Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Na chráněná pražská území se chystají další živé sekačky

Magistrát už vybral pasáka, který se bude starat o stádo ovcí a koz určených pro spásání trávy v Bohnickém údolí nebo v Radotínských skalách. Ovce se tak vrátí na místo, kde historicky pastevectví vždy fungovalo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Orchis orfea

Skvělé

Velice pozitivní věc po všech stránkách-pro děti,kteří uvidí živé kozy a ovce,což dnes bohužel někdy neznají ani děti na vesnicích.I z hlediska ochrany přírody je takováto neintenzivní pastva nejlepším způsobem údržby strání a luk.

Kéž by si z toho vzali příklad i jiná města,nebo vesnice.

0/0
11.5.2010 8:39

habr

Myslím si, že i kdyby spásání bylo i o trochu

nákladnější než sečení, tak pro Prahu pasoucí stádečka ovcí a koz mají velký význam i společenský - tedy ne jen význam z hlediska tradiční péče o louky. Takové stádečko ten kousek Prahy velmi příjemně oživí a je to i velká atrakce pro děti. některé vidí poprvé v životě ovce na louce.

Ale když se s těmi ovčáky potkáte a vyčíhnete chvilku kdy mají cas a dáte s nimi kus řeči, tak většinou jsou smutní z arogance majitelů psů, kteří nejsou schopni, velmi často ani ochotni své psy vést u nohy nebo na řemínku aby neplašili stádo. Leckdy u některých zřejmě psychicky narušených majitelů psů lze pozorovat radost, když jejich hafan plaší ovce. Nevím, ale možná by zde měla platiti určitá právní tolerence pro občany, kteří takovým majitelům psů hned na místě upraví barvu tváře, protože ti ovčáci lítají a shánějí ovečky do stáda a na nějaké dohadování nemají čas.

Doufám, že ovečky v Praze (nejen v Praze) budeme vídat častěji.

0/0
11.5.2010 0:27

S.P.Q.R.

Re: Myslím si, že i kdyby spásání bylo i o trochu

Zcela souhlasím. Ono je hezké vidět ovečky v Prokopském údolí ( kam určitě patří), ale i v takových částech města jako je Jižní město. Při stejné cenové úrovni jako sekání trávy, je spásání trávy ovcemi určitě ekologičtější. :-)

Jen tak dál R^

0/0
11.5.2010 21:01Najdete na iDNES.cz