Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Motorová pila je báječná kamarádka. Ale umí dát i pořádně přes prsty

Hledisko bezpečnosti motorové pily by mělo být alfou a omegou už při jejím nákupu. Už proto, že jde o nástroj tak jako tak potencionálně nebezpečný. Bez znalosti elementárních zásad bezpečného používání do ní ani nenalévejte palivo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Kleki Petra

Cenzore, jseš normální, nebo jen normálně blbej?

8-o? Které slovo z příspěvku o "volovi, kterého si neměla žena pustit do kalhotek", bylo nepřijatelné?:-/Rv

0/0
13.5.2009 17:34

vymrzovac

jak je vidět, o motorové pile může psát i ženská

......:-/

0/0
11.5.2009 9:13

habr

Re: jak je vidět, o motorové pile může psát i ženská

Nezlob se na mne, ale proč by ženská nemohla psát o motoré pile? U nás je několik děvčat celkem dobře ovládá a leckdy ještě dokáží chlapům poradit co dělají za blbosti, když jim pila neřeže. Ono se totiž stává, že se leckterý namyšlený ktil strašně diví, že má otočený řetěz či nemá snížené vymezováky apod.

Víc bych řekl, že mezi takové také patříš mezi namyšlené pány kteří si myslí, že ženská patří k plotně a žehličce. Jenže je jiná doba- hodně děvčat dneska chlapa potřebuje jen odklízení velkého množství sněhu (když nemají sněhovou frézu) a na snědění nejakého kuchařskéhop výtvoru který se jim zrovna nepovedl, protože musely vykopat pařez, protože ten jejich dvounohý pařez dřepěl před telkou a sledoval nějaký hokej či fotbal.R^

0/0
11.5.2009 10:06

error404

to je tada blbej titulek :-)

představa jak někomu dává motorová pila přes prsty není zrovna hezká ;-D

0/0
9.5.2009 15:43

habr

Re: to je tada blbej titulek :-)

Copak přes prsty, ale taky přes obličej, krk a další části hlavy a horní část těla. Do nohou se "jenom" řeže. Prořízmuté stehno není nic neobvyklého.

A vůbec motorovou pilu nemají rádi doktoři. Cirkulárka proti motorovce je úplná pohádka protože má jednak užší řez než motorová pila a hlavně do řezu se od cirkulárky nedostane olej.

Myslíte, že je to trochu drsné? Je to jen holý fakt který si kutilové nechtějí uvědomit.. Proto přilbu i při řezání polínek na topení, pomocníka na držení polen jedině neživého (speciální kozu) a všechny příbuzné a děti při řezání poslat raději do kina aby se okolo pily motalo co nejmíň lidí.

0/0
9.5.2009 20:00

dedko

Každá práce je nebezpečná !

Mnohem horší než motorová pila je např. cirkulárka !

0/0
9.5.2009 7:24

John_Matey

Re: Každá práce je nebezpečná !

Samozřejmě máte na jednu stranu pravdu, ale u cirkulárky lze řezet přes "podavač" nebo jak se tomu říká, prostě nemáte šanci vůbec přijít rukama do blízkosti pily. U motorovky mi to přijde díky tomu, že nic takového není a pilu stále držíte, více nebezpečné. Každopádně lesní pracanti s motorovkou mají můj obdiv a ty vcelku slušné peníze jim naprosto přeji.

0/0
9.5.2009 16:32

habr

Re: Každá práce je nebezpečná !

Pokud máte na cirkulárce všechny kryty a není samo domo výroby, používáte při řezání polen koš, nelezete proti kotouči, tak je cirkulárka bezpečnější než motorová pila a navíc má ekonomičtější provoz.  Problém je ale v tom, že kryty jsou sundané, ruce se strkají ke kotouči až moc blízko, spadlé dřevo se odhazuje za provozu pily a šahá se pod kotouč  rukama či nohama (těma odkopává), tak se nedivte množství úrazů.

0/0
9.5.2009 19:48

chrobaktruhlik

Re: Každá práce je nebezpečná !

řeže chlap na cirkuli najednou bznk a 4 prsty uřezané, chvíli se smutně dívá na ten poslední a hovoří: a co s tebou taky di do prdele bznk...

0/0
10.5.2009 11:10Najdete na iDNES.cz