Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Umělý val, společná zahrada s jezírkem a soukromí s bílými slony

Koupili dva krajní pozemky a po obvodu navršili důkladný hliněný val. Ten zpevnili palisádou z dřevěných pražců. Společnou zahradu pro dva rodinné domy tak uzavřeli pohledům zvenčí a zajistili si maximální soukromí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Septisin

...

Na té zahradě je zkrátka vidět těch 500 tatrovek zeminy...

0/0
9.12.2009 14:46

frotér z pojihlaví

já mám oblázky

já mám na svém RANČI oblázky přivezené z Hrvatski :-P 

Každý z oblázků má minimálně metrák, některé o dost víc R^ 

    cítím se jako v Brele, když si takhle hovím doma na zahradě a lížu Míšu R^ ;-D;-D;-D;-D;-D

0/0
1.12.2009 13:24

vazne.jo

neměl by jim tam přijít hygienik?

....divím se, jak může být na hobby uveřejněn článek o použití starých jedovatých pražců do zeminy, aniž by někdo z redakce přinejmenším neupozornil, že se to nesmí a že se pravděpodobně porušili platné zákony.

Jak již habr níže píše - nesvědčí to ani o odborné způsobilosti architekta.

0/0
29.11.2009 23:43

habr

Re: neměl by jim tam přijít hygienik?

nemyslím, že by Hobby mělo hygienika upozornit. Média v některých případech, že drží v tajnosti zdroj informací mohou lecos zachránit, protože nějakou lumpárnu dostanou na veřejnost díky tomu, že zdroj věří, že nebude zveřejněn.

V našem případě se vsadím, že majitel zahrady si článek i příspěvky přečetl a je teď na něm, jak se zachová. On jako investor nemusí vše znát, je od toho architekt a hlavně od prodejce pražců se předpokládá odborná znalost, že staré pražce jsou stále v kategorii nebezpečný odpad. 

 A mám za to, že jestli se majitel, investor trochu po prodejci pražců ožene, tak prodejce raději mu vše předělá na své náklady, než aby mu inspekce životního prostředí nasadila řádnou pokutu. Není to tak dávno, kdy se případy s prodejem starých pražců a jejich instalace do zahrady řešily.

Staré pražce se do zahrad před desetiletími přímo doporučovaly. Až v posledních letech konečně byly vydány informace, že staré pražce v zahradě či v uličním prostředí zdraví neprospívají

0/0
30.11.2009 0:41

Lanolin

Safra to je fakt pěkný

moc se mi to líbí a také proto jsem pořizoval větší pozemek, máte více soukromí, není to žádná řadovka kde slyšíte od sousedů jak v paneláku.

Jenom mne občas chytne takové divno u srde a říkám si, kde bychom byli, kdybychom všichni měli tolika prostoru pro pár lidí. Ale pak si řeknu na to kašlu, to není můj problém a jdu si užít svého klidu.:-/

0/0
29.11.2009 19:31

neverend

Re: Safra to je fakt pěkný

Nejste pane náhodou NARCIS a neměl by jste se léčit. To za prvé. Za druhé Vám nezávidím, protože život je o prioritách a každý je má jiné. Za třetí mne tento článek neoslovil a tato úprava se mi naprosto nelíbí, tudíž ji nehodlám napodobovat.

0/0
29.11.2009 21:27

Martin HSJ

Oba domy opticky odděluje velkolepé suťové pole

vskutku velkolepá nádhera ;-D

0/0
29.11.2009 17:01

neverend

Re: Oba domy opticky odděluje velkolepé suťové pole

R^Souhlásím, tohle není pro každého. Ani pro mne ne.

0/0
29.11.2009 21:28

def...

zahrada pekna, vsechno pekne, ale

ale az si polezou sousedi na nervy, tak to pak bude problemek.....

0/0
29.11.2009 9:25

neverend

Re: zahrada pekna, vsechno pekne, ale

Nebude, mají čím po sobě házet.

0/0
29.11.2009 20:08

habr

Podivné na zahrad je,

že majitelé investují poměrně velké finanční častky aby měli zajímavou a intimní zahradu, tedy i do  kvalitnějšího prostředí (pokud trávník a zahradu nebudou udržovat chemií), ale nacpou tam karciogení železniční pražce. Přestože jsou staré, stále impregnace se vypařuje a vylouhuje do prostředí. Navíc dráhy či ten kdo pražce prodal či dal se vystavuje střetu s legislativou - likvidace nebezpečného odpadu.

Při nákladech které do zahrady vložili už nahrada pražců  za méně nebezpečné stavební prvky by byly drobností. Viděl bych ale víc problém v architektvovi, že nechal staré pražce do zahrady či do uličního prostoru zabudovat..

0/0
29.11.2009 9:00

def...

Re: Podivné na zahrad je,

ty prazce te hodne stvou ze ;-D

0/0
29.11.2009 9:25

habr

Re: Podivné na zahrad je,

Mne zas tak neštvou, víc by měly vadit lidem co v okolí chodí s dětmi, co mají v okolí studny apod. Včetně majitelů samotných, protože do svého prostředí si nainstalovali poměrně jedovatou látku.

takže mne děsí lidská hloupost, když na jedné straně utíkají za zdravějším prostředím a na straně druhé si ho sami tvrdě ničí.

0/0
29.11.2009 13:44

Panda01

Re: Podivné na zahrad je,

Prave naopak.

Tim, ze pouzili stare zeleznicni prazce usetrili a zaroven pomohli zivotnimu prostredi.

Kdyby meli na totez pouzit nove drevo, tak by ho stejne museli nechat naimpregnovat. Nova impregnace je nepochybne vetsi zatezi.

Navic zde samozrejme nejde o zadnou likvidaci odpadu, ale o recyklaci. Misto  odpadu jsou prazce znovu pouzity jako stavebni material. Takovy pristup je treba pochvalit!

0/0
29.11.2009 10:04

Lawrenc

Re: Podivné na zahrad je,

http://www.enviwiki.cz/wiki/Kontaminovan%C3%A9_pra%C5%BEce

0/0
29.11.2009 10:37

habr

Re: Podivné na zahrad je,

Jsi na omylu,Staré pražce jako takové se nesmí prodávat k dalšímu využití, po jejich demontáži z trati je to odpad kategorie nebezpečný. , zde nejde o recyklaci, ale o špatné nakládání s nebezpečným odpadem. Pokud by chtěli použít recyklát, mohly využít recyklovaný plast, který zformován do trámů, fošen apod. Oprpti ražcům není tak nebezpečný, má podstatně větší trvanlivost a ještě se podpoří systém sběru a třídění plastů.

Nová impregnace má zcela jiné parametry než ta která se využívala před desetiletím na pražce.

Neznám skoln navážky, její výšku na terénem atd., ale takové věci lze řešit jinými způsoby než impregnovanými železničními pražci.

0/0
29.11.2009 13:40Najdete na iDNES.cz