Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Drtič větví. Užitečný pomocník na zahradě.

Drtič zahradního odpadu vyrobí z nepotřebných větví mulč nebo materiál ke kompostování. Na tenké větve vám postačí motor s výkonem do 2,5 kW.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

fismil

Blbost

Měl jsem dva. Stál jsem u nich vždycky celé dopoledne a veškeré mé snažení bylo vanička sloupnutých malých větviček a trochu drtě. Nehledě na to,že jsem si musel nejdřív materiál připravit - osekat větve z jedné strany. Lepší to je naložit a odvézt do sběrného dvora. Za 20 minut jsem zpátky a je pokoj.

0/0
18.9.2008 21:50

Rubik1

Výkon motoru

Neměl by se výběr výkonu motoru řídit spíše tloušťkou větví než velikostí zahrady? Tyhle rady jsou opravdu k ničemu.

0/0
15.9.2008 23:40

WIFI

Re: Výkon motoru

autor nějakou dedukcí vykoumal, že když budeš mít větší zahradu, tak budeš mít automaticky i silnější větve.

0/0
16.9.2008 8:47

risan

jasně

ne že bych proti tomu něco měl, ale z vlastní zkušenosti moc dobře vím, že když pálí na podzim odpad jako listí a větve soukromník na zahrádce, kde spálí hromádku 1/2 metru vyskou, tak po něm jdou a  ho chtějí pokutovat, ale přitom to běžně dělají pracovníci technických služeb ve většině měst  a álí přitom i několi metrů vysoké vatry a nic se neděje ;-D:-©

0/0
12.9.2008 14:05

WIFI

Re: jasně

pochop to, nemůžou si znepřátelit technický služby, zvlášť teď před zimou

0/0
16.9.2008 8:47

JirkaK

Pálení odpadu.

Přesně tak, pokud je odpad ekologický, tzn. dřevo, suchá tráva apod, tak se to občas pálit dá. Ale mám sousedy, kteří aby ušetřili, pálí veškerý odpad (včetně PET lahví a podobného svinstva) a to jsou uprostřed vesnice. Já mám bohužel tu smůlu, že vítr od nich nejčastěji fouká směrem ke mně. To je potom hnus. Ráno to zapálí a pak to tam celý den doutná a kouří. Člověka z toho smradu pálí oči. Ale nic nenadělám. Stěžoval jsem si na obci, ale vše je stále stejné. Ještě se na mně dívali, cože to po nich chci. Takže, když je to nejhorší, vezmu děti a manželku, a jedeme na nucený výlet. Tohle nikomu nepřeju, nejhorší je ta nemohoucnost.  

0/0
12.9.2008 10:45

36903690

Rady tak akorát pro Pražáky.

Spálení ekologického odpadu jako je dřevo,seno a pod,přírodě rozhodně nevadí. Co se týká dýmu k sousedům, je to otázka vyčkat vhodného větru a taky trocha tolerance ve vztazích sousedů.

0/0
12.9.2008 10:29

arnost-ek

ekologie

Spálení něčeho přírodního na zahrádce životnímu prostředí nijak neublíží; samozřejmě když jde kouř sousedům do oken, příjemné to není, je potřeba trochu mít trochu rozum. Stejně, jako to občas nevadí mně, když pálí sousedi, tak to snad nebude vadit jim, když pálím já.

K drtičům: chtěl bych vidět toho rozuma, co by tam nasypal zbytky potravin, to musí být pak bašta čistit, fuj.

Nože je potřeba průběžně ostřit, protože když jsou tupé, tak to prostě téměř nefunguje, ne že se to přestane točit, ale jen to větve ožužlává a nevtahuje. A nekoupil bych drtič, kde nejde bez ztráty funkce oddělat horní kryt, protože pokud člověk nedrtí fakt jen větve, je prostrkávání těma malýma otvorama nahoře o nervy a někdy to ani nejde. Jasně, je potřeba pracovat v brýlích a pozor na prsty, ale to je snad samozřejmost.

PS: pokud možne se vyhýbat drcení suchých větví, ty jsou pro nože rychlá smrt.

0/0
12.9.2008 10:15

Sallmi

Re: ekologie

Samozřejmost je dávat pozor na prsty i na cirkulárce. Jak to ale v praxi funguje bývá dobře vidět ve vesnických hospodách, když se tam chlapi večer sejdou. Je pak jen málo takových, kteří spočítají svých 10 piv na prstech obou rukou. ;-)

0/0
12.9.2008 11:40

Příspěvek bude smazán

když to pálíte rozumně, tak nic nehrozí

Posekal jsem louku, usušil seno, roztopil ohníček a seno na něj postupně přikládal. nakonec z toho byla asi desetimetrová vatra a skoro žádnej kouř. Když to má dost vzduchu, tak si nikdo stěžovat nebude. ;-)

0/0
12.9.2008 9:44

WIFI

divný

Pokud vyhazujete větve do popelnice, zbytečně ji zaplňujete. Nadrcené

dřevo v ní zabere mnohem méně místa. Dřevo zpracované drtičem se ale dá

na zahradě ještě použít.

Já nevím jak u autora doma, ale u nás má obec vyhláškou zakázáno vyhazovat větve (a taky trávu a stavební suť) do popelnice. Je to divný, ale i svozová firma klidně popelnici nevyveze, když tam výše zmíněné věci jsou.

ad bezpečnost: Souhlasím, že brýle třeba jsou (odlet štěpku), ale jak mě rukavice ochrání před košatými větvemi, fakt netuším. A tříska ? Radši při práci riskuji pár třísek (na to nikdo ještě neumřel) a pracuji bez rukavic, protože je to pohodlnější a člověk neztrácí cit

0/0
12.9.2008 7:01

Sallmi

Re: divný

Na točivých strojích se s rukavicemi pracovat nesmí!

0/0
12.9.2008 11:42

WIFI

Re: Re: divný

mě to neříkej, já je nepoužívám

0/0
16.9.2008 8:45Najdete na iDNES.cz