Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Konec nejčastějším výmluvám pejskařů, kteří nesbírají psí hromádky

Slalom mezi výkaly. Tak se dá stručně popsat současná procházka po městských chodnících. Proč ale majitelé neuklízejí po svých psech? Nemůžou se ohnout nebo nemají do čeho sbírat psí výkaly? Za vším hledejte lenost.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

james.blond.007

Když se můj pes vykálí na chodníku

nebo na něčím soukromém pozemku, tak to bez diskuse seberu. Ovšem pokud si uleví na obecním pozemku na trávu, ať to laskavě sebere ten, komu platím z toho psa daň.

0/0
15.3.2010 18:45

breezinka

Re: Když se můj pes vykálí na chodníku

R^

0/0
17.3.2010 14:32

amstafik

Re: Když se můj pes vykálí na chodníku

Psí lejna se mají uklízet všude, tedy i na obecním trávníku. Ono není nic příjemného, když si hrajete se psem na trávě a odnesete si domů pět dalších houven. Nedejbože, když si na trávě hraje dítě. To aby se pak člověk trávě vyhýbal jak minovýmu poli. Všechno je to o přemýšlení. Kdo je zabedněnec, ten nesbírá houvna, stejně jako netřídí odpad, hází odpadky a vajgli po ulici a pod... bohužel, takových je v naší zemi většina.. a pak má mít člověk lidi rád :(:-/

0/0
22.3.2010 12:40

james.blond.007

Re: Když se můj pes vykálí na chodníku

Děkuji za krásné mravokárné poučení. Můžete mi, prosím, stejně hezky vysvětlit za co tedy platím z toho psa obci daň?!

0/0
22.3.2010 15:21

amstafik

Re: Když se můj pes vykálí na chodníku

Berte si můj názor třeba mravokárně. Na co se daň platí, píšu níže, tak se nebudu opakovat. Vysvětluji tam i to, proč je vhodné hovénka po svých miláčcích uklízet a nečekat až je někdo uklidí za mně.

Hovénka uklízím, poplatek za psa platím taktéž... a nevadí mi to. Vadí mi jiný věci.

Ale dělejte si co chcete, jen se pak nedivte, když všichni na pejskaře nadávají... škoda, že mě hází do jednoho pytle s vámi :-/

0/0
22.3.2010 16:15

james.blond.007

Re: Když se můj pes vykálí na chodníku

Když se neplatí daň z koček, proč by se měla platit ze psů? Já budu buď platit, nebo uklízet, rozhodně ne obojí. A v jednom pytli s Vámi bych také skončit nechtěl.

0/0
22.3.2010 16:31

amstafik

Re: Když se můj pes vykálí na chodníku

Aha, tak vy budete jeden z těch, co nejen nesbírá houna, ale ani neplatí za psa. Ovšem o to víc nadáváte ;-D To je právě ta česká klasika... jak říkám, nic neuklízejte, nadávejte a buďte dál spokojene v tom sajrajtu... 8-o

0/0
22.3.2010 17:17

hubero kororo

Re: Když se můj pes vykálí na chodníku

Je mi z tebe na bliti. Vis co dela s takovymi jako ses ty ? Nosim v kapse mikrotenovej sacek a kdyz potkam takovy hovado jako ses ty co nesebere po svym coklovi lejno, vezmu ten mikrotenak, lejno seberu ja tomu hovadu ho rozmáznu na záda nebo hodim do kapsy od bundy.

0/0
12.4.2010 23:47

Peťulák2

Když vás důchodkyně seřve,

že její pes je jenom člověk a někam to tvořit musí, ačkoli je na oploceném trávníku, kam psi nesmí, neb si tam hrajou děcka, tak co už. Já bych si připadala jak hovado volat na ni policii, ale ono to asi jinak moc nejde.

0/0
10.3.2010 16:22

Karsen

Proč

Nemám psa a také nejsem zrovna nadšený, když šlápnu do psí hromádky, ale dovolte mi jednu otázku. Proč se tedy platí poplatky za psa? Někde až 1500Kč.

Když se neplatí za kočku, papouška či rybičky? Bral jsem to jako poplatek právě za znečisťování a případný úklid.

0/0
5.3.2010 11:45

amstafik

Re: Proč

To by ty houvna ale musel někdo uklízet nonstop. Můj pes se vy..2-3x denně, tak si to představte v tom množství psů. Samostatné koše se zásobníky s pytlíky na exkrementy něco stojí. To, že většina pejskařů psí exkrementy neuklízí, taky něco stojí ( vysavače na sběr houven + platy lidí). Dalším z důvodů, proč se za psy platí, může být snaha jejich pořizování alespoň částečně omezit ( i když na to ti, co nechtějí platit vyzrají tím, že prostě psa neřpihlási a tudíž neplatí).

Úklid chodníků a veřejných ploch platím také ze svých daní, přesto nedělám na ulici bordel, protože mi to vadí a tak nějak to vypovídá o kulturnosti národa..

Proč se neplatí za rybičky a papoušky je jasné. Proč se neplatí za kočky nevim...

0/0
22.3.2010 12:55

bílá-modrá-červená

Nesbírám tam, kde lidi vyhazujou z oken jídlo,

kosti a jiné odpadky. Tam jim to nechám, neřeším..

0/0
5.3.2010 10:57

kabalenka

Co se objevilo pod sněhem

No myslím, že víc než psích hovínek se po odtátí sněhu na chodnících objevilo plno vajglů a jinýho bordelu. A to je horší, protože takový vajgl stačí vyndat z pusy a hodit do koše ne na zem. Nemusí na to nikdo ohýbat záda ani brát pytlík.

0/0
5.3.2010 10:18

vlastiks

Kdo je nám bližší ?

... pejsci a milovníci psů

http://www.cz-pes.cz/diskuse/7_8896_0.html

..děti a jejich maminky

http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=7343

0/0
5.3.2010 9:39

james.blond.007

Re: Kdo je nám bližší ?

mě přijdou obě skupiny stejně hysterické, šílené agresivní matky vyzbrojené vozovými hradbami mě ale zcela subjektivně s-rou víc, jelikož bývají mnohem agresivnější než pejskaři

0/0
15.3.2010 18:35

vlastiks

Nechte si svého psa s.r.á.t ve svém bytě

(aby mi to administrátor nesmazal)... pak si po něm ukliďte a není o čem diskutovat. Jak si to doma zařídíte je na Vás, pokud nebudou výměšky prosakovat stropem dolním partajím, můžete se v tom klidně pohybovat. Akorát se budete muset přezouvat až půjdete z bytu.   Ti co mají doma kočicky to zvládají, tak proč ne Vy. Pak si možná rozmyslíte jak velkou rasu si pořídíte.    !  ":?x*))

0/0
5.3.2010 9:15

vlastiks

Nechte si svého psa srát ve svém bytě

... pak si po něm ukliďte a není o čem diskutovat. Jak si to doma zařídíte je na Vás, pokud nebudou výměšky prosakovat stropem dolním partajím, můžete se v tom klidně pohybovat. Akorát se budete muset přezouvat až půjdete z bytu.   Ti co mají doma kočicky to zvládají, tak proč ne Vy. Pak si možná rozmyslíte jak velkou rasu si pořídíte.    !  ":?x*))

0/0
5.3.2010 9:09

Pribinacek

S papírovými sáčky

jsem měl vždycky problémy, tak používám mikrotenové sáčky, v zimě to pěkně hřeje do ruky, než s tím dojdu ke koši.

0/0
5.3.2010 8:37

vvvv

můj pohled..

Jako mnoho dalších i já nemám rád pejskaře, kteří po svém psu neuklízejí, a také nevidím rád, pokud někdo má velkého psa, který potřebuje výběh, v bytě. Ale zkuste rozlišovat, protože

- někteří po sobě uklízejí. Já také, sice zhruba každé dvacáté tam nechám, protože spěchám, zapomněl jsem si doma sáček na sebrání a žádný se v okolí nevyskytuje atp., ale na druhou stranu sbírám i cizí, pokud se vyskytují na dosah toho od mého psa. Takže spíše více jich seberu, než můj pes udělá.

- existují i psí plemena, vhodná do bytu. Sami vlastníme trpasličího drsnosrstého jezevčíka. Bál jsem se, aby v bytě neštěkal - neštěká, nic neničil - neničí. Doma je spokojený a co je důležité, je vhodný i na delší tůry. Pro mne ideální kombinace. A jsou i psi gaučáci, každý si vybere.

Ale je pravda, že 50% bordelu u nás dělají psí exkrementy a nedopalky cigaret od stejně nezodpovědných kuřáků. Asi to chce pořádné pokuty a snažit se hlídat. Nebo osvětu? Nevím, chování některých lidí prostě nechápu.

0/0
5.3.2010 7:41

ladinusamad

omlouvám se

ale já po psu sbírat nebudu nikdy. To že ho venčit musím pro mě není odměna nýbrž hustodémonsky krutopřísný úkol. Neni z něj žádný užitek akorát škoda. Navíc pocházím ze vsi kde se to nikdy nemuselo dělat. Každej se tomu na trávníku vyhnul a párkrát do roka se to posbíralo sekačkou... Proč by tomu tady mělo být jinak? Navíc se zde platí několikanásobně víc? Navíc mi přijde krajně nevhodné brát do dlaně cízí lejno. Jsem pro ať má každou ulici na starost jeden z těch co stojej na sociálce a žebraj. Mohli by jí 2-3 krát deně projít a tyhle věci sesbírat. Třeba by je to na konec umoudřilo na tolik že by si našli lepší job. Tedy omlouvám se všem, dělat to prostě nebudu.

0/0
5.3.2010 7:07

cod

Re: omlouvám se

v tom případě bys neměl mít vůbec psa(výkali po svém miminu taky necháš ležet v obyváku?)Přeskakování lejn jsem nikde v civilizovaných zemích nezažil,tady to už přeshuje všechny meze u nás ,už není ani kudy se vyhnout!!Městská policie by neměla rýžovat na řidičích, když město neumí zajistit dostatek parkování,ale mněli by se začít starat o pořádek na chodnících,co lejno to litr pokuta,to bylo na ulicích čisto!!Nechápu proč si dneska někdo pořizuje psa obvzvláště ve městě a ještě když je línej se o něho starat(uklízet...).Zavést pořádný poplatky,aby si to každý rozmyslel!!;-€

0/0
5.3.2010 7:33

rmn

Re: omlouvám se

R^

0/0
5.3.2010 9:05

james.blond.007

Re: omlouvám se

zřejmě Vám uniklo, že ty poplatky za psy už tady jsou, takže ať uklízí ten, kdo je kasíruje.

0/0
15.3.2010 18:47

Naarik

Re: omlouvám se

Ty woe, u tebe doma bych teda nechtel videt, jak to vypada... Chudaci sousedi...

0/0
13.4.2010 14:47

kulava

Proč platí majitelé psů daň ze psa, a ta není zrovna malá?

0/0
5.3.2010 6:48

CAR NA RAKIJA

Parooobek

Me vic sere Parooobek nez par hovenek8-o

0/0
4.3.2010 23:15

Pixy9

Cokoladove mesto

Rozhodl jsem se s temi hovny neco delat a ne to jen rozpatlavat verbalne a natacim hovno-videa ze stale stejneho useku ulice kde bydlim a davam to na Youtube. Prvni den bylo na 100 metrech vic nez 300 kousku! Prihlaste se na moji skupinu na Facebooku (Cokoladove mesto).

0/0
4.3.2010 18:03

sirkeci

Re: Cokoladove mesto

Koukám, že u Veletržáku je pěkně nasr..o :-/

0/0
4.3.2010 23:02

Tomaskom

Re: Cokoladove mesto

To víš... obleva obnažila co se přes zimu vyrobilo, lidi si řeknou že to stejně sněhem zapadne, ale když to roztaje tak se objeví takováhle přehlídka ;-D btw nice mixly to pozadi na youtubu ;-)

0/0
5.3.2010 2:29

stratus

panelaky a sidliska...

Mozno trosku odveci, neviem ako je to legislativne, ale pamatam si, ze ked niekto chcel psa do bytu v panelaku, musel mat podpisy od vsetkych susedov vo vchode, ci s tym suhlasia, dnes take nefrci? Osobne si tiez myslim, ze pes do bytu nepatri, ale naopak, k domu ano...

0/0
4.3.2010 14:07

west

Re: panelaky a sidliska...

jo a potvrzené od domovního důvěrníka...

0/0
4.3.2010 18:47

Benjout

nesnasim pejskare

Nesnasim je protoze po sobe za a) neuklizeji a za b) uprednostnujou pohodli a zivot psa pred pohodlim a zivotem CLOVEKA!!!! ja cokla nemam a nikdy sem nemel a pokud nebudu mit barak se zahradou tak doufam ani nikdy mit nebudu. Mit psa v byte je tyrani zvirat! To si ti pejskarove nepripoustej ale me by to ani tak nevadilo ze ho maj v byte ale kdo ma ty stekajici cokli na sidloistich poslouchat a kdo ma slapat do tech ho... a nebo se na ne jen divat. Kazdej kdo chce mit psa v byte povinne naparit mesicni poplatek 30 000.- a pokutovat castkama od 50 000.- do 200 000.- za kazdou neuklizenou hromadku.... Kdzy chcete zviratko do bytu kupte si akvarko a rybicky. Jestli chcete pejska kupte si barak se zahradou!!!! Psi do ulic nepatri !!!

0/0
4.3.2010 13:15

Benjout

Re: nesnasim pejskare

mám chuť na karbanátky :D

0/0
4.3.2010 13:22

primorsko-fans

Re: nesnasim pejskare

..slušnej případ jak si nechat vygumovat hlavu

0/0
4.3.2010 15:40

Ric-pic

Re: nesnasim pejskare

No, aby si se neposral, že.

0/0
4.3.2010 16:00

PoťapanejVilda

Re: nesnasim pejskare

Vazeny pane o psech zrejme nic nevite... tyrani je pokud zvireti nebo cloveku pro ktere je prirozene zit ve spolecenstvi a komunikovat, vytvaret vztahy atd. tuto moznost odeberete... Tyrani tedy jednoznacne je mit jednoho psa zavrenyho na zahrade. Kazdy pes pokud si bude moct vybrat da prednost spolecnosti svych lidi nebo psu pred samotou. "Zviratko" si zadne neporizujte protoze ziveho tvora zjevne neumite odlisit od veci. A nez si poridite zenu a/nebo deti zkuste zapracovat na tom abyste se umel na svet divat i ocima nekoho jineho.

0/0
5.3.2010 1:32

Frances Farmer

Re: nesnasim pejskare

Mi povídej o vztazích a týrání zvířátka, co je zvyklé komunikovat a žít ve společenství - když v bytě nad náma jdou všichni ráno do práce a celý boží den tam ten čokl sám a sám jěčí a vyje jako na lesy. Opravdu - TO není týrání psů ;-D

O nájemnících, co to musejí trpět nemluvě.

0/0
5.3.2010 9:06

cod

Re: nesnasim pejskare

R^R^chce to zvýšit tlak na zastupitelstvo,aby začali něco dělat!Pořádný poplatky a pokuty.Městská policie by měla začít hlídat pořádek na ulicích za to je platíme a né rozdávat bločky za stěračeRvKdyž vidím,jak někteří b***** psa rozmazlujou,tak se mi dělá zle,hold je to levnější a pohodlnější,než dítěRv[>-]

0/0
5.3.2010 7:51

AyenkaS

Pejskaři

Mám taky psa(fenu) a exkrementy po ní sbírám neustále. Nechápu, co to je za problém, vzít si do kapsy 2-3 igelitové sáčky(když pak zapomenu, vždycky tam nějaký je). Sáčků od pečiva má snad každý doma dostatek... Jo a je naučená vykonávat svou potřebu pouze na trávu(hlínu:-)). Jako štěně jsem ji vždycky vynesla z baráku na trávník ke stromu, kde se vyvenčila, a takto se to zřejmě naučila. Vždycky to radši chvilku vydrží, než přejdeme betonový chodník. Těm kreténům, co to nesbírají, bych napařila veřejně prospěšné práce a psa jim odebrala. Je to bezva, přijít z parku a mýt sobě podrážky a psovi nohy od sra*ek;-O Když ,,chovatele" vidím, že si hovínka od svého psa nevšímají, nikdy jim nezapomenu vynadat:-)

0/0
4.3.2010 12:30

AyenkaS

Re: Pejskaři

A zase z druhé strany... Nevím, jak v jiných městech, ale v brně je na ulicích zoufalý nedostatek košů. není nic moc příjemného půl procházky nést v ruce pytlík s hovnem... Ale co se dá dělat...

0/0
4.3.2010 12:31

Slepice na paprice

Re: Pejskaři

ale v zimě to zase prej hřeje;-)

0/0
4.3.2010 12:33

AyenkaS

Re: Pejskaři

Pravda, na všem je třeba hledat to pozitivní;-DR^

0/0
4.3.2010 12:34

Elik.7

.

bydlím vedle školky, kde v parčíku babičky venčí své dobrmany. Když děcko odhodí papír, tak hned nadávají, jak je nevychované. Ale když jejich pes udělá hromadu, je to v pořádku. Navíc ti psi je ani neposlouchají a pobíhají všude kolem a když k vám přilítne pes, který je vám do pasu a babička na něj křičí: azorečku, k noze a on jí neposlouchá, není to příjemný pocit....

mnohonásobně bych zvýšila poplatky za psy

0/0
4.3.2010 11:02

Fiksem

Re: .

R^

0/0
4.3.2010 12:39

qydko

Re: .

Zvýšit poplatky je nefér vůči slušným pejskařům. Chce to vyšší aktivitu městské policie. A nebo zavést něco jako "řidičák na psa". Kdo svého psa nezvládne, bude mu odebrán. Mám doma malou vychovanou fenečku, psy miluju, ale když se na mě zpoza rohu vyřítí rotvajler a na konci vodítka vlaje desetiletá holčička, tak mi dvakrát dobře není.

0/0
4.3.2010 19:52

Larrax

Re: .

to musí být úžasný pohled na babičku, jak volá na svého dobrnama Azorečku ;-D mně se zdá, že nás tady "lakujete"

0/0
4.3.2010 21:58

A.A.

názor

Bydlím kousek od lesa a tam teda fakt neuklízím. Neuklízím ani na odlehlých loukách. Na ulici bych ale samozřejmě uklidil a nechápu, že se tak neděje. Cesta po Praze, kor v dnešních dnech, je někdy opravdu hrozná. A právě ty malé bobky od malých smetáků jsou skoro nejhorší, neboť si jich člověk hůře všimne a smrdí stejně. a v drtivé většině mohou za takový stav, dle mých pozorování, staří lidé...resp. důchodci. Už mnohokrát jsem viděl, jak nám malý smeták s*re pod oknem. Ale nadávejte bábě! Ještě dostane záchvat a budu mít problémy. :-(

0/0
4.3.2010 0:21

borivoj

Re: názor

Asi jsem tě špatně pochopil. Píšeš, že bydlíš kousek od lesa a tam teda neuklízíš, ale na ulici bys určitě uklízel. A vzápětí se dočtu, že ti malí smetáci se*ou pod oknem a vadí ti, že to po nich báby neuklízejí. Tak kde teda vlastně bydlíš a jak je to s tvým úklidem po tvým psovi?

0/0
4.3.2010 9:52

telmah

Re: názor

A což takhle varianta, že by v Praze pracoval?

0/0
4.3.2010 11:57

A.A.

Re: názor

neumíte prostě přečíst text a to není má chyba...;-)

0/0
4.3.2010 16:55Najdete na iDNES.cz