Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Resuscitace polorozpadlé zahradní lavičky: ocelový kartáč a smirkový papír

Některé části zahradního vybavení už nemá cenu detailně renovovat, stačí jim trochu prodloužit životnost. Víc jde o to, abyste si nezadřeli třísku. Vezměte proto ocelový kartáč, smirkový papír a natřete je krycí barvou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

R55a94d88i89m 71B27ě44t85í44k 3728109185826

Rekonstrukce nátěru lavičky výše uvedeným postupem je možná, ale lze postupovat také jinak a vyhnout se tak špinavé a namáhavé práci s ocelových kartáčem a hrubým smirkem. Pro odstranění starého lazurovacího nátěru využijeme PLUS odstraňovač olejů a syntetických lazur a povrch dřeva následně dočistíme a neutralizujeme pomocí přípravku PLUS odšeďovač a čistič dřeva.

V čem je to lepší?

Především v tom, že povrch dřeva je vyčištěn do hloubky. Ručním broušením pouze odstraníme povrchovou vrstvu, póry dřeva zůstávají ucpány. Vyčištění dřeva do hloubky obecně přispívá k trvanlivější následné povrchové úpravě. Nový nátěr se totiž mnohem lépe ukotví do povrchu s čistými póry, než do povrchu, který je pouze shora zdrsněn.

Druhou výhodou je možnost ve výběru nového nátěrového systému. Zatímco letmým přebroušením získáme POUZE povrch vhodný pro opětnou aplikaci plně krycích barev, při použití výše zmíněných přípravků máme dřevo ve stavu, kdy na něj můžeme aplikovat i olejové lazurovací prostředky. Získáme tak dřevěné výrobky s výtečnou ochranou (hluboká penetrace do podkladu) a překrásným zdůrazněním dřevěné textury, což plně krycí barvy neumí. Olejových lazur je dnes na českém trhu na výběr dost. Jeden z kvalitních systémů, je PLUS impregnační olej IR-01 (1x základ) + PLUS UV penetrační lazura LR-10 (2x vrchní nátěr). Tento systém proniká hluboko do dřeva, brání praskání dřeva, pronikání srážkové vody do dřevní struktury, ale současně je prodyšný vodním parám a umožňuje přebytečné vlhkosti uniknout skrz nátěr do okolního prostředí. Systém disponuje zvýšenou ochranou proti působení UV záření. Více informací o odstraňovačích a kvalitních nátěrových hmotách na www.barvyplus.cz

0/0
11.1.2016 9:09Najdete na iDNES.cz