Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

VIDEO: Jak se plete pomlázka

Upletení pomlázky trvá asi deset minut. To je méně času, než kdybyste šli někam na tržiště a koupili hotovou. A navíc - osobně pletená prý omlazuje lépe. Zkuste to sami

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

tojsouveci

Ach jo

"Upletení pomlázky trvá asi deset minut. To je méně času, než byste došli někam na tržiště a koupili hotovou"

No a materiál - proutky má každý běžně doma, takže je jen vytáhne ze špajzky nebo ledničky a hned plete....:-(

0/0
10.4.2009 8:55

dědek_mohy

Re: Ach jo

To bylo to první, co mě napadlo taky :-)

Ale když vezmu takovou vycházku k řece pro proutky, když je hezky (jako třeba já včera), tak se to s cestováním po obchoďáku nedá srovnat.....:-)

0/0
10.4.2009 12:43

habr

Re: Ach jo

V pohodě na proutky, ale prosím řežte je pořádně. Po Velikonicích na četným místech jsou vrby doslova znetvořené proutkaři, kteří větve lámou, zatrhávají apod. Tento týden jsem viděl nějaké ostříhané větve v Prokopském údolí Červeného lomu - snad Opatřilka. Prý se budou štěpkovat, tak co je na zemi lze si bez obav vzít. Na stroma raději nelezte - jsou shnilé jak pomeračne u mnohých trhovců.

0/0
10.4.2009 15:57

Kleki Petra

Re: Ach jo

Na druhou stranu vrba je plevel. Ta si poradí úplně bez problémů i s náletem.

0/0
10.4.2009 16:50

Franta 1

Re: Ach jo

Dost zkreslené informace o plevelných dřevinách,pokud vím,tak vrba se rozmnožuje oddenky a zasazenými proutky,je pravda,že to občas vypadá jakoby to rostlo kde se tomu zachce,ale opak je pravda, je v tom určitý řád,za prvé kořeny vrb zpevňovali břehy vodních toků i hrází u rybníků a potom to účelově sází včelaři,protože je to jedna s první jarní pastvy pro včelky.A to,že to někdo vidí růst vrby osaměle uprostřed polí,tak to jsou pozůstatky po soukromých zemědělcích,kteří vrby vysazovali do míst kde byla mokřina,protože vrba potřebuje dost vody a tím vysušuje.Intenzivní hospodaření v minulých letech ale vrby likvidovalo a dělali se nákladné meliorace a ovedla se s polí voda,která tam teď chybí.

0/0
10.4.2009 17:15

cunik_1

Re: Ach jo

tak tak....už v tom určitou tradici. Velikonoce bych si bez vycházky za proutky a pletení pomlázky nedovedl představit. Stejně jako o Vánocích chodíme na Štědrý den krmit zvěř do lesa. Ale někdo si raději pomlázku koupí a k tomu další cerepetky a plno jídla, aby se mohl o svátcích přecpávat.

0/0
10.4.2009 19:48

(db)

Re: Ach jo

R^R^R^ taky jsem na tom podobně

0/0
11.4.2009 22:02Najdete na iDNES.cz