Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Boreliózou se můžete nakazit v posteli. V čem spíte, když pouštíte psa do peřin

Spolu se čtyřnohým přítelem do postele zvete nejen další roztoče a nejrůznější nečistoty, ale i klíšťata či blechy. Hlavně ženy mají tendenci svého psa rozmazlovat a za nelibosti svého partnera se k němu tulí i v noci. Přitom psa pustíte do peřin jednou a už ho z nich nedostanete.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

KOMON

Pes v posteli jen když já chci

Není vůbec problém,občas sem ho pouštěl do postele od štěněte,bere to jako vyznamenání,jelikož je to jezevčík občas to i vyžaduje a přestože se někdy nechám "ukecatů tak není problém-stačí říct a je v klidu na místečku,pravda vydírá tím jak se smutně odplíží,ale to musí člověk občas "vydržet".Pokud není doma manželka spí místo ní :-)

Spíš jde celkově o to aby pes přesně věděl kdo je pán a kde je jeho místo.

0/0
17.11.2010 22:42

lkonvalinkova

Klíště od psa

může člověk chytit i jinak, než jen v posteli. Ale v nadpisu to vypadá efektně, že?

0/0
28.9.2010 13:33

Lanolin

když se mrknu na článka autorky

tak je opravdu specialistkou na etologii a obecně na na chov zvířat.. Věřím, že u ní nepřežijou ani roztoče.

Pní Moniko, oceňuji, že oproti svým kolegům dáváte své jméno v plen, to je hodně důležité. Ale doporučuji postrat se jeden měsíc o zatoulaného hafouna. Předem vás varuji, pokud to vydržíte, tak už se ho nezbavíte a zamilujete si ho.

Já začal jedním exclusive papírákem a nyní pomáháme co se dá všem v okolí.

Někteří štěkoni jsou tak stresovaní, že mi je alfa psinda instaluje do postele a má problém je vracet původním majitelům a trvá na tom lustrovat je půl dne než je přinese a pak je ještě sleduje a chodíme na hospitace.

Co o tom víte vy?

0/0
3.9.2010 19:59

oriveral

i pes se koupe

tady podali psy jako naprosté špindíry a páničky taky..Máme dva psy. Křízence labradora a ten když se jde do postele dá dobrou noc, počká až usneme - někdy si lehne do noh na deku (furt je mu teplo), někdy lehne na k polštáři, chtí mi packou ruku a usne, někdy leží u postele a pak se vždy odkráčí do svého pelíšku.

Menší psík - bígl/jezevčík spí jedině v posteli. Byl týraný, domů jsme si ho přinesli v dost špatném psychickém stavu, kdy se prostě od nás nehnul na krok, jakmile zjistil, že my mu ubližovat nebudeme, a tak se v noci v kradnul pod deku do postele. Jednak má špatné srdíčko, a tak se špatně tepelně reguluje. On se v pelíšku i po roce prostě sám bojí a člověk ho nedonutí tam spát. On potřebuje ve spánku přítomnost "velkého funícího psa", co ho ochrání.

A samozřejmě - máme zahradu, tudíž mají chlupáči každý týden/14 dní očistnou koupel

0/0
3.9.2010 16:42

Lanolin

Re: i pes se koupe

zkuste to vysvětlit paní autorce článku. Je to dáma (doufám), co splnila svoji kvótu článků a může si klidně zajít pro výplatu. Pesníka viděla jen z rychlíku a o mazlícich mňoukoštěkacích ví nula nula prd.

Pomáhal jsem pro kamarádku domestikovat takové malé bojové vemínko s růžovým frníkem z útulku. Moje BOfišanda mi ho strčila do postele. Prostě ho popadla za krkem a strčila mi ho do postele (nejdříve ho naučila nepočurat se po každém poblému).. ...

Teď má kamarádka to malé vraždítko s raketovým čumákem na zahrádce a ono má dokonce takové sebevědomí, že urve buřta každému, kdo mu ho nabídne.

Prostě téma se "skvostným titulkem" podává.

Doktor Štrosmajer by pro autorku měl patřičná jména.

0/0
3.9.2010 19:35

stella.a

kočky

mám dva kocoury ( čístě bytové- ven nechodí, pravidelně očkované a odčervované) a hrozně ráda s nimi spím v posteli - většinou si lehají jen na nohy a ráno chodí mazlit k hlavě...vím že pro někoho je to nepředstavitelné (osobně si třeba nedovedu představit, že mám v posteli psa, který chodí ven a buhví co si zvenku přinese). Naštěstí jsem měla zatím spíš štěstí na partnery, že to tolerovali, nebo se aspoň tvářili že mají kočky rádi....(až na jednoho který při jeho první návštěvě u mě v posteli skopnul kocoura dolů - a tím skončil :-) ) .

0/0
3.9.2010 15:50

sikorka__modřička

A jéé, čoklofilové se zase můžou zbláznit

;-D Kdo si bere psa do postele na spaní, tak je obyčejné prase.

0/0
3.9.2010 11:52

Lanolin

Re: A jéé, čoklofilové se zase můžou zbláznit

Sýkorko, není náhodou vaše varieta modřinka? Ono to Modřička zní jak reklama na politiku ;-D . Ale vy jste asi obecně spíše sýkorka ubožačka. Když musíte psát "čokofilové". Máte vy ráda něco živého krom perspektivních partií na rautech úspěšných kradopodnikatelů? (vím o čem mluvím, za poslední dva roky mne takoví zázraci zaměstnávali na černo, když mi to došlo, tak jsem je onutil k sepsání smlouvy  o dílo, takže já zloděj nejsem)

0/0
3.9.2010 15:46

ppeppe

Sice tu svojí mrchu malou miluju

ale do postele bych jí nevzala. Kromě toho, že se, parádnice jedna, venku ráda parfémuje, by se mi eklovaly ty chlupy, co z ní padají. Navíc si myslím, že i ona má nárok na svůj vlastní pelech, kam jí nikdo neleze.

0/0
3.9.2010 0:18

David H

viděl jsem

pár lidských příbytků, kde pes nebo psi spali v posteli s lidmi...celkem nebylo jasné kdo v domě je pánem..

0/0
2.9.2010 10:27

Lanolin

Re: viděl jsem

A vy jim tam chodíte na revizi, nebo jim tm uklízíte?

Pokud vás pozvali jako kamaráda, tak určitě kamarád nejste.

0/0
3.9.2010 16:04

Tacio

Kdo nebere psa do postele

připravuje se o velký požitek.Pes nejen hřeje, ale i mile chrupká,někdy poštěkává a "běží" - zřejmě honí kočku.Když nedejbože naříká, je třeba ho jemně probudit a ujistit,že páneček je nabízku a má ho rád.On by to tak určitě udělal.

0/0
1.9.2010 20:53

Horez

Re: Kdo nebere psa do postele

Tak to teda přicházím o moc ;-D

0/0
2.9.2010 10:33

Hans von Karlin

Re: Kdo nebere psa do postele

jdu si koupit čivavu! R^

0/0
2.9.2010 14:53

tojsouveci

Re: Kdo nebere psa do postele

Ty cukající pacicšky, když se jim něco zdá jsou úsměvné :-)

0/0
3.9.2010 11:41

Lanolin

Re: Kdo nebere psa do postele

Jo, začnou ze spaní funět, prudce dýchat, štelují ouška, cukají jim tlapky, jako chňapají a olizují se, očidlama koulí, jsou legrační jako my s divokým REM spánkem ;-D.

0/0
3.9.2010 16:08

Lanolin

Re: Kdo nebere psa do postele

správně velký pes léčí bolavá záda. Já ležím na boku a za mnou pesník a ten se šmrdolí aby se co nejvíce přimáčkl a hřál na bolavá záda. Safra to je pomoc. Jen se strašně naštve když se vrtím a jde na své a teprve když jsem v noci dost dlouhoo v klidi, tak připlachtí a hřeje nanovo.

Pochopitelně mi chybí v článku zmínka o péči o psa, vyčesávání v sezóně, průběžné česání, odčervování psa, výživa, odklíštění a dlbelení, no prostě co se nehodí do článku. Mám "bezúdržbového" BO je to mazlík co nemusí do postele. Jen na pozvání.

0/0
3.9.2010 15:52

majklblog@volny.cz

Jejda mána,

když s čoklíkem spát nechcete, tak ho vykažte do patřičných mezí. Ale nic tak nezahřeje bolavá záda, jako právě ten čokl. A dušičku zahřeje to jeho spokojené odfouknutí, když se k vám přitulí. No a těch roztočů máte doma tolik, že čokl nečokl, statistiku to příliš nezvedne a pokud se o něj staráte, tak blechy nemá. A pokud se na něm nažere klíště, přenášející boreliózu, o vás už určitě zájem nemá. Tedy to klíště. A i těch klíšťat bude inimum, pokud svého psa ošetříte patřičným přípravkem. Ne kvůli sobě, ale aby pejska nežrala. Ať žije humbuk ve stylu šílených krav, ptačích a prasečích chřipek. Ať se točí penízky farmaceutického průmyslu.

0/0
1.9.2010 20:27

Hans von Karlin

Re: Jejda mána,

a co chlupy na zadku od houven? 8-o

0/0
2.9.2010 14:54

Lanolin

Re: Jejda mána,

Věřte nevěřte, na tom zadku má zdravý pes exkrementů minimum. Vytlačí tvrdý bobek a ještě se pak vyleští jazykem. Ale to jen zdravý pes, s dobrým krmením a kvalitní stravou.

Podobné množství máte i vy na chlupech v okolí anusu po použití bidetu (ne jen papíru). Psí jazyk je dost kvalitnější než čistá voda, má jisté antiseptické prostředky.

0/0
3.9.2010 16:13

Morčosaurus Rex

V redakci

"Napiš něco o lidech a psech" "O psech nic nevím.." "Tak si něco vymysli, předsudků znáš dost, ne?" "Jasně, šéfe"

Paní redaktorka žije v představě, že majitel psa má doma parazitologickou laboratoř.. stačí s běžným pejskařem pohovořit a zjistila by, že existuje odčervení apod. Když vám dítě přinese ze školy vši, tak ho asi taky nevyženete z domu s dojmem, že se nedá nic dělat, protože dítě je zavšivené a tudíž nesmí do postele.

Btw. kdyby si paní redaktorka dala tu práci, zjistila by, že už v únoru vyšla studie na téma psi v posteli. Tam bylo potvrzeno, že více "zamoření" (šlo o množství E.coli v traktu) jsou lidé, kteří si neumývají ruce po použití WC a před jídlem...plus to, že spaní v posteli je rizikovější pro ty psy, jelikož se mohou nakazit lidskými infekcemi častěji, než lidé psími.

0/0
1.9.2010 10:58

danny47

Re: V redakci

R^ !

0/0
1.9.2010 12:35

DanGuz

Re: V redakci

R^;-D

0/0
1.9.2010 15:18

Lanolin

Re: V redakci

R^

paní Trojanová asi někde zahlédla článek a asi k tomu už nic nenašla. O chovu domácích zvířat, koček a psů ví houbeles, jen musí splnit kvótu aby dostala plat.

0/0
3.9.2010 16:18

DanGuz

Pes venku nic neuhlídá!

Pokud má pes efektivně hlídat tak musí být v domě (bytě).

Pes pobíhající na zahradě je pro pobertu který má se psy své zkušenosti minimální hrozba a většinou má dost času v klidu se psem navázat kontakt a nějakým způsobem ho zabavit.

Pokud je pes v domě nebo bytě tak se "vlamováním" zloděje rozdráždí tak že na nějaké uklidnění může zloděj zapomenout. 

A kdo si co bere do postele je každýho věc. Psy od pradávna žili s člověkem ve smečce. Navíc pokud se pes udržuje v běžné čistotě a majitel dodržuje základy hygieny tak nepáchne ani pes ani majitel.

Bohužel mnoho lidí bez psů páchne hůř než kdyby žili v chlívě - stačí se projet MHD!

0/0
1.9.2010 9:49

radik

Re: Pes venku nic neuhlídá!

Pokud je ten pes opravdový hlídač, tak ho ničím nerozptýlíte... zná své teritorium a pokud ho pán neumravní tak na něj nikoho cizího nepustí.

 

Pokud se nechá zabavit, pak to není pořádný hlídač, ale jen domácí mazlíček. Já mám psa na zahradě a to vám garantuju že by jste se ani o plot neopřel vidět ho tam, natož se pokoušet nějak ho zabavit... no jo z dobrmana mají lidé respekt už od pohledu :-P

0/0
2.9.2010 20:00

ppeppe

Re: Pes venku nic neuhlídá!

Hm, jenže my máme bígla ...

0/0
3.9.2010 0:16

radik

Re: Pes venku nic neuhlídá!

Vždyť říkám... pokud je pes opravdový hlídač.

0/0
3.9.2010 10:52

Lanolin

Re: Pes venku nic neuhlídá!

Radíku, nakonec ukecám i nejlepšího hlídače, co venku hraje drsňáka.

Ono je totiž velmi těžké naučit psa uprostřed zástavby na ostrost v prvním perimetru. nesmí štěkat zbytečně a nesmí napadat zbytečně - prostě ho krotíte proti obraně komplexu. Pro ostrahu objektu je lepší první perimetr (první plot) volný, bez psa, za druhým je pes extra ostrý - umlčení nepřítele v minimálním čase. Třetí, vnitřní objekt invitalizace za použití všech prostřednků.

Prosím nedělejte tu úvahy pro běžnou zahradu u domu v porovnání s chráněným objektem. U domu za měsíce naučíte psa na buřta. Pes držený v domě na noc, vás ochrání mnohem více - reaguje na neoprávněný vstup.

0/0
3.9.2010 16:28

GrandeLumpo

...je to každýho věc

Mám irského setra který si za mnou běžně jde lehnout do postele, většinou si lehne k nohám, zřídka si lehne jinde... dostává kvalitní krmení, denně mu upravuji srst, má dostatek pohybu, má svůj pelech, svoje křeslo a mou postel... že by mě někdy kousnul o tom silně pochybuji, že by neposlechl kdy má jít z nebo na postel to taky pochybuji... klíště za dobu co ho mám (něco přes dva roky) jsem měl jednou a to jen proto že jsem spal na chatě kde se mnou nebyl, protože kdyby se mnou byl tak jsem přesvědčený že klíště půjde "radši" na něj než na mě... jak říkám, je to každýho věc!

0/0
31.8.2010 16:42

GrandeLumpo

Re: ...je to každýho věc

A když to vezmu z historického hlediska - myslíte že panstvo nemělo své

oblíbené psy, kteří s nimi spávali v posteli? Stačí si zajet na hrad

Bítov kde je mimo jiné v expozici několik vypreparovaných psů barona

Haase z Haasenfeldu... u něj už  to teda trochu zavání úchylkou, ale v

rámci jeho možností to bylo prostě jeho největší hobby.

0/0
31.8.2010 16:43

master19

Re: ...je to každýho věc

Ona ta degenerace není žádnej med...

0/0
3.9.2010 15:27

GrandeLumpo

Re: ...je to každýho věc

Pokud bych se díval ještě dál, do pravěku... myslíte že psi nespali s

lidmi v chatrčích či jeskyních? Myslíte že psi berou svou rodinu jako

svou smečku jen tak? A už vůbec nerozumím příspěvkům kde lidé píšou že

to je polidšťování psů... já vždycky myslel že to je jejich velké plus

to "polidštění" které trvá tisíciletí! Nejdřív se trochu zamyslet by neškodilo... (tím samozřejmě nechci říct že pustím do postele psa zablešenýho, samý klíště a od bahna a bůhvíčeho až po uši... taky když jdete na disko nebo zábavu nebo nějakou jinou akci, nedotáhnete si domů smradlavýho bezďáka...)[>-]VR^!!

0/0
31.8.2010 16:46

kurako

Re: ...je to každýho věc

Myslím, že vše má mít svoji mez, kdo spí se psem je veliký šmudla (velmi slušně řečeno). RvRvRv

0/0
31.8.2010 19:34

GrandeLumpo

Re: ...je to každýho věc

to se jako takhle určuje jo? kdo spí se psem je "šmudla" a kdo ne ten není... fakt mě mrzí že lidé kteří nejsou chytří nebo jsou mnohdy spíš hloupí píšou články nebo pod nimi alespoň diskutují...

kočka přenáší mnohem více alergenů než pes, dítě přenáší mnohem více bakterií než pes...

a vůbec... dohadovat se o takovýhle kravině která je věcí každého člověka... navíc zde hraje roli spousta faktorů...

0/0
1.9.2010 3:15

kurako

Re: ...je to každýho věc

Ano, je to každého věc, pokud nepáchnou mezi lidmi jako to nevinné zvířátko. Proboha, to se večer vysprchuješ a pak jdeš spát se špinavým psem? Nebo ho každý večer taky sprchuješ? To by ovšem bylo pro psa velmi nevhodné…

Jinak Tě ujišťuji, že s kočkou taky nespím, jedině s tou dvounohou ;-D

Francouzi spí taky hodně se zvířaty a taky mnohem víc páchnou než lidé z jiných národů… jsou nepořádní a jsou to šmudlové… myslel jsem, že u nás to tak rozšířené není, tak se nediv, že mě to mírně šokuje :-P

0/0
1.9.2010 6:32

GrandeLumpo

Re: ...je to každýho věc

No když mi pes lehne v posteli k nohám tak myslím že pachový rozdíl bude nepatrný... psa denně kartačuji + 3x týdně dostává norkový olej na srst... navíc se mnou nespí celou noc, sám si lehne na zem a neotravuje, maximálně jak říkám že si lehne k nohám... samozřejmě když mu to zakážu tak poslechne a nedotírá a to jsem ho to nějak nemusel učit nebo ho odnaučovat...

chápu jak to myslíte, člověk co se osprchuje a vleze do postele se zabláceným bernardýnem je rozhodně prasátko :)

0/0
1.9.2010 16:06

lekaj

kdo si bere psa do postele

By mnel podle mne hlavne vyhledat psychiatra. Ja psa poustim maximalne do predsine kdyz je venku -15 a nize nebo je velka bourka. Jinak mi do baraku nejde. A tak to ma byt , pes ma byt venku..... na cerstvem vzduchu a s kvalitni srsti.

0/0
31.8.2010 15:19

- lopenik -

Re: kdo si bere psa do postele

a blazni by meli byt v blazinci... tak to ma byt...

0/0
31.8.2010 19:28

ZOMBi

Re: kdo si bere psa do postele

jj, a v lete ma byt teplo

0/0
31.8.2010 20:46

kurako

Re: kdo si bere psa do postele

R^

0/0
31.8.2010 19:35

ondra1

Re: kdo si bere psa do postele

No je jasné, že psa, kterého necháváš celý rok venku, si do postele nevezmeš. Lidi, kteří mají psa doma, se o něj taky náležitě starají. Ostatně pochybuji, že by tebe někdo pustil do bytu, kdybys trávil celé dny a noci na ulici. Dokonce si troufám říct, že bys smrděl a byl zablešený podstatně víc než ten pes...

0/0
31.8.2010 20:57

Roxyman

Re: kdo si bere psa do postele

tak předně: pes do bytu nepatří ! V bytě je totiž ten pes chudák, ale to zaslepení "páníčci a paničky" nechtějí slyšet oni totiž nemyslí na ty zvířata jak jim v tom bytě asi celý život je, ale myslí hlavně ... hlavně jen a jen na sebe !  O tom, že si psa pak berou i do postele se už rozepisovat nebudu...

0/0
31.8.2010 22:47

radik

Re: kdo si bere psa do postele

On je taky rozdíl mezi nějakym jorkšírem a německym ovčákem. Ten jorkšír bude chudák když ho zavřete venku narozdíl od toho německýho ovčáka... Jinak s Vámi souhlasim.

0/0
2.9.2010 20:37

ppeppe

Re: kdo si bere psa do postele

Nesouhlasím. Měla jsem psa v paneláku a teď s ním žijeme v domě se zahradou. Na zahradu jde lítat, když slyší, že jde někdo kolem. Jinak chce být tam, kde je někdo z rodiny. Je jí jedno, jestli je venku nebo vevnitř. Hlavně, když tam není sama.

0/0
3.9.2010 0:23

radik

Re: kdo si bere psa do postele

To nic nemění na tom že když necháte psa celý den (minimálně po dobu co jste v práci) samotného v bytě tak je to chudák... a čím větší pes tím větší chudák.

 

To že chce být ve společnosti je pro společenské zvíře naprosto normální. Vy srovnáváte dvě úplně jiné věci.

0/0
3.9.2010 10:55

semafor

Víc

nemocí chytnete od lidí, než od psa!

0/0
31.8.2010 11:25

pingu1

..se dívim ,ze potomci zemedelcu

..zvyklych na denodenni kontakt se zviraty , lezou do mest , a pak si tento chybejici kontakt , dohneji na psech...:-P

0/0
30.8.2010 15:20

Tobinka

Re: ..se dívim ,ze potomci zemedelcu

všichni jsme potomci zemědělců...

0/0
31.8.2010 1:34

semafor

Re: ..se dívim ,ze potomci zemedelcu

Ty se budeš divit celý život!

0/0
31.8.2010 11:26Najdete na iDNES.cz