Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Červotoče zničí chemie i ozařování

Zlí jazykové tvrdí, že nemovitost napadenou červotočem je nejlepší rychle prodat. Existuje však i možnost, jak s ním zabojovat. Válčí se pomocí chemických prostředků, gamma zářením, ale i zaručenými radami našich dědů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Harpa-gon

Zkuste

petrolej, funguje to. 

0/0
29.3.2009 18:29

SlusnyClovek

Ať žijí dřevostavby, dřevěné domy atd.

Dřevostavby se mi líbí, druhá věc je ovšem, hodí-li se na trvalé bydlení. Dřevo např. vrže, zkus se šíří celou budovou, zcela jiné než ve stavbě z cihel. Kupodivu rozdíl v ceně bývá nevýznamný. Kvůli úsoře 20% ceny se nevyplatí mít místo masivní stavby něco jako provizorium.

U dřevostavby je výhoda, pokud si to může dotyčný postavit sám, navíc i v době, kdy nejde zdít. Ovšem i zednické práci se lze naučit. Dřevostavba mi připadá jako dobrá pro nějakou přístavbu, nebo jako další patro na zděné budově, místo střechy. Může jít spíš o dřevěnou konstrukci, oblouženou deskami, silně izolovanou.

Dřevo skvěle hoří, nějaké přípravky možná fungují. Jenže za velkého žáru hoří i kovy, takže impregnované dřevo jistě taky. Navíc přípravek bude spolehlivě fungovat proti snadnému zápalu nějakých 5 let, maximálně 10. Obnovovat jde u vnějších stěn. Ne u trámů a nosných konstrukcí.

0/0
27.3.2009 9:45

SlusnyClovek

Re: Ať žijí dřevostavby, dřevěné domy atd.

Nebezpečí požáru firmy stavící touto technologií spíše bagatelizují, např. vysvětlí se impregnací. A nebezpečí červotoče apod., to se nezmíní vůbec. Na případný dotaz se vysvětlí, že někde stojí stavby staletí, dnes navíc máme nátěry, impregnace.

Ano, masivní stavby, ale roubená stavba má jiný typ konstrukce z hlediska statiky, než kde jsou nosné trámy, které vše nesou. Které jsou vysoce zatěžované, při ztrátě pevnosti hrozí zřícení. Na rozdíl od klasické roubenky,.

Dnes máme staré stavby, ovšem některé stavby byly mezitím sežrané. Ty pochopitelně nikdo nevidí. Stejně jako domy, které komplet shořely.

0/0
27.3.2009 9:49

habr

Re: Ať žijí dřevostavby, dřevěné domy atd.

Polemizovat o tom, zda jsou dřevostavby vhodné k trvalému bydlení je trochu zcesté. Tedy nebavím se o dřevostavbách z dřevotřískových desek a podobných materiálů spojených lepidly. Má totiž takové hloupé tušení, že v dřevěných stavbách lidi žili po  staletí a bez problémů.

A pokud jde o požár - pokud projde zděný dům pořádným žárem, tak se stejně musí bourat stropy a další konstrukce, protože žár změnil jejich pevnost. Když shoří dřevostavba - odvezu trochu polpela, roztaveného železa, případně tchýni (tedy k jinému jejímu dítět) a mohu stavět novou, třeba lépe vyhovující stavbu. U zděné se zpravidla chytáme zbytku stavby.

0/0
27.3.2009 18:34

Carminsky

Re: Ať žijí dřevostavby, dřevěné domy atd.

Chaotická směs negativ. Na dřevostavbě ušetříte zejména po její dostavbě, v nákladech na vytápění. Zanedbatelný není ani vliv na zdraví a psychickou pohodu člověka. Že dřevo hoří, to od Vás není žádný zásadní objev. Většína domů však shoří kvůli špatným komínům, opilým kuřákům a závadám na elektroinstalaci. Pokud chcete být kvalitní odpůrce dřevostaveb, musíte se ohánět argumenty a ne svými pocity. Hezký den.

0/0
31.3.2009 9:15

dedko

Nesporně nejlepší je ozařováni,

pokud to ovšem jde.  Z chemických přípravků je taky výborný Borowood.

0/0
27.3.2009 8:55

vymrzovac

nevěřím.....

.....že by se dal červotoč zažranej ve dřevě zničit jednoduchým nátěrem nebo nástřikem povrchu.  Mě spíš trápí larvy brouků tesaříků, kteří se dostávají k baráku s palivovým dřívím, a zabydlují se ve všem, co má kůru a  dá se sežrat

0/0
27.3.2009 8:29Najdete na iDNES.cz