Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Zápisky z Kamerunu 7: Africké děti milují pražskou gorilí rodinu

Mise Zoo Praha končí. Všechno vybavení pro Afriku se konečně dostalo do správných rukou, českou výpravu potěšilo, jak se knížka gorilích pohádek osvědčila v praxi. Je tu úkol do budoucna: připravit dotisk, anebo snad pokračování?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Karel Infeld Prácheňský, osobně

...

Asi zkazím vyznění článku, ale myslím, že africkým dětem jsou pražské gorily úplně u brusele.

0/0
21.7.2010 14:56

Ovka

Pomoc

Díky pane řediteli.Nevím, co víc bych v tuto chvíli napsala.Jen snad, že pokud to bude v mých silách, přispěju opět na projekty, které plánujete.

0/0
20.7.2010 20:55

Luz

Díky do zoo

Pane řediteli, děkuji vám za vaši záslužnou misi. Poslední reportáž vyznívá přece jen trochu optimisticky. Aspoň nejmladší generace se učí s gorilami žít. A to anglické heslo na fotografii je velmi výstižné.

Z globálního pohledu je tato pomoc sice zanedbatelná, ale aspoň pro mě máte pořádný náskok před těmi, kteří ubývající stav goril a dalších ohrožených zvířat sledují se založenýma rukama nebo vaši cestu dokonce kritizují - v pohodlí od internetu.

Ještě jednou díky.

0/0
20.7.2010 11:46

Jana_61

Re: Díky do zoo

Já si nemyslím, že ta pomoc je zanedbatelná - ani z globálního pohledu. Každý globální problém se skládá z jednotlivých konkrétních částí, existuje určitý konkrétní počet chráněných území v Africe a konkrétní množství strážců, kteří tam pracují a kteří potřebují pomoci. A každá pomoc - pokud je dobře nastavená a cílená, tak platí.

A to už vůbec nemluvím o možnosti distrubuce knížek o gorilách do celé střední Afriky! To už by byla iniciativa, která by dokázala hodně pohnout mnoha lidmi.

0/0
20.7.2010 16:31

Jana_61

Re: Díky do zoo

Tento projekt má ještě jednu stránku, která vedle přímé ochrany goril v tuto chvíli trochu zaniká - ale která je nesmírně významná. Dnes byla zveřejněna zpráva o výzkumu v Číně, kde testovali pupečníkovou krev u žen, žijících v okolí skládek e-odpadu. Výsledky jsou děsivé - jejich krev obsahuje vysoké koncentrace mnoha toxických látek včetně PCB, což má vliv na hladiny hormonů a přímo tak ohrožuje vývoj plodu. 

(Viz http://www.environmentalhealthnews.org/ehs/newscience/chemicals-higher-thyroid-lower-in-pregnant-chinese-near-e-waste-recycling/).

Velmi důležitou částí projektu pražské zoo je důraz na to, že staré mobily, které   zoo sbírá, nebudou nikam vyváženy, ani opraveny a prodány, ale budou recyklovány přímo u nás. Právě proto, že použitá elektrotechnika je ve velkém vyvážena do zemí třtího světa pod záminkou prodeje, ale ve skutečnosti jde o nelegální vývoz elektroodpadu.

Myslím, že za tuto schopnost vidět věci v souvislostech patří  všem dík.

0/0
20.7.2010 16:37

Luz

Re: Díky do zoo

Samozřejmě jsem tím globálním pohledem nemyslela jen africký kontinent, ale celý svět, tedy všechnu ohroženou faunu a floru, životní prostředí i obyvatele naší planety. A už dřív jsem na této diskuzi napsala, že i takové kapky nakonec tvoří moře.

0/0
21.7.2010 11:15Najdete na iDNES.cz