Běluhy v čínském Polarlandu se dokázaly naučit vypouštět pod vodou bublinky vzduchu podobně jako kuřáci kouř.

Běluhy v čínském Polarlandu se dokázaly naučit vypouštět pod vodou bublinky vzduchu podobně jako kuřáci kouř. | foto: Profimedia.cz

Zpívající velryby vypouštějí kroužky z bublin podobně jako kuřáci dým

  • 4
Celý rok trvalo, než se běluhy v čínském mořském akváriu Polarland naučily pod vodou vypouštět kolečka a srdíčka ze vzduchových bublin. Působí to neuvěřitelně a načasovat se to podařilo parádně, jako novoroční dárek pro návštěvníky.

V Číně právě vrcholí přípravy na příchod nového lunárního roku, který letos připadá na 14. února. Oslavy bývají každoročně velkolepé, navíc se na nadcházející rok Tygra Číňané velmi těší, protože by měl být plný dynamiky, síly a pozitivního pohybu.

Slavit budou i běluhy v Polarlandu

I proto se v zoologické zahradě Polarland města Harbin na nadcházející oslavy připravovali celý rok. Tak dlouho trvalo, než se jim podařilo naučit běluhy mořské vypouštět pod vodou bublinky vzduchu ve tvaru kolečka či dokonce srdíčka. Podobně, jako to někdy frajersky a elegantně dělají kuřáci s dýmem. Nyní to předvádějí nadšeným návštěvníkům, jako dárek k oslavě nového lunárního roku.

Běluhy v čínském Polarlandu se dokázaly naučit vypouštět pod vodou bublinky vzduchu podobně jako kuřáci kouř.

Zřejmě se to podařilo i díky tomu, že běluhy v Polarlandu svému ošetřovateli velmi důvěřují. Návštěvníci milují show, kde s ním tito obrovští vodní savci dovádějí, hrají si, mazlí se. Dokonce si s ním dávají i něžné polibky.

Zpívající velryba běluha mořská

Mořský dravý savec z čeledi narvalovitých, dorůstající v průměru 5 metrové délky, patří mezi kytovce. Žije v pobřežních vodách arktických oceánů. Nepotápí se do velkých hloubek, spíše do mělčin a do ústí řek vlévajících se do Severního ledového oceánu. Mláďata běluhy jsou šedivá, dospělá ryba je až na oči celá bílá.

Běluha mořská patří mezi kytovce, dorůstá v půměru 5 metrů.

Běluhy jsou sice barvoslepé, zato mají dokonalou schopnost echolokace, která jim pomáhá při orientaci v kalných pobřežních vodách. Navíc dokážou cvakat čelistmi a vydávat zvuky připomínající trylkování, troubení, hvízdání, cvakání, dokonce i zpěv.