Sadbovač
Přístroj na výrobu jogurtů přeměnil výrobce na pomůcku pro zahrádkáře, která se stala letošním trendem. Do sadbovače o příkonu 13 W se vloží kelímky se zeminou a semínky, přístroj pak díky vyšší teplotě a vlhkosti urychlí růst rostliny. Hodí se tak i pro ty druhy, které se pěstují ve skleníku a i pro vyklíčení potřebují vyšší teplotu. V přístroji se teplota vyšplhá až k 28 stupňům. Do sadbovače se vejde osm kelímků, v balení s výrobkem je přiloženo 24 kusů po 100 ml. Za celou sadu zaplatíte kolem šesti stovek, např. na stránkách výrobce.
Zahřívací podložka

Zahřívací podložky seženete ve dvou velikostech. Menší rozměr (25 x 35 cm) spotřebuje 15 W a koupíte ho za 900 Kč. Za větší podložku (40 x 60 cm) zaplatíte asi 1 500 Kč. Bude potřebovat také větší příkon (45 W). Zkuste www.a-z-obchod.cz.
Mulčovací rohože

Po položení na záhon se už o rohože nemusíte starat. Zamezují růstu plevele, prospívají pěstovaným rostlinám a snižují jejich úhyn. Rohože jsou ekologické nejen kvůli materiálu, po šesti až devíti měsících se samy rozloží a tím i pohnojí rostliny. Díky rohožím se spotřeba herbicidů značně sníží (nebo je dokonce nebudete muset použít vůbec). Vyztužené rohože se hodí i na svahy, kde zamezují erozi. Prodávají se v několika řadách: nejsilnější vyztužená jutou stojí asi 80 Kč/m2, rozloží se až po třech letech. Zato nejtenčí, která se rozkládá po 6 až 9 měsících a hodí se spíše na sazenice, se koupí za 12 Kč/m2.
Pěstitelská stanice

Mini skleník
Levnější, zmenšenou variantou, jsou klasické mini skleníky vyrobené z plastu. Stejně jako pěstitelské stanice udržují vlhkost, navíc typy s termoregulátorem vyhřívají půdu, čímž urychlují růst sazeniček.
Tuto "vychytávku" pořídíte za několik stovek např. v IKEA (bez vytápění) nebo v internetovém obchodě Greenhome.
Sadbovací válečky
V hobby marketech seženete tabletky o průměru 4 cm. Namočí se do vody a z tablet se rázem stanou válečky, suchá rašelina pohltí vodu a nabobtná. Do ní pak vložíte řízky nebo semena.
Pro jejich růst už nejsou potřeba žádné květináčky nebo kelímky od jogurtu. Vodou nasáklý váleček stojí sám.
Rockwool kostky
Rockwool je materiál, který se běžně používá jako izolační a zvukotěsná hmota. Nyní se ale využívá nejen ve stavebnictví, ale i v pěstitelství. Rockwool dobře absorbuje vodu a hodí se proto pro pěstování hydroponií. Používá se také pro urychlení růstu řízků. Nejdřív nechte semínka naklíčit ve vodě a poté je dejte do jamky uprostřed kostky rockwoolu. Tuto pórovitou, vláknitou plsť běžně označovanou jako kamenná vata nejčastěji koupíte ve tvaru kostek nebo rohoží. Cena se liší podle velikosti, rozměr 4 x 4 x 4 cm stojí okolo čtyř korun, metrová rohož od 80 Kč.