Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Zahrádkářství je prospěšná činnost, rozhodla novým zákonem sněmovna

Zákon stanovuje nárok na náhradní pozemek při zrušení zahrádkářské osady, zaručuje převod nájemní smlouvy v případě úmrtí zahrádkáře na pozůstalé a upravuje i pravidla výpovědi nájemní smlouvy. Definuje totiž zahrádkářství jako veřejně prospěšnou činnost přispívající k ochraně životního prostředí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Miri

po dlouhé době

rozumný zákon. Jen mě děsí přístup ODS. Ta strana se čím dál tím víc jeví jako silně proti občanům zaměřená strana, která hájí jen zájmy jednotlivců, zejména těch, kteří vše jen rozprodat a znehodnotit. Opět důvod, proč se od těchto lidí odvrátit.

0/0
19.3.2010 14:02

děteněkam

Co se dá dělat.

Máme takovou sněmovnu, jakou jsme si zvolili.

0/0
19.3.2010 13:23

iuosovo nevlastní druhé já

hmm

taky jsem rád, že jsme koupili zahrádku... ovšem méně jsem rád, že v zahrádkářský kolonii, kde jsem nejspíš (spolu s dalšími asi třemi lidmi) ve věku vnoučat ostatních.

Je úžasné přijít z práce, lehnout si na trávu, dívat se na mraky na nebi... a nasraně poslouchat, jak na sebe volají nějaký babky o pět zahrad dál "jéé, vás už jsem dlouho neviděla, jak se máte? To nám to rozste, co?" Obvykle spolu "mluví" přes plot ;-D;-D;-D

nebo úžasný texty na nástěnce, kdy se pořád řeší kdo si stěžoval na "předsedu" a ten tam pak zase vysvětluje "jak to bylo doopravdy" ;-D

0/0
19.3.2010 12:12

noggy

Re: hmm

Mám stejnou zkušenost, je mi 25 a moji trojnásobně starší sousedé mě na zahrádce taky nevidí moc rádi... nechápou využití půdy pro rekreaci /trávu/, taková škoda tam nedat rajčata... Mně by zas tak nevadilo že na sebe pokřikují, ale nadávají i mně (právě za "zhehodnocování půdy" aj.), prostě proto že mají jakýsi pocit že na to mají věkové právo.. To chtějí aby zahrádkáři vymřeli a na jejich opečovávaných záhoncích vyrostly hypermarkety? Moc tenhle jejich elitářský přístup nechápu, měli by být rádi že o to mladí mají taky zájem. (ps: nemám tam jen trávu ale i ty záhonky..)

0/0
19.3.2010 13:28

Karl99

Re: hmm

No jo, ale to jste koupil špatně, zahrada není na válení se v trávě, to jste si měl koupit chatu u jezera, v lese ap. 8-o

0/0
22.3.2010 17:30

ferryanna

Re: hmm

Rozhodně nemyslím, že by koupil špatně. Na svém pozemku si může dělat co chce, samozřejmě v rámci zákona. Máme také zahrádku v kolonii a s důchodcema se tam rozhodně nemazlím. Naposled nás nutili podepsat nesmyslnou smlouvu o společném majetku (přístupová cesta), a mimochodem se tam snažili vpašovat článek o tom, že bez souhlasu zahrádkářského svazu nesmím SVŮJ pozemek prodat. Bacha na ně :-/;-)

0/0
23.3.2010 9:17

Karl99

Re: hmm

No může si dělat co chce, samozřejmě pokud to neodporuje zákonům ap., ale nechápu proč si stěžovat na plkající babky v zahrádkářské kolonii s tím se musí počítat. To je jak koupit si barák u letiště a pak si stěžovat na to že tam lítají letadla.

0/0
23.3.2010 9:25

iuos

hmm

my si nestěžujeme, ale "stěžujeme" ;-)

0/0
23.3.2010 13:10Najdete na iDNES.cz