Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Nová emise zlatého Svatováclavského dukátu bude lahůdkou pro sběratele

Zlatý dukát se svatým Václavem se stal v roce 1923 první zlatou mincí první Československé republiky. Jeho nejvzácnější kousky se dnes dají získat pouze dražbou na aukcích, nová limitovaná emise Svatováclavského dukátu má podobné ambice.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Clint Bilton

medaile

Že by tyto medaile, jejichž autory jsou významní umělci (Oppl, Harcuba, atd.) neměly v budoucnu cenu, je při tak nízké emisi málo pravděpodobné. Možná to potrvá, ale zájem o ně postupně poroste. Viz, třeba takový Šejnost, jehož práce (i medaile) jsou dnes mimořádně v kurzu. Všechno je otázka času a poptávky. Teoreticky medaile může razit každý, to je pravda, prakticky ale jen několik málo firem. Zaplatit špičkové umělce, mincovnu, nechat vyrobit raznici..., to asi nebude levná záležitost. Samozřejmě pokud se bavíme o seriozních firmách a ne o někom bezejmenném, kdo to vyrábí na koleně v dílně.

0/0
28.12.2009 23:45

bobino

Diskuze o Reklamě

jelikož je článek v sekci reklama, zajímalo by mně, kolik z vás podobně probírá např.

reklamu na čokoládu Nestle a jestli je opravdu nejlepší ?

0/0
27.12.2009 11:12

rstrst

Re: Diskuze o Reklamě

Já jsem článek našel v sekci Finance a Hobby, bez zmínky o tom, že by se jednalo o reklamu.

0/0
28.12.2009 11:22

jengish

Co bude za deset let?

Nesouhlasím, že je toto zboží sběratelsky bezcenné. Zvláště, když jich česká mincovna vyrazila jen pět set kusů. Nevím, proč si myslíte, že medaile jsou nezajímavé. Třeba takový číslovaný Hollar v proofu, kterého vyrazili jen 250 kusů může být za pár let trhákem, který podstatně přesáhne pořizovací cenu. I když dnes připlatíte dph.

0/0
23.12.2009 9:00

rstrst

Re: Co bude za deset let?

Medaile jsou podle mě nezajímavé proto, že si je může nechat vyrazit každý. I Vy si můžete udělat ( anebo necat udělat ) návrh medaile splňující technické parametry a pak si nechat vyrazit třeba 10 kusů. Teoreticky by tyto medaile měly být extrémně vzácné, bylo jich raženo jen 10 kusů, ale nebudou, protože o ně nikdo nebude mít zájem.

0/0
28.12.2009 11:20

rstrst

Upřesnění

Bylo by dobré zdůraznit, že se na rozdíl od prvorepublikových dukátů nejedná o oficiální ražbu. Je to medaile vydaná soukromou firmou ( která si patrně tuto reklamu zaplatila ). Medaili si může nechat vyrazit kdokoli a v jakémkoli nákladu, pak je už jen na něm aby nalákal kupce. Pro sběratele je takové zboží bezcenné. Osobně tipuji, že tato medaile nebude mít v budoucnu výrazně vyšší hodnotu než cenu kovu.

0/0
22.12.2009 16:18

Harpa-gon

Kde je cena?

Stejně je to medaile, tak plus DPH.

0/0
22.12.2009 13:56Najdete na iDNES.cz