Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

VIDEO: Sekačku vybírejte podle členitosti terénu, jinak „skalpuje“ trávu

Při výběru sekačky záleží nejen na ploše, kterou má sekat, ale i na členitosti terénu. Sekačka s příliš dlouhým a širokým rozvorem kol skalpuje vrcholky terénních oblouků.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Městečko strašení

Dám odměnu

tomu, kdo dokáže posekat 1000m2 za 25 nebo i 35 minut. ťuk, ťuk na hlavičku, redakce. Vy jste sekali trávník maximálně ve hře na PC. ;-D

0/0
17.5.2010 22:50

habr

V článku je jedna velká pravda -

zahradníci nemohou navrhnout zajímavou zahradu - jedině vše v rovných plackách. Je to i o vědomostech majitelů - chtějí zahrady dle katalogů - respektive to co tam vidí, chtějí na své zahradě. nejsou schopni (ochotni)  respektovat postřehy odborníků, kteří mohou využít terénu a okolí zahrady k zajímavému zahrdnímu dílu.

Je mi líto dnešních zahradních srchitektů, udělat hezkou zahradu dnes skoro nemůžou, protože majitel má svoji katalogovou představu a nedá si často doporučit. jiná řešení.

za další - nápaditá zahrada něco stojí, a kdo by do zahrady investoval, když si skoro každý myslí, že si zahradu udělá sám - respektive okopíruje co je v okolních zahradách.

0/0
17.5.2010 9:15

wrah

Skalpování

Prostě při prvním sekání dejte kolečka na co nejníže, sekačka si srovná všechny teréní přechody dle své potřeby a při dlaším sekání (na rozumně vyšší výšku) je již všechno v pořádku. Akorát musíte po té orbě přibrousit nůž.

0/0
17.5.2010 8:22

Městečko strašení

Re: Skalpování

R^ Ano, to je smyslem pořádných sekaček. Seskalpovat drny a zbytečné nerovnosti, aby další sekání již bylo OK. Kdyby někdo viděl zahradu, kterou sekám před třemi lety, nevěřil by, co dokáže výborná výkonná sekačka po intenzivním skalpování zahrady, která nebyla před tím sekána 20 let.

0/0
17.5.2010 22:52

hans_k

Má to někdo problémy

mě je to úplně jedno, aspoň to ten skalp srovná;-) Já spíš řeším jakou sekačku na 2000m výškově členité zahrady. 4x4 se nedělají a pásáky taky ne :-(

0/0
17.5.2010 7:29

habr

Re: Má to někdo problémy

Jsi na omylu, 4x4 se dělají a pásák taky. Jen je to otázka peněz. Ten pásák snese údajně sklon 45 °- ale je to mulčovač. Otázka ale je sklonu, protože většina sekaček má bezpečnostní svah okolo 10° bočního sklonu. Potom už je jen na obsluze a limitující je mazání motoru a stabilita.

Jinak dvoutakt snese i větší svah - je stále mazán směsí.

Na 2000 m2 zahradu bych ale zkusil biosekačky. Jsou to speciály, podvozek se automaticky vyrovnává se svahem  a  svahová dostupnost je poměrně vysoká. Pro svůj pohon potřebují biomasu, není třeba shánet benzin a není nebezpečí zadření motoru pro nedostatek oleje.

0/0
17.5.2010 9:08

Sallmi

Re: Má to někdo problémy

K biosekačce je ale potřeba pořídit bio zabezpečovací zařízení, aby nebyla zcizena některým nenechavcem, pro účel recyklace za pomoci česneku ;-)

0/0
17.5.2010 9:26

Henry Ford

Re: Má to někdo problémy

Treba tohle  http://www.svahova-sekacka.cz/

0/0
17.5.2010 11:25Najdete na iDNES.cz