Diskuze

VIDEO: Jak snadno opravit oprýskanou omítku

Staré domy se starými izolacemi mívají téměř vždy poškozené omítky. Radikální opravy stojí statisíce, za několik stokorun lze alespoň provizorně opravit nejpostiženější místa. Stačí koupit několik pytlů malty, penetraci, vybavit se základním nářadím a vědět, jak na to.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

svarak z krabicoveho vina

24. 4. 2009 15:08
Technologický postup asi ten profík nezná.

"Počká se asi 24 hodin..." 8-o  Wow, to fakt čumím. Nemá se před natažením štuku NÁHODOU čekat na celkové vyschnutí jádrové omítky, čili počítat cca 1 den na 1 mm jádrovky? Nafrcat na zeď 3 cm hrubé a druhý den na to dát štuk znamená jen vyhozené peníze, protože štuk velice rychle popraská znovu. Rv

0 0
možnosti

habr

21. 4. 2009 21:18
No nevím,

ale tento návod je jen na zaplácnutí díry které se bude stále opakovat. Řešení jsou i když trochu složitější než plácnutí malty. Ale takové řešení je smysluplnější než pořád do nekonečna opravovat neopravitelné.

0 0
možnosti

TataJura

21. 4. 2009 8:40
Hlavně nepenetrovat!

To opravdu není dobrý nápad, jen tím do budoucna zvětšíte rozsah poškození. Připadá mi to jako nějaký hospodský návod :-(

Namísto toho udělejte síťovitě cementový postřik a po 24 hodinách nahazujte maltu.

0 0
možnosti

dolr

21. 4. 2009 9:39
Re: Hlavně nepenetrovat!

Souhlas, ten postřik nemusí být úplně cementový, ale měl by být tvrdší než následná svrchní vrstva - a zdůrazňuji - křížový (síťovitý) postřik, tzn. takový, kde zůstanou neomítnuté plochy! A ještě jeden rozšířený nešvar - pokud používáte vápenný štuk, tak při hlazení filcovým hladítkem z něj opakovaně "vytahujete, vymýváte" vápno, štuk se pak velmi rychle rozpadá. Hladítko by mělo být nenasákavé, nejlépe dřevěné.

0 0
možnosti