaření musíte na česna koukat denně a tak dvakrát třikrát týdně jít do včel, protože se to učíte

Potom už můžete včelařit zhruba tak, jak ten "mladý včelař" uvedl. A to za předpokladu, že netrváte na maximálním výnosu medu, včely nesměřujete k co největší síle a nevyměňujete včelí matky za co "nejlepší" .

0 0
možnosti