Diskuze

Za pokles tlaku v kotli často může dopouštěcí hadice a malá expanzka

Je to problém, který trápí hodně majitelů plynových kotlů. Každých čtrnáct dní nebo co měsíc je třeba dotlakovat kotel a odvzdušnit radiátory. Kde se ta voda ztrácí a kde se pořád bere vzduch?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

pingodik

21. 1. 2011 8:58
Jak najít drobnou prasklinu v potrubí?

Máte někdo zkušenosti, jaké jsou možnosti najít drobnou netěsnost v potrubí, pokud je v podlaze? Nechce se mi věřit, že jediným řešením je hledat mokrý flíček na podlazem, nebo na stropě.

Pokud je taková prasklina pod dlažbou, tak asi nemám šanci, ne?

0 0
možnosti

Breathlless

21. 1. 2011 9:37
Re: Jak najít drobnou prasklinu v potrubí?

Jediným řešením je pozvat si firmu s termovizí (termokamera).

0 0
možnosti

vymrzovac1

21. 1. 2011 6:09
Kuriozní případ řešil před lety kolega...

...za sociku v ruských kasárnách. Ohromné množství dopouštěné vody do teplovodního systému přes automatický dopouštěcí systém.  Ivani měli v umývárně nedostatek teplé vody, tak si navařili odbočku na topení, a používali topnou vodu ke sprchování;-D

0 0
možnosti

oldas7

19. 1. 2011 20:54
Nový kotel, celý systém topení a uchází

Každých 14dní musím doplňovat vodu. Nechápu. Odvzdušníno mám, kotel nový, voda nikde viditelně neuniká ...

0 0
možnosti

oldas7

19. 1. 2011 20:54
Re: Nový kotel, celý systém topení a uchází

Expanzní nádobu mi vyměnili a žádná změna. A teď, babo raď. :)

0 0
možnosti

Ruka trhu řádí jak Černá ruka

19. 1. 2011 16:39
expanzka

já sice chápu, že autor chtěl použitím slangového výrazu vzbudit dojem, že je v dané problematice kovaný, ale přece jenom, dávat tak nepěkný výraz jako "expanzka" do nadpisu, to je celkem hustokrutopřísný! ;-D

0 0
možnosti

KarelSebela

19. 1. 2011 16:24
Muj kotel tuto zimu po 12 letech začal polikat vodu

Problém je že se mi strácí tlak vody. Přikládám video kde jsem to nafilmoval. http://www.youtube.com/watch?v=dsQovtMyv4E Když kotel natlakuju a zavřu okruh k radiátorum. Tak prostě po chvilce padne tlak na nulu. Když okruh od radiatoru zpět otevřu tzn tlak z nich se přenese do kotle tak se tlak zase vzýší. Z čehož usuzuju že někde uniká voda v kotli. Ale přitom pod kotlem není ani kapička vody a když je studený tak nidke nenahmatam vlkost. Ríkal jsem si že by tam mohl vnikat vzduch a tim se stratit tlak ale on je tlak opačně. Tzn vzduch by musel unikat ven. Ale tam žádný vzduch není. V kotli je jen voda a když dopouštím další tak evidenttně vody musí někde přibývat. Začarovaný kruh. kotel dopouštím deně. A nikdo si neví rady :-(

Diky za jaký koli názor. Karel

0 0
možnosti

Angelost

19. 1. 2011 19:34
Re: Muj kotel tuto zimu po 12 letech začal polikat vodu

zrejme zkur**na expanzni nadoba.

0 0
možnosti

Mrkac

19. 1. 2011 13:18
Přetlakový ventil

Ještě jedna možnost tu nebyla zmíněna. Tou je vadný přetlakový ventil. Systém bývá  tímto ventilem pro případ přetlaku vybaven, aby ochránil celý systém. Pokud nebude správně fungovat, může propouštět pomalu ale jistě i při běžném provozním tlaku vody. I tuto možnost je potřeba zkontrolovat.

0 0
možnosti

Martin Šubrt

19. 1. 2011 9:47
...

Já se zeptám na něco trošku jiného. Tlak v soustavě mám stabilní, dopouštím tak jednou, max. dvakrát za sezónu, ale jen maličko. Radiátory nové, rozvody nové, ale v radiátorech to prostě "cachtá". Zejména, když se zapínají po delším vypnutí, nebo, když se pustí místnost, která byla radiátorovým termostatem delší čas od vytápění odpojena. "Cachtají" i trubky nebo třeba žebřík v koupelně. Odvzdušnění na situaci nic nemění a tlak je dobrej. Kde je příčina? Je to v současném nezapojení všech radiátorů soustavy?  

0 0
možnosti

romaneg

19. 1. 2011 10:02
Re: ...

Jak popisujete, tak mi to také cachtalo, když se úplně studené topení zapne, ale natopí se a pak už mi termostatické hlavice připouštějí plynule. To je asi normální, jak proudí horká voda do studené. Pokud vypínáte topení kvůli úspoře, tak jsem dělal dlouhodobé testy, kdy jsem topení vypínal při odchodu do práce a nemá to vůbec smysl. Úspornější je stáhnout teplotu místo třeba 23 na 21 a nechat to celý den i noc. Vypínání topení pak sežere hrozně energie na ohřev studené vody v topení a zahřátí místností. Plynulejší běh během dne sežere méně. Stahoval jsem termostatické hlavice jen třeba na víkend a to max. na 2. To jsem ale topil plynem. Teď mám automat na uhlí, lebedím si v teple za třetinu peněz a tyhle věci už neřeším:-)

0 0
možnosti

pingodik

19. 1. 2011 9:41
Pokles tlaku

Mám závěsný kombinovaný kotel a bojuji s poklesem tlaku. Co týden dopouštím cca litr vody. Trubky v podlaze, takže únik v netěsnosti spojů je možný, ale ten litr vody se asi vypaří - žádné fleky.

Z kotle mi ale kape voda (z nějakého pojistného ventilu?). Množství nakapené je různé. Nejsem schopen vypozorovat, na čem to závisí.

Chtěl jsem se zeptat, jak se dá odhalit netěsnost potrubí v zemi, případně jak se dá opravit. Na auto pneu existuje nějaký sprej, který zevnitř dírku zacelí. Existuje něco podobné pro topné soustavy? Pokud ano, nehrozí riziko, že ta hmota zničí třeba ventily, nebo odvzdušňovací systém?

Někde jsem četl, že se dá netěsnost v podlaze odhalit infra kamerou. Ale asi to bude drahý žert.

0 0
možnosti

romaneg

19. 1. 2011 9:50
Re: Pokles tlaku

Píšu níže název přípravku, který mě úniku v potrubí zbavil během půldne, stojí kolem 120Kč za litr a dává se do topení 1:20. Mám to týden, tak nevím jak to bude vypadat dále. Instalatér mi říkal, že to je na furt:-)

0 0
možnosti

rychloslimejs

19. 1. 2011 9:01
často za to také může instalatérská firma,

která instalovala rozvody. Ti imbecilové, co to instalovali, mi domršili, co se dalo. Když jsem zavolal pravidelnou údržbu na kotel a pán přijel, koukal na to jak spadlý z višně... Jinak mně klesal tlak mimo jiné proto, že mám zásobník na teplou vodu u kterého je pojistný ventil, který moji milí fušeři použili na jiný tlak, než jaký tam měl být. Takže mi stále prosakovala voda. To jsem zjistil až tehdy, kdy mi praskla hadička, která od ventilu vedla...

0 0
možnosti

Mr. Skin

19. 1. 2011 9:34
Re: často za to také může instalatérská firma,

Sousedovi přestal fungovat tento pojistný ventil - stále propouštěl vodu. Přišel na to, až když mu přišla faktura od vodáren na 90 000,-

0 0
možnosti

romaneg

19. 1. 2011 8:54
odstranění bez oprav

Na 300 litrů vody v topení mi za den uniklo cca 10 litrů a každý den jsem musel dopouštět. Opravil jsem všechny netěsnosti a vylučovací metodou se dostal k pravděpodobnému úniku do země, kudy topení také vede. Topenář přišel se směsí, která se pustí do topení a praskliny se zacelí zevnitř, aniž by to mělo vliv na čerpadla nebo samoodvzdušňovací ventily, jen je třeba vyndat filtr na nečistoty, ten by se ucpal. Jmenuje se to Cooling system leak stopper, výrobce je z USA Gold Eagle a dováží to Drive CZ z Turnova. Snad to projde a nebude příspěvek odstraněn jako reklama. Mě to ušetřilo spoustu starostí a hodně práce.  

0 0
možnosti