Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Neudržované stojany na vodu jsou semeništěm bakterií

Také si necháváte dodávat kvalitní pramenitou vodu v barelech, které se nasazují na tzv. watercoolery? To ovšem neznamená, že si stejně kvalitní vodu i načepujete. To už hodně záleží na tom, jak se vy sami o přístroj staráte. A nebo jaký si zajistíte servis.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

negociátor

Kvalita vody

Norma pro pitnou vodu je dostatečně naddimenzována pro celou EU. to znamená, že je mnohem přísnější, než by musela být, aby neškodila zdraví. Speciálně voda z kohoutků v ČR je na nadstandardní úrovní, podle celé řady srovnávacích kritérií se řadí k nejlepším na světě.

To, že nejlepší je přírodní minerální voda (pokud není kontaminován podzemní rezervoár, či půda v širokém okolí) je zřejmé. Hned 2. místo v žebříčku ovšem zaujímá voda z vodovodního kohoutku (na cca 95 % místech v ČR), Je to jako s pivem nejlepší je, samozřejmě, pivo z tanku, na druhém místě je pivo ze sudu (ve většině hospod), a teprve na třetím místě je pivo stáčené do skleněných lahví. (co do chuti)

Co se týká stojanů na vody a především plastových nádob se co do kvality a chuti nedá srovnávat s vodou z vodovodu. Voda se v plastu vždy kazí, proto do ní cpou konzervanty, často stojí na slunci, ve vysokých teplotách se převáží kamiony stovky a tisíce kilometrů po celé ČR a Evropě.

0/0
22.7.2009 17:40

negociátor

Re: Kvalita vody

Nejlepší inertní materiál, ze kterého se nic neuvolňuje (za standardních podmínek) je, samozřejmě, sklo. Co se týká plastu, tak je to snad ta nejhorší varianta! Plasty nejsou inertní ani za běžných podmínek a do vody, kterou pijete se uvolňuje pěkné svinstvo - např. bisfenoly. (i další, méně známe chemické sajrajty) těch se do balené vody uvolní tím více, čím déle je voda skladována (uvedené "trvanlivosti" jsou samozřejmě velmi velkorysé) a čím více na ní svítí slunce a čím vyšší teplota je okolního prostředí. Ideální teď v létě, ani kamiony vozící vodu nejsou klimatizované. Zkrátka balená voda je pouze výhodný bussiness. Osobně ji piju jen při sportu, nebo na výletě. Kdykoli jsme v dosahu vodovodního kohotkou napájím se pouze tímto SUPERKVALITNÍM (bez nadsázky) a superlevným zdrojem.

Co se týká estrogenů, tak poměr jejich exkrece moč:stolice je výrazně vyšší pro druhý způsob. (tím už se to ředí). A dále stopové množství estrogennů v kanalizační síti vzhledem k množství vody:

0/0
22.7.2009 17:51

negociátor

Re: Kvalita vody

Je mimořádně malé. Naprosto se rozředí do takové míry, že současnými nejpřesnějšími technickými prostředky není ani detekovatelné. Je to zhruba jako když se v Atlantickém oceánů vysype tanker s ropou. Není to rozhodně nic pozitivního, ale poměr vody v oceánu vůči ropě v tankeru je obrovský ve prospěch oceánu. Takže estrogeny ve vodovodní síti bych moc v současné době nestrašil.

0/0
22.7.2009 17:53

falda

Vy všichni zastánci balené vody,

jste si jisti jejím původem? Vy holt něčemu věřit chcete a věříte (firmám dodávající balenou vodu) a něčemu věřit nechcete a nevěříte. Dřív, když se pila jen voda ze studní a vodovodu, byli lidé zdravější než dnes, kdy je všechno údajně 100% sterilní a dokonale ošetřené. I těch alergií bylo mnohem méně. Jinak je úplně běžné, že se v lahvích prodává voda natočená z vodovodu nebo nabraná z potoka (v horských oblastech). Děje se tak v mnoha zemích včetně např. Itálie a není důvod, proč by se tak (při pověstné "poctivosti" a chamtivosti českých lidí) nedělo i u nás. Lidé jsou v prvé řadě ovlivněni reklamou, a to ve všech oborech. S pivem je to podobné. To, co se dnes prodává pod značkou Gambrinus, by před 30 let nikdo nevzal do huby. Ale dnešní reklama je skoro všemocná, takže ty dnešní humusy každému chutnají, protože nemá srovnání. Za vším je byznys a lidé ho bezdůvodně podporují.

0/0
15.7.2009 16:50

vojtexx

Re: Vy všichni zastánci balené vody,

to že byli lidé zdravější než dnes není ovlivněné jen vodou....ale celkovým životním přístupem...potom daleko menší či nulový obdah chemek v čemkoliv a  celkovou životosprávou.........

0/0
15.7.2009 17:41

Jezdím na neutrál

Re: Vy všichni zastánci balené vody,

R^R^ ale jsem četla, že krize lidi přinutila pít vodu z vodovodu. Snížil se prodej balených vod. A najednou jim to nevadí, najednou, když nejsou prašule, zjistí, že i voda z vodovodu je O.K. a samozřejmě i LEPŠÍ než bakterií plná a kdovíjak skladovaná téměř syntetická voda.

0/0
15.7.2009 20:42

vymrzovac

Re: Vy všichni zastánci balené vody,

kdysi jsme dělali v pražské stáčírně CocaColy. Byla dělaná z vody z vodovodního řadu, pouze prošla ještě několika stupni filtrace;-D

0/0
22.7.2009 8:40

falda

Jednoduchý recept:

pít vodu z vodovodu. Ale lidé asi chtějí za každou cenu utrácet za kraviny (před 30 lety by někdo něčemu takovému ani neuvěřil, že se jednou bude u nás, kde je vody dostatek, běžně kupovat voda v lahvích a kanystrech). Obchodníci si mnou ruce, zem kříží kamiony s vodou, která je možná i horší než ta, co teče z kohoutku. "Pokrok" se vším všudy! Aneb jak se lidé nechají oblbovat stupidními reklamami! A to asi jen proto, aby se cítili jako Američané, kteří mají plýtvání vším za celoživotní filosofii a státní politiku.

0/0
15.7.2009 16:38

Podrazza

Vodovododovodod :)

Shodou náhod znám člověka pracujícího v soukromé úpravně pitné vody zásobující město s cca 21tis. obyvateli, a když začne povídat jaký počet parametrů se u pitné vody kontroluje ani by mě nenapadlo že něco takového může ve vodě být. Pokud je některá z hodnot překročena i minimálně, počítač okamžitě zakročí a pro zodpovědného zaměstnance to znamená náhradu veškeré škody spojené s přerušením provozu a v případě opakovaného pochybení ukončení pracovního poměru a opět náhradu škody. Takže makat tam je spíš za trest :) Pochybuju že kvalita vody v nějakých nádobách, které se týdny povalují na paletách kolem hypermarketů na přímém slunci a jsou dopravovány kdoví jak dlouho a kdoví odkud je neustále hlídána počítačem a probíhá u ní až 10x denně nezávislá kontrola za účelem zajištění dokumentace pro vyšší kontrolní orgány :) Samozřejmě mohou být i vyjímky ale na většině území ČR je voda ve vodovodní síti kvalitnější než balená.

0/0
15.7.2009 16:09

Tomkv

Re: Vodovododovodod :)

Pozor. Tak jak píšete to zní hezky, ale nejdete k podstatě věci. Její odhalení se vodárnám nelíbí. Vodárna kromě mechanických nečistot odstraňuje hlavně bakterie, To jsou ty "parametry" o kterých píšete.V malém množství, tak jak jsou obsaženy v přírodní pramenité vodě, nevadí, protože lidský organismus je na ně zvyklý. Ve vodovodních trubkách by se však množily a tím by voda mohla být nebezpečná. Co udělají vodárny? Vodu otráví chlorem. Pijete tedy pak vodu s mrtvými schránkami bakterí. Tělo se postupně odnaučí bránit bakteriím a hledá si nepřítele jinde. Třeba v pylu. No a tím vznikají alergie ...

0/0
15.7.2009 16:37

suarez

Re: Vodovododovodod :)

Pokud je voda citit chlorem a ma mlecnou barvu, staci nechat minutu odstat ve sklenici a chlor je pryc. Jinak to zalezi i na kvalite a stari vodovodni site jaka k vam do domu vede. Ale vetsinou jsou v ni takove podminky (tma, zadny vzduch, stala cirkulace vody..) ze krom vodniho kamene na nic jineho nenarazite. Kdyz pominu ten nepovedeny vtip o mrtvolkach ve vode ;-D to co pisete o imunite plati jen pro nektere kojence, dospely jedinec ma imunitu jiz vyvinutou.

0/0
16.7.2009 13:30

gagaryn

Re: Vodovododovodod :)

ta mléčná barva není chlor ale vzduch.

0/0
22.7.2009 8:43

dedko

Co s tou vodou pořád máte !

Já piji víno a nemám problém !;-D

0/0
15.7.2009 15:39

Feuermann

Re: Co s tou vodou pořád máte !

;-D a nebo tak R^

0/0
15.7.2009 15:45

obecní slouha z Klacíkova

Všechno je to stejné,stejně jako neperlivá voda.

Každá voda která je uzavřena v průhledné nádobě a není pod CO2 nebo dusíkem je ideální hnízdo bakterky.Platí jak pro stojany na vodu,tak pro pet lahve ve vaší sámošce.Takže si to přeberte...

0/0
15.7.2009 15:28

Feuermann

Pro profíky v oboru pitná voda :-)))

Je mi naprosto a úplně jedno co pijete. Pokud vám ten humáč z vodovodu chutná, je to jen a jen vaše věc. Já zůstávám u coolerů. Jestli já dělám reklamu balené vodě, tak co je potom tato kampaň zaměřená proti všemu co je schopné konkurovat vodárnám? Snad jedině úplný blázen si může myslet, že vodárny reklamu nemají a že snad dělají vše zadarmo. Mohu vám jen popřát dobrou chuť a jsem velice rád, že si v dnešní době mohu dovolit vybrat si co je dobré a nemusím si nechat hustit do hlavy takové věci jako že to nejlepší pro člověka je voda z vodáren :-). No vlastně na spláchnutí a na koupání je opravdu dobrá dost.  Nikoho nepřemlouvám ani nebudu. V článku jsou uvedené polopravdy a to je jediné co mě zaujalo. Pokud se chtějí odborníci typu vymrzovac pouštět do odborné diskuse, tak u mě nepochodí. Naprosto a úplně mě svou profesionalitou rozhodil :-))))))))

0/0
15.7.2009 14:57

Satyriana

Re: Pro profíky v oboru pitná voda :-)))

Tohle je placená reklama, protože se tu chválí firma, která údajně dělá servis kolem čištění stojanů. Článek je napsaný tak, jako kdyby za těch 15 a víc roků nic nikdo nedělal, přitom sanitace u nás je do Becka dělaná tak, že nám přesně podle rozvrhu mění stojany a to, co je u švagrové, zase dělá tu sanitaci podle přání a objednávky kanceláře.

Na požádání dostávají i aktuální rozbory vody, viděla jsem to, z nějakého pramene v Dubu nebo tak nějak.. A na tu vodu prý mají odběr taky u lidí s nemocnými ledvinami a cukrovkou, právě kvůli složení. Dokonce, když chtěla zkusit tuhle vodu na chalupu, poradil jí dodavatel kolegu v Plzni, který má v nabídce druhy dva. Když si koupila stojan, dostala vb akci i pípu zdarma. A stojan si buď může vyčistit sama nebo si objednat vyčištění úplně normálně.

0/0
15.7.2009 18:35

kotatkoxxl

Taky jsme tyto stojany používali, ale pořád byly

problémy, tak nám je zaměstnavatel zrušil. Nyní dostáváme balenou vodu a je po problémech. Jen je škoda, že na kávu se musí vařit jinde, ze stojanů tekla i teplá ( v každé místnosti).

Dodavatel nedokázal dlouhodobě kvalitu zajistit :-/

0/0
15.7.2009 14:53

Feuermann

Zase je každý odborníkem na vodu :-))

Přečetl jsem si článek i následné reakce. Musím říct, že jsem se opravdu od srdce zasmál. V článku se píše, že na trhu je jediná firma, která provádí sanitace mechanicky. To je naprostá hloupost. Firem je víc. Já osobně bych nedal přístroj z ruky. Firma, která dodává vodu k nám, provádí sanitace přímo na pracovišti. Poctivě přístroj rozebere, mechanicky vyčistí a nakonec zničí bakterie pomocí ozonu. Mám tak 100% jistotu, že mám svůj vlastní čistý přístroj. Odvážet přístroj od zákazníka mi přijde jako pěkná hloupost. Používáme přístroje cca 5 let a nedal bych na ně dopustit. Jednou za 3 měsíce se ozve technik, domluví schůzku a přístroje vyčistí.

Reagovat na příspěvky typu - voda z vodovodu je výborná, záruka vody 3 dny a jiné hlouposti, nemá cenu. Byla by to ztráta času. Pokud o tomto nevíte vůbec nic, radši  nic nevkládejte. Voda z vodovodu má 100% kvalitu při výstupu z vodáren. Pak jde místy až 150 let starým systémem a to je určitě horší než týden prošlá sanitace na cooleru !!

0/0
15.7.2009 9:55

stukie

Re: Zase je každý odborníkem na vodu :-))

spíš plácáte vy. Vodárny ručí za kvalitu na vodoměru, a pokud nejste připojen na nějaký malý vodovod v Horní Dolní, kde mají spíš problémy s anorganikou, tak pijete téměř vždy vodu kvalitní a čerstvou.

Voda na kohoutku splňuje normy v cca 98%+- případů, kdy nejčastější problém je tvrdost a dusičnany. Na mikrobiologii jsou hygienici obzvlášť háklivý, takže z tohoto hlediska se téměř nesetkáte s problémem.

0/0
15.7.2009 10:24

Tomkv

Re: Zase je každý odborníkem na vodu :-))

Norma pro "pitnou vodu" je postavena tak, aby voda ještě byla "pitná". Zdaleka se nevyrovná kvalitou a přínosem pro organismus přírodní pramenité ani minerální.

Navíc obsahuje chlor, který se, jak se dle výzkumů ukazuje, ukládá v tukových tkáních lidí a tělo na něj pak reaguje jako na hormon. To způsobuje zdravotní problémy a různé alergie. Co je však nejhorší je, že pitná voda obsahuje díkly masivnímu používání antikoncepce i estrogeny, které neumí žádná čistička odstranit. Voda z vodovodu má sloužit k mytí nádobí, zajištění hygieny a plnění bazénů.  

0/0
15.7.2009 13:39

Feuermann

Re: Zase je každý odborníkem na vodu :-))

Naprostý a úplný souhlas. To jsou bohužel informace, které vám vodárna s fakturou nepošle.

0/0
15.7.2009 15:12

Satyriana

Re: Zase je každý odborníkem na vodu :-))

Přesně tak! Voda z vodovodu slouží taky k plnění nejlevnějších marketových "limonád".

0/0
15.7.2009 18:39

negociátor

Re: Zase je každý odborníkem na vodu :-))

Norma pro pitnou vodu je dostatečně naddimenzována pro celou EU. to znamená, že je mnohem přísnější, než by musela být, aby neškodila zdraví. Speciálně voda z kohoutků v ČR je na nadstandardní úrovní, podle celé řady srovnávacích kritérií se řadí k nejlepším na světě.

To, že nejlepší je přírodní minerální voda (pokud není kontaminován podzemní rezervoár, či půda v širokém okolí) je zřejmé. Hned 2. místo v žebříčku ovšem zaujímá voda z vodovodního kohoutku (na cca 95 % místech v ČR), Je to jako s pivem nejlepší je, samozřejmě, pivo z tanku, na druhém místě je pivo ze sudu (ve většině hospod), a teprve na třetím místě je pivo stáčené do skleněných lahví. (co do chuti)

Co se týká stojanů na vody a především plastových nádob se co do kvality a chuti nedá srovnávat s vodou z vodovodu. Voda se v plastu vždy kazí, proto do ní cpou konzervanty, často stojí na slunci, ve vysokých teplotách se převáží kamiony stovky a tisíce kilometrů.

0/0
22.7.2009 17:39

vymrzovac

Re: Zase je každý odborníkem na vodu :-))

nejčastějším problémem jsou např. fabriky s vodojemem, kde nemáte na kohoutku zajištěnu hygienickou nezávadnost. Vodárna ručí za kvalitu na patě objektu, t.j. u vodoměru. Případné pomnožení bakterií mezi vodoměrem a výtokovým místem je již v plné odpovědnosti provozovatele

0/0
15.7.2009 14:09

Faxi

Re: Zase je každý odborníkem na vodu :-))

Meleš pěkný hovadiny. Ten tvůj příspěvek je tak akorát ubohá reklama na balenou vodu. Tomu vašemu technikovi vyřiď, ať vám ten watercooler čistí častějc, nebo se tam všichni poserete ;-D

0/0
15.7.2009 11:47

vymrzovac

Re: Zase je každý odborníkem na vodu :-))

přesně tak, z jeho příspěvku je vidět, že o pitné vodě neví vůbec nic. Zejména to, že každá přírodní voda (i v PET lahvi) má nějaký limitovaný obsah bakterií, které se mohou běžně pomnožit na světle při zvýšení teploty. To samé se děje ve stojanu na vodu. Tlachat o rozebírání stojanu může pouze laik. V praxi se vše proplachuje systémem "rozpustit-vypláchnout-desinfikovat..........postav si tu uzavřenou butel s vodou teď v létě na světlo a nech ji tam dva týdny !:-/

0/0
15.7.2009 14:06

volic_plukovnik

Re: Zase je každý odborníkem na vodu :-))

Stojany jsme ve firmě zrušili před pár měsíci, teď máme mašinu, která si bere vodu z kohoutku, přefiltruje ji a umí ochladit i přidat bublinky.

0/0
15.7.2009 13:53

Tomkv

Re: Zase je každý odborníkem na vodu :-))

... to je mi vás líto:-(

0/0
15.7.2009 14:09

Casinek

watercooler

Vážení, jak už je ve články zmíněno, existuje několik dodavatelů balených vod v barelech, kteří jsou prověřeni a kteří si nemůžou dovolit přístroje neodborně sanitovat, či nesanitovat vůbec.

Tyto dodavatele sdružuje Česká Asociace Barelových Watercoolerů (http://www.cabw.cz/weblinks.php?cat_id=1) R^

Dále existuje řada menších, kteří nedělají službu profesionálně a od kterých bych si osobně vodu nikdy neobjednal (špatná kvalita vody, voda z řádu stáčená do barelů, sanitace pomocí "horkým hadrem", ...) Rv

0/0
15.7.2009 9:42

dedko

Nejlepší je čerstvá voda z vodovodu !

Kvalita vody ve vodovodních řadech se podstatně zlepšila. Není tedy nutné hledat jiné alternativy.

0/0
15.7.2009 8:57

vymrzovac

píšete polopravdy ! balamutíte lidi !

1) originálně zabalená voda v barelu má trvanlivost tak tři dny, a to by jste ji měli skladovat v chladu a temnu. Jinak již třetí den dochází k navýšení počtu bakterií nad hyg. limity   2)Pokud chcete provozovat nějaký stojan, mělo by to začít tím, že si necháte předložit  hygienický atest (schválení hlavního hygienika)....tam se většinou dočtete, za jakých podmínek provozovat....atd. a možná by jste se divili....    3)Ideální je si stojan pronajmout, protože potom je pronajímatel POVINEN provádět pravidelnou údržbu VČETNĚ čištění a desinfekce(běžně to proplachují např. kys. citronovou)  4) Nedoporučuji stojany, které se přímo připojují na vodovod(kde je kvalitní voda), a to z důvodu zajištění bakteriologické nezávadnosti uvnitř přístroje, většinou související s nastavením UV lampy  (vodárna zajišťuje bakt. nezávadnost pouze k vodoměru, na to pozor u vašich rozsáhlejších vodovodních sítí)

0/0
15.7.2009 8:34

Feuermann

Re: píšete polopravdy ! balamutíte lidi !

Na Váš článek je jediná reakce - píšete polopravdy ! balamutíte lidi ! :-)

0/0
15.7.2009 9:59

vymrzovac

Re: píšete polopravdy ! balamutíte lidi !

a nějaký argument by nebyl?   Nastudujte si dokumentaci ke stojanům na vodu včetně hygienických atestů

0/0
15.7.2009 13:59

Satyriana

Re: píšete polopravdy ! balamutíte lidi !

Když u nás voda ve stojanech začala, byla záruka na barel, uskladněný v suchu a temnu, 3 měsíce, ale taky jsme to už párkrát přetáhli a nic se nestalo. Dodavatel vysvětlil, že tam ta záruka musí být, protože hygiena byla opatrná, normálně to vydrží půl roku. A ve stojanu se nic nepomnoží, když je denní průtok aspoň dva litry, což bohatě splňujeme.

0/0
15.7.2009 18:43

Faxi

Voda z kohoutku

Já osobně piju odjakživa vodu z kohoutku. Mám u ní zaručenou zdravotní nezávadnost, nemusím se s ní tahat z krámu, nemusím řešit co s prázdnými obaly, nemusím donekonečna čistit složitý přístroj a chuťově také není nejhorší. Watercooler, nebo voda v PET lahvích je jen módní záležitost, jak vytahat z lidí peníze. Ostatně tato vlna už konečně pomalu opadává a lidé se vrací zpět ke kohoutkům.

0/0
15.7.2009 8:13

vymrzovac

Re: Voda z kohoutku

zapomněl jsi ovšem napsat, z jakého zdroje máš pitnou vodu. Něco jiného je hlubinný vrt,lesní pramen, a zcela něco jiného je voda jímaná z řeky, kde 50 kilometrů nad jímacím objektem všechny obce vypouštějí do řeky fekálie, byť přehnané přes čističku. Uvědom si, jak velké procento lidí má např. krev ve stolici nebo AIDS, a to nepočítám ty, kteří se v opilosti do vody jen vyblejou z mostu, nebo v ní plaví koně.   ............dobrou chuť......blicí smajlík

0/0
15.7.2009 8:41

Xladi

Re: Voda z kohoutku

Nevím ale stejně taková může být voda z barelu, byly i prípady kdy se zjistilo že kojeneckou vodu stáčeli z vodovodního řadu. Je pravda že na pitnou vodu se může zpracovávat voda jakou zmiňujete, ale čištění je dokonalé a navíc se voda prohání UV zářením a někdy i ozonem což zahubí vše nežádoucí, kontinuálně se provádí rozbory a samotná voda jde přes nádrž se pstruhy.

A pokud pijete Staropramen tak pijete vodu z Vltavy. Mají vrty, které jímají vodu z Vltavy:-)

0/0
15.7.2009 8:50

vymrzovac

Re: Voda z kohoutku

v jednom hygienickém atestu jsem si např. přečetl :  .."Nastavení UV lampy nezajišťuje hygienickou nezávadnost...."        dealer se sám divil, co že to tam ten hygienik napsal. Zapůjčené vzorky stojanů si bez řečí odvezl a víckrát se u nás s nimi neobjevil;-).....možná bych ještě někde vyhrabal kopii;-D

0/0
15.7.2009 14:23

Faxi

Re: Voda z kohoutku

Voda jímaná z řeky? Kde žiješ? A vůbec, jak víš co ti načepujou do PET flašek? U vodovodu mám aspoň jistotu, že musí splňovat hygienické normy. Zato pěkně uleželá voda v PET lahvích někde na sluníčku. Tam se to musí hemžit breberkama ;-D Ale nechci se hádat. Ať si každej chlastá, co chce. Třeba chcánky.

0/0
15.7.2009 8:54

vymrzovac

Re: Voda z kohoutku

tak například v Hradci Králové se opět začalo jímat z Orlice, a to proto, že si ekologové stěžovali, že je z vrtů odebíráno víc, než bylo projektované množství. A na hradeckou vodu jsou propojeny všechny okolní obce.......

0/0
15.7.2009 14:12

kotatkoxxl

Re: Voda z kohoutku

dokud jsem bydlela v RD jako dítě a používali jsme vlastní studnu, byla voda fajn. Teď bydlíce ve městě (HK) piju pouze minerálky, jelikož voda z kohoutku mi nechutná ( teda naposledy jsem ji ochutnala asi před 5ti lety). pamatuji se, když jsem asi před 15ti lety přijela k rodičům a oni si pořídili domů městskou vodu, já cítila "smrad z vody" po celém jejich domě :-(

0/0
15.7.2009 14:59

Míra__

Re: Voda z kohoutku

Ve vodě také šukají ryby!

0/0
15.7.2009 9:05

PtaaakOhniiivak

Re: Voda z kohoutku

Nez zacnete neco placat o AIDS a moznosti nakazeni .. tak si nastudujte jak dlouho je ten virus schopny prezit mimo lidsky organismus ..

0/0
15.7.2009 9:48

vymrzovac

Re: Voda z kohoutku

vidíš v mém příspěvku něco o nakažení AIDS?   ani čárka....kdo tedy plácá? Je to o povědomí o tom, co skutečně piješ!   je to každého věc. přál bych ti vidět, jak vypadá napuštěnej bazén "pitnou vodou" z vodovodu  Rv   to teda nepiju

0/0
15.7.2009 14:17

Helusskaa

watercooler

máme v práci a nikdy jsem se z něj nenapila a nikdy si z něj ani nenapiju. Když vidím ten špinavej trn mezi výměnou barelů, zvedá se mi z toho kufr.!! Děkuji nechci. To radši vodu z vodovodu. V našem městě je voda z kohoutku dobrá.

0/0
15.7.2009 8:09

Míra__

Re: watercooler

Nerad vám beru iluze, ale viděla jste někdy vodovodní potrubí zevnitř, po pár letech používání?

0/0
15.7.2009 9:04

volic_plukovnik

Re: watercooler

Mně stačilo vidět staré stoupačky, které nám měnili v paneláku. To byl hardcore ;-D

0/0
15.7.2009 13:52

skrbling

Voda je to dobrá, ale nevyplatí se

V naší rodině jsme ušli cestu od kohoutkové vody, přes balenou a watercooler zpět ke kohoutku. V naší oblasti naštěsí teče z kohoutku velmi dobrá voda, takže to rozhodně nebolelo.

Watercooler je fajn, moc se na něm ale neušetří. Pokud nechcete riskovat průjem, musíte buď platit za sanitaci firmě, která Vám vodu vozí (a pokud jí neprotočíte hektolitry, vyjde taková voda dráž než v lahvích) nebo kupovat vodu levně v Makru, ovšem pěkně pracnou sanitaci provádět sami. Faktem je, že jsme o potřebě sanitace nevěděli a několik let ji nedělali a taky se nám nic nestalo, ale dnes bych si to nerisknul. Mám zato, že pokud člověk mermomocí nechce pít vodu z vodovodu, vyplatí se víc ta voda balená.

0/0
15.7.2009 1:16Najdete na iDNES.cz