Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Vestavba podkroví: po řemeslnících kontrolujte každou skulinku

Ve 2. díle seriálu o vestavbě podkroví se bude řešit instalace parozábrany. Díky ní se do izolace nedostane vlhkost z interiéru a nezničí se její izolační vlastnosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

wrah

Problémy současných staveb

Problém prakticky jakékoliv "moderní" stavby je v tom, že se všechno patlá a lepí, ale nikoliv staví. Takže zatímco poctivě postavený dům vydrží sto či dvě stě let, tak novostavba má před sebou tak 50, a z toho je po polovině doby nutná rekonstrukce.

0/0
4.6.2010 8:36

Santa1

Re: Problémy současných staveb

A co má být? Za 25 let je jakákoliv tepelná izolace naprosto nedostatečná, klasický stavební materiál, který by se potřebným tepelně-izolačním vlastnostem byť jen blížil prostě NEEXISTUJE, takže i kdyby jste si postavil nevím z čeho, abyste splnil požadovanou normu, budete nakonec stejně patlat, lepit, stěrkovat a nevím co.

0/0
4.6.2010 20:11

epox9nda3

Re: Problémy současných staveb

Zde popisované patlání a lepení vyplývá z toho, že izolace vatou mezi krokve je z nouze ctnost. Logicky správné je totiž pouze zatepleni nad krokvemi (polystyren si taky nelepíte dovnitř, ale zvenku). A tak dokonalou parozábranu, jak se nám tady snaží vnutit, stejně nemáte šanci v reálu udělat, a když už, tak jedině svépomocí. Chtěl bych vidět firmu, která se s tím bude takhle patlat.

0/0
4.6.2010 21:29

jam99

Re: Problémy současných staveb

Co to meleš? Zateplení mezi krokve + přes krokve je velmi kvalitní. Jediný mínus je ubírání vnitřního prostoru. ;-D

0/0
4.6.2010 22:35

epox9nda3

Re: Problémy současných staveb

Z hlediska prosté izolace může být kvalitní (pokud se použije dostatečná tloušťka i pod krokvemi), ale jako každá vnitřní izolace vyžaduje dokonalou parozábranu. A tato dokonalost je skoro  vždycky pouze zbožné přání. Z fyzikálně technického hlediska je vnitřní izolace opravdu z nouze ctnost, něco si o tom nastudujte.

0/0
5.6.2010 0:17Najdete na iDNES.cz