Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Parkour je umění překonat jakoukoliv překážku. Stačí poctivě trénovat

Zdoláváním zdí a bariér v městském prostředí se příznivci parkouru učí překonávat překážky v práci a životě vůbec. Fyzicky náročné, ale mírumilovné hobby má blízko k extrémním sportům i bojovým uměním. Trénuje i schopnost psychické koncentrace, což je přínosem i pro osobní a pracovní život.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

r-man

Nejlepsi Parkourak

Damien Walters je podle me fakt kapo v tomhle konicku

http://www.youtube.com/watch?v=LX2wHALT55E&feature=fvsr

0/0
18.8.2010 11:05

bitkar

mirrors edge

kdo to hral, tak to je presne ono ;)

0/0
17.8.2010 14:07

zabanovany.power.plant

Re: mirrors edge

Jo nějaká Japka skáče z okna do okna :-/

0/0
17.8.2010 15:38

kvak.nořič

3 prispevky

od dvou senilnich dedku

0/0
17.8.2010 12:26

tomnika

Re: 3 prispevky

ale ale;-€ obdivuji tento sport/koníček , považuji je za borce, ale jak píší dle tebe tři senilní dětci, taky se mi nelíbí že ničí fasády, zábradlí, hromosvody atd. Ať si postaví nějaké hřiště...imitaci městských překážek, jako je lezecká stěna. Jejich svobodný koníček musí respektovat majetek druhých osob!!!

0/0
17.8.2010 12:51

nnony

Re: 3 prispevky

Co to meleš? Oni mají pravdu. Takovéto aktivity patří do speciálně budovaných parků, něco jako skateparky.

0/0
17.8.2010 12:51

Vit I.

Re: 3 prispevky

Co to meleš ty? Když přeskočím zábradlí, lavičku nebo popelnici, tak niz nezničím... R^

0/0
17.8.2010 13:51

nnony

Re: 3 prispevky

ale o tom to jaksi není. Viděls je někdy v akci? Přes lavičku skočí, ale to je spíš vedlejší produkt. 

0/0
17.8.2010 13:59

RozmetaL

Re: 3 prispevky

V Brně jsem se seznámil s lidmi, kteří to provozují. Viděl jsem je "v akci" a nic špatného mi na tom nepřišlo. Jedině snad, že hromosvod by při opakovaném intenzivním používání mohl povolit.

0/0
17.8.2010 14:10

....s.........y

Re: 3 prispevky

Nojo, ale to je přesně ono. Prostě ty věci se opotřebovávají, nikdo nepočítá v plánu údržby (ano, všechno potřebuje pravidelnou údržbu) s hejsky, co zkracují životnost hromosvodu třeba na desetinu, pak udeří blesk a je problém. Chodník je k chůzi, zádradlí je zábrana a ne nářadí k tělocviku. A kdo nevěří, že se věci nadměrným používáním opotřebovávají, ať se zajde podívat k metronomu v Praze na Letné. Pěkně nám to ti mírumilovní a nekonfliktní skejťáci poničili!

0/0
17.8.2010 15:21

vforman

Re: 3 prispevky

Dobrý den, jsem Václav Forman, ten z článku a pracuji na oddělení přestaveb, takže si můžete být jisti tím, že si plně uvědomuji opotřebovatelnost materiálů. Také si díky tímto pracovním zkušenostem docela dobře uvědomuji, že gumovou podrážkou boty a kostí v noze asi těžko rozboříte betonovou nebo cihlovou zídku. Na to ale není školy potřeba a je divné, že mnozí lidé tento fakt jednoduše přehlížejí. Co se týče zábradlí, inu praktikuji tento sport už víc než dva roky, potkávám lidi z jiných krajin, ale zatím jsem nepotkal frajera, který by se rozeběhnul ulicí a skákal jak ďábel bez toho, aby si nejdřív zkontroloval bezpečnost překážek. Úplně jiná situace je případ nutnosti použití rychlého přesunu.

Můžu Vás ujistit, že žaloby ani v případě zranění nehrozí, nejsme totiž v americe, i když při pohledu na některé příspěvky mám pocit, že už od ní nemáme zas tak daleko. Plně si uvědomujeme, že skáčeme na vlastní riziko.

0/0
18.8.2010 11:07

jmen0.prijmeni

Re: 3 prispevky

Vážený pane Formane,

tak tedy ještě jednou a pomaleji - speciálně pro vás. Nám je úplně jedno, jestli se zmrzačíte nebo ne (teda pokud nebudete pak zneužívat výhod lékařského systému hrazeného námi všemi). Klidně si skákejte doma po SVÉM obýváku, po SVÉM autě a po SVÝCH zídkách, ale ať vás ani nenapadne něco podobného provozovat na budovách a majetku, které vám nepatří. Opravdu máte štěstí, že nežijete v americe. Tam totiž mají velice dobře vyřešené zákony na ochranu soukromého a veřejného majetku a mohlo by se vám stát, že po vás majitel začne střílet.

Nikdo tady nepsal o rozboření betonové zídky gumovou podrážkou nebo kostí. Na to opravdu školy nejsou potřeba. Ale kdybyste při studiu dával pozor, tak byste věděl něco o únavě materiálu. A i bez škol každému dojde, že když se budete gumovou podrážkou škrábat na zeď, držet se při tom okapu, tak nic nezboříte, ale šmouhy a odřená vrchní vrstva zdi se tam objeví.

0/0
18.8.2010 11:22

zevlovaci

Re: 3 prispevky

V americe parkour provozuje spousta lidí a nikoho při tom ještě nezastřelili.

Zneužívat zdravotní systém, pokud si při zábavě něco udělám? Ale to by jste měl spíš začít u kuřáků, obézních lidí apod, kterých jsou v populaci desítky procent. Ne jedna promile jako parkouristů.

To stejné s vajgly. Ty jsou všude a sem tam se vynakládají prostředky na uklízení. A odhadl bych, že za den to může vyjít na mnohem víc peněz, než omítnout jednou za rok pár zdí.

A fakt by mne zajímalo, kolik zabradlí, můstků a zídek na kterých se cvičí je soukromých.. Většinou to je státní či městké --> stačilo by nezkorumpovat sem tam nějakou zakázku a peníze by na opravy byly na roky a roky dopředu.

Parkour prostě není tak vážnej problém jaký z toho děláte. Lidi na to nejsou zvyklí, tak na něj nadávají. (ještě poznámka: nevím jak je to obvyklé, ale Brňáci sem tam svoje spoty uklízí, od střepů apod.. a špinavá zeď vedle parkoviště bez střepů je imho lepší než opak)

0/0
18.8.2010 18:30

jmen0.prijmeni

hmm

Mě se parkour moc líbí. Jsou to šikovní kluci a mají hezký koníček. Ale jestli ty smrady někdy uvidím na mém baráku, autě nebo plotu, tak se jim skákání přes překážky bude sakra hodit. Čekám, kdy začne vlna žalob za to, že chudákům parkouristům povolilo někde na baráku rezavé nebo špatně ukotvené zábradlí a oni kvůli tomu spadli a zranili se. Jak napsal kolega níže, jsou to stejní vandalové jako sprejeři. To jsou v podstatě taky neškodní umělci.

0/0
17.8.2010 10:24

jmen0.prijmeni

Re: hmm

http://www.youtube.com/watch?v=euSFq88vxHc

0/0
17.8.2010 10:44

RozmetaL

Re: hmm

Někdo zeď (lavičku) přeskočí, jiný ji zase počmárá nečitelným obrázkem. V tom není rozdíl? Přirovnání ke sprejerům mi nepřijde zrovna vhodné.

0/0
17.8.2010 14:08

0100

Pakourům bych dal veřejné práce na obnovu poničených zdí.

Jak lezou na omýtnuté zdi, nechávají tam špinavé často vydřené rýhy, vylamují dlaždice v podobě stříšek, ničí fasády zdí, ničí nátěry kovových zábradlí a celkově to lze posuzovat za stejný vandalismus jako sprejery. Tvrdé tresty veřejných prací !;-€ Mimochodem, ti lidé jsou minimálně retardovaní a nebezpečně vyšinutí. Veřejné práce jim jistě vybití jejich ujetých baterek umožní;-)!!

0/0
17.8.2010 9:18

deusEx

Re: Pakourům bych dal veřejné práce na obnovu poničených zdí.

Myslim, ze jedinej, kdo je tu retardovanej a nebezpecne vysinutej jsi ty.... Jo a btw. co je to "omytnuta" zed? To je nejakej slangovej vyraz pro umytou zed? Tak tady neplacej nesmysly a bez zasednout bud k masine nebo pravidlum ceskeho pravopisu.

0/0
17.8.2010 13:33

nnony

Re: Pakourům bych dal veřejné práce na obnovu poničených zdí.

jj, hlavně že rozumíš těm btw lol omg. Ale abys věděl, co je omítnutá zeď, nevíš.

0/0
17.8.2010 14:01

zabanovany.power.plant

Re: Pakourům bych dal veřejné práce na obnovu poničených zdí.

Tak ty ses ukázal Rv btw lol omg to by ti šlo ale omítnutá zeď, na to čumíš jak na zjevení ;-D;-D

0/0
17.8.2010 15:37

MarcoBailey

Re: Pakourům bych dal veřejné práce na obnovu poničených zdí.

Tam ale bohužel o "omítnuté" zdi řeč není...

0/0
17.8.2010 15:44

Santa

Re: Pakourům bych dal veřejné práce na obnovu poničených zdí.

Jseš největší jelito diskuse, vyhráváš chleba s máslem. Přečti si, na co reaguješ, plácni si ten chleba na čelo a dej si pár facek.

0/0
17.8.2010 15:44Najdete na iDNES.cz