Bílé prádlo by se mělo prát minimálně na 60 °C, pokud to výrobce neuvádí na visačce jinak. Navíc, aby se skutečně dobře vypralo, nesmí být buben pračky přeplněný. Pokud pračku ládujete až do okamžiku, kdy už se do ní nevejde ani ponožka, pak je příčina vašeho zapraného prádla právě odhalena.
Čtěte ve středu

Ve velké škole praní se dále dočtete, na kolik stupňů prát džíny a jak je správně sušit, čemu pomůže škrob, kdy se vyhnout aviváži a další užitečné rady. Najdete i průvodce žehlením, rady k zazimování zahrady a chalupy a dočtete se, co psy trápí na podzim.
Jestli ovšem pračku plníte podle její deklarované kapacity, a stejně z ní lovíte zašedlé prádlo, zkuste pro zvýšení účinku pracího prostředku přidat do praní lžíci krystalické sody.
U bavlněných tkanin lze ještě zvýšit teplotu a prádlo vyvařit, u syntetických materiálů však o podobné věci ani neuvažujte. Perte jej jen na 40 °C, při praní ve vyšších teplotách prádlo šedne nebo žloutne.
Stejně tak opatrně s použitím běličů prádla na chlorové bázi; textilie sice vybělené jsou, ale když se prádlo suší na slunci, časem zežloutne a problém se opakuje.
U bílých triček a košil zase bývá potíž zbavit se skvrn od potu. Proti těm pomáhá namočit prádlo na několik hodin do teplé vody s přídavkem octa, zhruba cca 200 ml na kyblík, poté stačí prádlo vyprat v pračce s práškem jako obyčejně. V drogerii lze zakoupit i speciální odstraňovače skvrn, hledejte ale ty, na nichž je uvedeno, že fungují na pot. Případně postižená místa navlhčete, promněte se žlučovým mýdlem, které zabírá na všechny skvrny biologického původu, a nechte deset minut působit. Poté je standardně vyperte. Účinným bělícím pomocníkem, o kterém se ale v reklamách nemluví, je perkarbonát sodný. Jedná se o ekologické bělidlo, které seženete v e-shopech; jako doplňkový prodej jej někdy nabízejí i obchody se zdravou výživou.