

Grilovaný banán s hořkou čokoládou: banán v celku grilujeme z obou stran do zhnědnutí, potom odstraníme vrchní část slupky a poklademe oblíbenou hořkou čokoládou. Necháme jí roztéct a ihned podáváme.
Autor: Jindřiška Váchová
Hovězí rib eye steak, grilovaná kukuřice, domácí hořčičný dresing Steak: Steak vyndáme z lednice alespoň půl hodiny před grilováním, grilujeme na střední teplotu 2 minuty z každé strany, poté vyjmeme z grilu a necháme na prkýnku chvíli odpočnout. Posolíme, popepříme. Kukuřice: Připravíme si bylinkové máslo ze změklého másla, soli, česneku a bylinek (ze zahrádky, nebo použijeme směs na bylinkové máslo). Kukuřici potřeme bylinkovým máslem a grilujeme ze všech stran. Kukuřici sundáme z grilu a potřeme jí zbylým bylinkovým máslem. Dresing: Smícháme 2 lžíce zakysané smetany, 2 lžíce majonézy, 1 lžíci francouzské hořčice a přidáme 1 lžičku hořčičného semínka. Podle chuti můžeme ještě dosolit.
Autor: Richard Vácha
Kuřecí prsíčka na másle Opláchnutá kuřecí prsa osolíme, posypeme paprikou a kořeníme kořením na kuře. Grilujeme na másle za použití alobalu.
Autor: Pavel Tyleček
Nejprve maso nakrájíme na plátky, osolíme, opepříme. Marináda - na 1 kg masa hrnek oleje, lžička koriandru hrubě mletého, rozdrcený hřebíček, půl lžičky římského kmínu a kardamonu. Naložíme na 24 hodin a dáme na rozpálený kámen.
Autor: Pavel Svoboda
Grilovaná kuřecí stehna - Stehna naložíme do marinády z oleje a barbecue koření a cca 2 hodiny grilujeme na dřevěném uhlí. Podáváme s dipem ze zakysané smetany s česnekem a salátem z čerstvé zeleniny.
Autor: Kristýna Svátková
Vepřové plátky masa v marinádě Vepřové maso ( krkovice cca 1,5kg ) nakrájíme na plátky a naložíme alespoň 15 hodin do připravené marinády. Marináda: Slunečnicový olej cca 150 ml, cca 150 ml černého piva, pálivá paprika, trochu rozmarýnu, cca 3 lžíce sojové omáčky, sůl, pepř. Nachystáme si gril, který rozpálíme na cca 220 st., a poté plátky marinované vepřové krkovice začneme poctivě grilovat, obracíme maso tak, aby se krásně propeklo - zhruba 10 min. Poté podáváme se zeleninovou oblohou - nejlepší je Šopský salátek.
Autor: Libuše Střebovská
Kuřecí špalíčky v medové omáčce Kuřátka opláchneme, vytvoříme směs medu, černého piva, oleje a koření na gril. Naložíme na dva dny a grilujeme, potíráme lákem až do zlatavé barvy.
Autor: Stanislav Strachota
Grilovaná panenka se slaninou a hořčicovou omáčkou Panenku nakrájíme na kousky tak, aby měly stejnou šířku jako plátky slaniny, do kterých budeme maso balit. Maso zabalíme do slaniny. K masu si připravíme také kousky cibule a papriky a ze surovin následně vytvoříme špízy. Ty pak dáme na rozpálený gril. Špízy stačí na grilu jednou otočit a dáváme pozor, abychom panenku zbytečně nevysušili. Ke špízům si připravíme hořčicovou omáčku. Nejprve si vytvoříme majonézu ze dvou žloutků prošlehaných s kapkou bílého vinného octa. Směs osolíme a opepříme a za stálého šlehání pomalu přiléváme olej a šleháme dokud nebude mít majonéza krémovou konzistenci. Nakonec přidáme trošku olivového oleje a promícháme. Do majonézy přidáme ještě lžičku anglické hořčice, lžíci zakysané smetany a zakápneme worcestrem.
Autor: Tomáš Slavík
Na jeden burger je potřeba cca 300 g hovězího masa, které je nejlepší namlít doma. Do masa přidáme čerstvé bylinky dle chuti (bazalka, oregano, tymián, pažitka atd..) Promícháme a vytvarujeme burgery. Ve středu masa je dobré udělat důlek, aby se při pečení zbytečně nenafouklo. Maso pečeme 4-5 minut z každé strany. Před tím než maso sundáme z grilu, dáme na něj plátek sýra (čedar). Rozřízneme hamburgerovou housku a lehce ji opečeme. Poté složíme burger v tomto pořadí houska, salát, maso se sýrem, plátek rajčete, kolečko fialové cibule, vrchní díl housky lze potřít dresingem - kečup, BBQ, tatarka apod. Burger lze vylepšit opečenou slaninou a vajíčkem, které se dá připravit na grilu s litinovou plochou.
Autor: Anežka Šimůnková
Vhodnou zeleninu, tady je použit celer a červená řepa, ale můžeme použít jakoukoli zeleninu, která neobsahuje velké množství vody,očistíme a nakrájíme na hranolky, ty osušíme v utěrce, pak jen jemně zakápneme kvalitním olivovým olejem, my používáme arašídový,necháme odležet a grilujeme podle chuti. Hranolky jsou skvělé jako příloha k masům, ale i třeba místo chipsů k televizi.
Autor: Lenka Böhmová
Grilovaný hermelín s houbami a cibulovou marmeládou: Hermelín rozkrojit a posypat uzenou paprikou a čerstvými nasekanými bylinkami (např. oregano, rozmarýn, tymián). Na to přijde plátek šunky či slaniny a nakrájené houby. Zabalit do alobalu a dát na gril. Na ogrilovaný hermelín se dá cibulová marmeláda - olej, cibule, třtinový cukr, med, vinný ocet, sůl, pepř a trošku balsamica a prolisovaného česneku.
Autor: Barbora Říhová
K přípravě je zapotřebí točený salám, kečup, chleba, nůž a gril. Do točeňáku vyřízneme nožem jméno vaší přítelkyně nebo přítele a na grilu pořádně opečeme ze všech stran. Následně servírujeme s kečupem a chlebem. To, že to je levný neznamená, že to neudělá radost.
Autor: Jan Plíva
Grilovaná vyzrálá kůzlečí žebírka v majoránko-česnekovo-medové noční marinádě s brambory na sádle a rozmarýnu, sýrovo-jogurtovo-česnekovo-petrželkovým dipem a nějakou tou zeleninkou. Postup je velmi jednoduchý: 1. na 1 kg žeber - 2 větší stroužky třeného česneku, 1,5 polévkové lžíce medu, 2 polévkové lžíce majoránky, sůl, pepř. Nechat přes noc v lednici. 2. brambory na sádle a rozmarýnu...asi netřeba dávat postup. 3. Dip: 1 stroužek třeného česneku, hrst nasekané petržele, 1 sýr cottage, 1 bílý jogurt, kapka olivového oleje, sůl, pepř. Hotovo za hodinku.
Autor: Jiří Petrák
Krkovici nařežeme na plátky cca 1,5 cm tlusté, poté marinujeme nejméně hodinu, lépe pak dvě a více v česnekové grilovací směsi. Tu si připravíme (pro 4 porce) z 3 stroužků česneku, hrsti čerstvého oregana, špetky drceného černého pepře, několika snítek zelené petrželky celeru a olivové trávy, soli, 4 lžic plnotučné hořčice a 2 dcl rostlinného oleje. Všechny ingredience na marinádu vložíme do mixeru a zpracujeme najemno. Jedná se o jednoduchou marinádu, ale chuťově se ji nic nevyrovná. S obměnami masa obměňuji bylinky (bazalka pro kuře, kopr pro rybu, tymián pro jehněčí..), základ je ale vždy stejný. Příloha je dle chuti, na obrázku grilovaná cuketa a mrkev a pečená rajčata.
Autor: Petr Orság
Pastrami, což je rumunská specialita, která dle mého názoru zažívá aktuální boom na nejen letních food festivalech. Moje verze je do velké míry inspirovaná receptem na webu Cuketka.cz. Nyní zjednodušený popis receptu a postupů (na vyžádání zašlu podrobný): - v mém případě hovězí pupek se naloží do láku s cca 10 přísadami po dobu cca 5 dnů - poté se maso omyje, osuší a následně obalí v suché směsi koření kde hraje prim koriandr - takto připravené maso se pomalu udí na dřevěné štěpce (ovocné dřevo dle chuti a vůně) po dobu alespoň 2h - vyuzené Pastrami jsem poté uvařil v parním hrnci a po vychladnutí nakrájel na tenké plátky, které se servírují nejlépe v domácím chlebu s majonézou, hořčicí a domácí okurkou.
Autor: Jakub Milerski
Sendvič s flank steakem hovězí flank steak (pupek), bagetky, čedar, rukola, rajče, dresing (majonéza, sojová omáčka a česnek) Pupek osolíme, opepříme a grilujeme tak, aby bylo maso středně propečené. Maso sundáme z grilu a necháme 5 minut odpočinout a poté nakrájíme na tenké plátky. Mezitím opečeme rozkrojenou bagetku potřenou máslem a položíme na ni plátek čedaru. Dále na bagetku dáme rukolu a rajče (můžeme i jinou zeleninu dle chuti) a zakápneme dresingem. A nakonec položíme plátky flank steaku a přiložíme druhou půlkou bagetky.
Autor: Martin Matula
Flank steak osolíme a opepříme a vložíme na gril rozpálený na maximum. Grilujeme 3 - 4 minuty z každé strany, před podáváním necháme asi 5 minut stát. Podáváme s čerstvou bagetou a švestkovou nebo brusinkovou omáčkou.
Autor: Bořek Laník
Vepřové maso (nejlépe krkovice) naložíme - marináda - olej, čerstvé chilli papričky, tymián kuřecí stehna - dijon hořčice, domácí houbová sojovka (ze žampionů), med + příloha zelenina - lilek, cuketa, cibule - osolené a pokapané olivovým olejem na grilu maso propečeme dorůžova
Autor: Ivana Kučerová
Pomleté hovězí maso okořeníme dle libosti, šoupneme na gril na max. 1,5 minuty z každé strany a už doplníme, co dům dá :-) I mega rohlík potěší, když je hlad .
Autor: Zbyněk Kovařík
Grilovaná pizza Promíchejte 500g polohrubé mouky, 300 ml vlažné vody, sůl, kvásek(z půlky kostky droždí) a 5 lžic olivového oleje. Propracovávejte, až vznikne soudržné těsto. Nechte vykynout asi 1 hodinu. Na omáčku na olivovém oleji opečte cibulku, přidejte konzervovaná krájená rajčata a sušené oregano, osolte, opepřete. Směs podusíte asi 20 minut a pak rozmixujete dohladka. Z těsta vytvarujte placky, potřete rajčatovou omáčkou a pokladete na plátky nakrájenou mozzarelou. Rozpalte gril na teplotu 220 stupňů Celsia a přibližně 10 minut grilujte. Ozdobte čerstvou bazalkou.
Autor: Pavel Kořízek
Vepřová krkovice grilovaná vcelku Je potřeba si připravit kořenící směs. Ta se skládá z mleté papriky ( 2-4 lžíce, dle chuti může být i pálivá), hrubozrnné soli (2-4 lžíce), česneku ( 5 stroužků rozdrcených a nasekaných), rozmarýnu (2 lžíce) a pepře. V této směsi se krkovice obalí. Ještě předtím, než maso zabalím do několika vrstev alobalu, pokapu ho několika lžícemi javorového sirupu. Maso nechám nejlépe do druhého dne odpočívat v lednici. Druhý den stačí připravit gril na nepřímé grilování a při 140-150 °C grilovat 2-3 hodiny (záleží na velikosti masa, na fotce cca 2,5 kg), dokud teplota uvnitř nedosáhne 75-80 °C. Před porcováním nechám maso ještě tak 20-30 minut zabalené v alobalu, aby bylo pěkně šťavnaté. Přebytečnou šťávu sleju z alobalu do kastrůlku a každý si může podle chuti maso na talíři ještě polít. Jako příloha je v tomto případě salát Coleslaw, k tomu je na fotce druhá část menu, kterou byla vepřová roláda se slaninou a špenátem.
Autor: Tomáš Kopelent
HOVĚZÍ ROLKY SE ŠPENÁTEM A SÝREM: 500 g hovězího roštěnce 1 balení listového špenátu 200 g sýru feta/ mozzarely/ nivy balsamico olivový olej sůl a pepř Hovězí maso nakrájíme na plátky, které rozklepeme do tenka, osolíme a opepříme. Obalíme ve směsi oleje a balsamica. Na plátky masa položíme špenát a sýr. Každý plátek zarolujeme. Rolky pak napíchneme na grilovací jehly nebo špejle. Mřížku grilu potřeme trochou špeku nebo trochou oleje. Rolky grilujeme cca 15–20 minut na střední plamen. Záleží na výšce masa, které jste na rolky použili. My jako přílohu zvolili smetanové brambory připravené na grilu spolu s rolkami v zapékací nádobě.
Autor: Nikol Klementová
Kuřecí špízy s bylinkovou krustou Doba přípravy asi 45 min. Množství pro 4 osoby: 400 g kuřecích stehenních řízků 100 g kuřecích jater 100 g plátků pancetty, nebo prorostlého prosciutta 1 paprika žlutá 1 cibule 1 polévková lžíce sojové omáčky 1 polévková lžíce rybí omáčky 1/2 citronu pár listů bazalky 2 snítky tymiánu 2 stroužky česneku špetka chilli dle chuti pepř hrubá mořská sůl extra panenský olivový olej 4 kovové jehly, nebo předem namočené bambusové špejle Postup: Kuřecí maso si nakrájíme na kousky zakápneme olivovým olejem, přidáme citronovou šťávu z půlky citronu (nebát se toho) a lžíci rybí omáčky. Necháme v lednici marinovat asi 30 min. Maso nám v této marinádě krásně zkřehne a zároveň si udrží šťavnatost. Kuřecí játra si nakrájíme na kousky, posypeme nahrubo utlučeným pepřem a marinujeme v sojové omáčce. Nakrájíme si cibuli a papriku. Pancettu plátky přeložíme tak, aby byly výsledně velké jako kousky kuřecího masa. Napichujeme na jehlu v pořadí cibule, kuřecí maso, játra, pancetta, paprika až do konce. Vytvoříme si bylinkové pesto. Do hmoždíře dáme bazalku, odrhnutý tymián, nasekaný česnek, chilli, hrubou mořskou sůl, pepř a olivový olej. Vše na jemno utlučeme. Rozžhavíme gril na 200 °C a uhlíky si dáme na ½ grilu. Následně špízy, které jsme nechali ohřát na pokojovou teplotu dáme na přímí žár nad uhlíky. Špízy otáčíme, aby byli ze všech stran zprudka opečené. Jak máme špízy opečené přendáme je na druhou stranu grilu, kde nejsou uhlíky – nepřímé grilování. Potřeme je bylinkovým pestem a gril zaklopíme. Asi po 5 min. jsou špízy hotové. Chuť je velice rafinovaná, kombinace zajímavé chuti marinovaných jater s kousky pepře, křehkého masa, pancetty, zeleniny a bylinek je výborná. Tohle jídlo také není nijak cenově náročné. Jako doprovod doporučuji polosuchý Ryzlink rýnský nejlépe z Mikulovské vinařské oblasti.
Autor: Michal Klement
Grilovalo se kuřecí maso, vepřové plátky a vepřová žebra. Marináda se skládala z oleje, grilovacího koření, papriky, česneku a trochy sojovky. Maso bylo naloženo pár hodin a pak grilováno na plechu ve venkovním krbu, kde běžně grilujeme na roštu i plechu. Výsledek byl famózní!
Autor: Alena Kejhová
Je to hovězí burger v domácích parmezánových houskách s bazalkovou majonézou, cheddarem, slaninou, šalotkovou marmeládou a rukolou. Maso ochutíme jen mořskou solí a čerstvě mletým pepřem a grilujeme cca 4 minuty z každý strany. Domácí majonézu mixnem tyčovým mixérem s pár lístky bazalky, vlašským ořechem, lžící creme fraiche a dijonskou hořčicí. Šalotku nakrájíme na kolečka, orestujeme na másle, přidáme třtinovej cukr, dobrý červený víno, vinnej ocet, tymián a necháme zredukovat. Do rozpečený housky vrstvíme bazalkovou majonézu, římskej salát, grilovaný šťavnatý maso, cheddar, rajče, křupavou slaninu, šalotkovou marmeládu a rukolu. Je to nejlepší burger, jakej se mi kdy povedl a jedeme ho s rodinou a kámošema celý léto
Autor: Mona Jaoua
Na fotkách je klasika - grilovaná vepřová krkovice od prověřeného pražského řezníka (ten nám také maso správně krájí). Přes noc jsem plátky naložila do "obyčejné" olejové marinády s rozmarýnem z naší zahrádky (olivový olej, citronová šťáva, rozmačkaný čerstvý rozmarýn a sůl). Maso připravuji na rozpáleném plynovém grilu, který oproti klasickému grilu na dřevěné uhlí považuji za zdravější. Každou stranu masa griluji přibližně čtyři minuty (když se maso pustí roštu). Po otočení dám na už ogrilovanou stranu masa malou hoblinku másla. Po ogrilování druhé strany ještě nechám maso asi 2 minuty odpočinout na přiklopeném horním roštu. Mezitím si rozkrojím hamburgerovou housku a z obou stran jí také krátce ogriluji. Na talíři dozdobím (domácím) rozmarýnem a (koupenými) rajčaty.
Autor: Kateřina Horáková
V příloze zasílám fotografii mého výtvoru. Jedná se o vyzrálou roštěnou (4 týdny zrající ve vakuu) pečenou v celku, kde jsem po upečení nechal rozpustit bylinkové máslo.
Autor: Filip Hložek
Bramborové plátky s lososem brambory nakrájíme cca na 1cm plátky, osolíme okmínujeme a zakápneme olejem lososa potřeme směsí oleje koření na ryby a čerstvé bazalky a už jen dozlatova grilujeme, rychlé, nenáročné, chutné.
Autor: Lucie Hendrychová
Můj krátký recept na menu z grilu: - 24 hod. naložené maso - vepřová krkovice v marinádě z lístků šalvěje, pár větviček rozmarýnu, grilovacího koření, zalité pivem (na grilu 10 minut) - kuřecí vykoštěná stehna v marinádě z akátového medu a sojové omáčky (na grilu 8 minut) - lilek potřený česnekem (na grilu 8 minut) - bagety s česnekovým máslem (v grilu 10 minut) - 5 minut povařené oškrábané brambory s rozmarýnem, poté zapečené 10 minut s bagetami polité oliv. olejem na ALU tácku + příloha domácí tzaziky (okurka, jogurt, česnek, citron, oliv. olej)
Autor: Ivana Havlíčková
Krůtí maso grilované v marinádě s kokosovým mlékem, kuskus na zelenině a pikantní arašídová omáčka. Je to božsky dobré, vyzkoušejte.
Autor: Veronika Habonová
Jalapeno se slaninou a sýrem. Ingredience: papričky Jalapeno (Maylon, Summer Heat nebo podobné tlusté chilli papričky, podle pálivosti každého jak to má rád) sýr cheddar slanina česnek párátka Postup: Papričky Jalapeno rozkrojíme napůl a zbavíme jader. Sýr nastrouháme a smícháme s česnekem a touto směsí naplníme papričky. Navrch položíme nebo celé obalíme ve slanině a propíchneme párátkem (párátko dáváme proto, aby slanina z papriček během grilování nesklouzla ). Dáme na grilovací tácek a grilujeme do doby, než se sýr roztaví a slanina opeče. Podáváme nejlépe s pečivem. Je možné jíst jak teplé tak studené.
Autor: Jan Gross
Grilovaná hovězí svíčková na bylinkách: - hovězí svíčková - rozmarýn - tymián - oregano - sůl - pepř - olivový olej Všechny přísady marinády promícháme a maso do ní naložíme nejlépe přes noc. 30 min před grilováním dáme na pokojovou teplotu. Grilujeme cca 6 min. z každé strany na zakrytém grilu. Jako příloha je vhodná grilovaná cuketa a bílé křupavé pečivo.
Autor: Ondřej Fučík
Recept na trhané vepřové: Na 4 porce budeme potřebovat: 1,5 kg vepřové krkovice 3 lžíce mleté papriky (sladké nebo pálivé) 2 lžíce mletého pepře (barvu si každý vybere sám) 2 lžíce oregana 1 lžíce soli půl lžíce mletého koriandru 1 lžíce mletého česneku půl lžíce třtinového cukru Škrob, 1 čajová lžička (my použili kukuřičný) Všechno koření smícháme dohromady a ještě ho trochu podrtíme, aby tam nebyly velké kousky. Škrob smícháme s cca 100 ml vody a injekční stříkačkou ho vpravíme do masa, v různých vrstvách aby byl v mase rovnoměrně. Zbylým rozpuštěným škrobem potřeme maso zvenku a maso rovnoměrně obalíme ve směsi koření a uložíme přes noc do chladu. Ráno rozpálíme gril a počkáme až bude mít nižší teplotu (asi 110-150°C). Pokud budete chtít další chuť, můžete na rozpálené uhlí nasypat namočené dřevěné štěpky z jabloně nebo třešně. Až bude teplota optimální, položíme maso na gril a zhruba 5 hodin grilujeme. Občas ho zkontrolujeme a otočíme. Po pěti hodinách maso vyndáme, zabalíme do alobalu a necháme na grilu další cca 4 hodiny. Pokud máte teploměr na maso, tak má mít uvnitř teplotu asi 95°C. Až bude hotovo, maso vyndáme do pekáčku, rozbalíme a natrháme pomocí dvou vidliček, půjde to skoro samo. Šťávu v žádném případě nevylévat! Až bude maso natrhané, smíchejte ho se šťávou a máte hotovo. Nejlepší je s domácími hamburgerovými bulkami, salátem coleslaw a Vaší oblíbenou BBQ omáčkou. Když to dáte dohromady, máte perfektní burger, který bude každý milovat.
Autor: Ja Fider
Ingredience pro 8 osob: 2,5 kg jehněčího hřbetu nebo kotlety; 500 ml červeného hutnějšího vína; sůl; pepř; pečící papír; alobal Marináda: olivový olej; 6 snítků rozmarýnu; 6 snítků tymiánu; 4 snítky šalvěje; 6 kuliček jalovce; 2 bobkové listy; lžička saturejky; kůra ze dvou citronů; 8 stroužků česneku; malá chilli paprička; hořčice Na omáčku: olivový olej; 4 šalotky; 200 ml červeného vína; výpek z masa; 4 lžíce medu Postup: Očištěné maso naložíme alespoň na 6 hodin do vína do lednice. Do alobalu (aspoň dvakrát přeložit) vložíme pečící papír. Asi hodinu před grilováním vyjmeme maso z vína a osušíme ho. V hmoždíři utřeme bylinky, nastrouháme citronovou kůru a zalijeme olivovým olejem. Maso nasolíme a opepříme z obou stran. Potřeme hořčicí a naneseme marinádu z obou stran. Maso zabalíme do alobalu a papíru a grilujeme asi při 200 až 220 stupních hodinu na uzavřeném grilu. Po hodině otevřeme alobal, maso přesuneme na rošt a napřímo grilujeme asi 3 minuty z každé strany. Na pánvi si připravíme šalotku na oleji, jak začne hnědnout, přidáme víno a necháme odpařit. Nalejeme výpek z masa, který nám podržel pečící papír a přidáme med. Omáčka se vaří asi 10 minut, dokud není hustá. Maso přelijeme omáčkou a podáváme s pečenými brambory, nebo bagetkou a letním salátem.
Autor: Jan Duda
kuřata se rozdělí na půlky-nejlepší jsou tak 1,2 kg osolí se a okoření - používáme grilovací koření potom se propíchá na otočný gril na potření si připravíme směs ze soli, grilovacího koření, česneku a oleje směs si může udělat každý sám dle své chuti kuře se velmi pomalu griluje při otáčení tak 3 hodiny a potírá se uvedenou směsí nesmí být velký plamen - ten se musí hlídat neznám nic lahodnějšího na léto
Autor: Marie Dostálová
Grilovaný ananas 1. oloupat a nakrájet ananas na kolečka cca 1 cm tlustá 2. naložit ananas do mléka a kokosové moučky na cca 2 hodiny 3. ananas s kokosem obalit v cukru (krystal) a skořici 4. prudce opéci na grilu Grilované jahody 1. naložit jahody do medu s citronovou šťávou (jen omočit) 2. prudce opéci na grilu Doporučuji podávat se zmrzlinou PS.: po zkušenostech jeden ananas nikdy nestačí
Autor: Petr Čavojský
Uzené vepřové koleno na grilu Postup: Upozorňuji, že takto připravit kolena, lze jen v uzavřeném grilu. Nejdříve rozpálíme gril a všechno žhavé uhlí necháme uprostřed. Pak naskládáme uzené vepřové kolena po kraji grilu a uzavřeme víko. Neustále otáčíme 2-2,5 hodiny, dokud kůžička není křupavá a tuk je již jak máslo. Potom rozkrájíme na různé kousky, aby si každý přišel na své. Nejlépe chutná samotné.
Autor: Václav Kopecký