Diskuze

Příprava před natíráním střechy se vyplatí. Nátěr pak vydrží i pět let

Největším nepřítelem při natírání venkovních plechů bývá malá přilnavost, způsobená nedostatečnou úpravou povrchu před začátkem práce. Úplně nejdůležitější je plechy mechanicky očistit a odmastit. Jinak barva nepřilne a nátěr nevydrží.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

jo 5 let, to je životnost.

Když si vzpomenu na fermežové, olejové barvy a vidím, jak na plechu drží po desítkách let, tak se nemůžu ubránit dojmu, že vývoj jde opačným směrem, než by člověk čekal

4 0
možnosti

to máte tak ale se vším, hlavní překážkou je čím dál větší důraz na ekologii, s motory automobilů to máte taky tak

1 0
možnosti

Vodouředitelné barvy stejné třídy - kvality a výdrže jako rozpouštědlové jsou hlavně o dost dražší. takže prodejce má z takové barvy vyšší vývar.

Vodouředitelnou barvu tak maximálně jako základ na pozinkovaný plech, tam obvykle vodouředitelná barva drží dobře i na nezoxidovaném povrchu.

0 0
možnosti

Potíž je ovšem v tom, že vodou ředitelné barvy obdobných parametrů jako rozpouštědlové, obvykle v běžných obchodech nemáte šanci koupit, protože jsou určeny zejména pro průmyslové použití. Aby to fungovalo jak má, musíte do nich většinou přidávat tužidla a balení odpovídá průmyslovému použití.

0 0
možnosti

M20i29l74a29n 94V37i16k

15. 9. 2016 14:49

Nátěr fermeží s rumělkou vydržel podstatně déle než pět let... ale olovo je jedovaté, tak se bude natírat každý rok.

1 0
možnosti

Suříkem, ne?

Rumělka je sirník rtuti.

1 0
možnosti

A jéje, „odborníci“ zase radí... :-/

Copak je to prosíl „profesionílní odmašťovadlo" pane „odborníku“? Prosím konkrétně: aceton, tetrarchloretylen? Řekl bych, že to bude taková ta „speciální tekutina“ v té plechovce se zelenou etiketou od nějakého super značkového výrobce, že?

”...Odborník doporučuje spíše vodou ředitelné barvy, které jsou jednak ekologičtější a méně zapáchají, ale také mnohem rychleji schnou..."

Takže nejduležitějří parametr nátěrové hmoty je podle pana „odborníka“, že nezapáchá a rychle schne. Že by nátěrová hmota měla mít také další vlastnosti jako je přilnavost, odolnost proti UV, mechanickou odolnost atd, což jsou vlastnosti kvůli kterým se to celé natírání dělá, to je evidentně bezpředmětné. Důležité jsou ty vlastnosti podstatné pro okamžik aplikace.

To je typický přístup řemeslníka, kterého absolutně nezajímá, jestli barva sleze za 2 roky nebo za 10 let, ale hlavně to musí být snadno a rychle hotovo. Naopak čím častěji je třeba to natírat, tím víc kšeftů, že?

Hlavně si to po očištění pořádně umyjte vodou, aby se pak den čekalo, než všechno dokonale uschne. Vlastně to musí být všechno za den hotovo, takže se to natře mokré...

D E B I L O V E Rv

5 2
možnosti

To je přepis článku, který tady byl asi před 14 dny - změna názvu a to je vše...

to jste teda klesli, "Lupo"...RvRvRv

btw: Pozinkování se u kovu dělá jako antikorozní úprava, natírat ji tedy nemá smysl . Podobně jako by bylo natírání pletiva obaleného plastem...

0 0
možnosti

J14a39n 73H39á90l11a

15. 9. 2016 9:13

Já bych se tedy zejména u okapů a krytin řídil spíše tím, co radí výrobce - ti solidní to mají jasně uvedeno buď v katalogu, nebo zár. podmínkách a nabízí k tomu i origo barvy. Ono se totiž může stát (jako že dnes je to už téměř pravidlem), že krytina má vrstvu zinku a na ní je povrchová úprava na bázi polyuretanu či podobných materiálů. Nátěr tedy má za úkol obnovit tu svrchní ochrannou vrstvu, která kryje ten samotný pozink.

Ten článek mi přijde vhodný spíš pro nátěr kovových částí bez jakékoliv povrchovky, nebo něčeho hodně starého.

0 0
možnosti