Kutil čte knihy v tabletu, ale stojánek si vyrobil z knihy klasické

  • 16
Peter Brown spojuje nové se starým. Řád čte elektronické knihy, ale zároveň uznává i kouzlo knih klasických. Proto se pokusil ukázat, jak lze oba fenomény spojit. Ze staré knížky slepil blok, který poslouží jako stojánek.

Podobné řešení je každopádně naprosto ojedinělé, každý kus je originál. Každý určitě ocení vklad práce, který je cennější než ten nejsofistikovanější kupovaný stojánek.

Stojan vytvořil na principu Micarty, což je obecný název pro lepené materiály, ať už se používají textilie, kompozitní vlákna, či lamináty. Na videu se svěřuje: „Namíchal jsem čtyři kelímky s lepidlem a pořád je to málo.“

Stránku po stránce z knihy slepením vyrobil jednolitý blok, který dál po zaschnutí začal opracovávat, řezat a brousit a pokosovou pilou vyrobil drážku pro zasunutí tabletu. Nakonec blok nalakoval.

„Ta kniha ztvárnila jediný příběh, teď však poslouží jako stojan na tablet, který může obsahovat tisíce příběhů,“ zní hlavní myšlenka, kterou popisuje na své internetové stránce. Měl na mysli výtisk thrilleru Next od Michaela Crichtona, který použil jako materiál. Autora znají i naši čtenáři a tento titul u nás vydalo nakladatelství Knižní klub v roce 2007 pod názvem Příští.

E-knihy pro kutily

Elektronický návod se vám uprostřed kutění nezavře jako tištěná kniha. Doporučujeme publikaci Udírny nebo Zahradní pece na pizzu a chleba.

Že Peter Brown není žádným kutilským začátečníkem, se můžete přesvědčit i na jeho videokanálu. Ukáže například výrobu prstenu z propisovaček, držák na kuchyňské utěrky a další vtipné věci denní spotřeby.

Nevyzýváme vás, abyste zkoušeli vyrábět podobný stojánek z cenných knih. Klidně použijte výtisky, kterých se nezbavíte už ani v antikvariátu. A baví vás podobné hračičkování, kdy se vyrábí něco z něčeho jiného? Pošlete nám své nápady, zveřejněné odměníme.