Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Diskuse k článku

Naštvaný cyklista přimontoval na kolo klakson z lokomotivy

Cyklista Yannick Read z Londýna vyřešil problém s agresivními motoristy po svém. Na kolo si přimontoval klakson, který je hlasitější než startující letadlo Concord.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

_m-

mně by stačilo,

kdyby cyklisti měli na kolech zvonky? Kdysi to patřilo k povinné výbavě:-/

0/0
30.7.2012 12:56

arné knobloch

Bomba

dost překáží. To kolo asi nebude moc na jezdění, jenom na troubení.

0/0
4.7.2012 10:19

Petr65

jen tak

Jezdím autem i na kole.Dle zdejších příspěvků je 90% kolařů v kategorii blbů. Viděl bych to tak, že je to trošku jinak. Blb na kole je i blbem v autě a obráceně. A za ty roky si myslím , že většina lidí se chová normálně a poměr je tak 90 ku 10 ve prospěch těch slušných - jak cyklistů tak řidičů. Do těchto diskuzí většinou přispívají ti co nesnáší druhou skupinu a chtějí si ulevit. Zažil jsem horké chvilky jak v autě tak na kole (nedávno mne trefila dodávka zrcátkem (naštěstí v malé rychlosti, tak to skončilo jen modřinami...) a přitom žádné jiné auto v dohledu a navíc jsem jel za krajnicí. Jen agresivní blb, který si ještě zatroubil....Přesto netvrdím, že všichni řidiči jsou hovada. Je to o jednotlivcích a toleranci. Zarážející je fakt, že obvykle řidiči netroubí a nefakují na staré traktory, které překáží více než nějaký cyklista... A co se týká Anglie: Najezdil jsem tam mnoho km na kole (i přímo v Londýně) a bylo to nesrovnatelně bezpečnější než u nás. Ještě se máme všichni co učit.

+1/0
4.7.2012 9:15

silvah_bullet

Nedávno mě jeden cyklista

požádal jestli bych mu nemohl udělat místo na chodníku, aby mohl projet. Přitom vedle byla úplně prázdná vozovka. Po mém dotazu jestli se nezbláznil začal být agresivní a dotěrný.

Další hňup na kole do mě vrazil na přehodu, přičemž před ním jedoucí automobil mi dával přednost. Byl to opět cyklista, kdo projevil nedostatek sebereflexe, sebeovládání a arogance.

Opravdu nemám pochopení pro tato individua nerespektujícího nic a nikoho. Pán o němž článek pojednává by měl být svázán, posazen před svůj výtvor a podroben systematickému poslechu harmonických tónů klaksonu.

Jízda na kole má podobný účinek jako lobotomie...

+7/0
21.5.2012 13:25

bez_tolerance_hlouposti

neni nic lepsiho

nez bIb na kole se sluchatkama na usich

+14/0
21.5.2012 12:28

vozova.hradba

Re: neni nic lepsiho

Naturlisch

0/0
26.7.2012 23:10

Bafikybaf

Tak ten může tak jedině čekat,

že dostane po čuchadle jako Hrabosh.

+6/0
21.5.2012 11:47

čirokéz

Cyklisti

Cyklisti, pokud se chtějí plantat na silnicích, tak by měli mít povinně registrované kolo na evidenci vozidel, absolvovat a zaplatit  měsíční kurz  vyuky pravidel silniční dopravy, dále si zaplatit u pojišťovny povinné ručení za škody způsobené kolem, každé dva roky absolvovat technickou prohlídku kola a mít zdravotní prohlídku od lékaře. Přesně tak, jak se to požaduje od každého řidiče auta.

+11/0
14.5.2012 7:44

T.Lojza

Re: Cyklisti

Mozna ne az tak drsne, ale ten kurz pravidel bych uvital. Melo by byt hlavne cyklistum vstepovano, ze nemaji na krizovatkach podjizdet - vzdyt jde prece take o jejich bezpecnost. No a uplne co obdivuji na tech kolarich, tak jejich odvahu. Dokazou si totiz stoupnout vedle kol nakladaku a cucet na semafor v parnem lete. Takova pneumatika je neco jako casovana bomba, rachne-li pak z toho kolare zbudou jen cucky na chodniku!

+1/0
14.5.2012 23:55

Mac4872786

Re: Cyklisti

Řidičům by měly být vštěpovány zánony  o pohybu na pozemních komunikacích, aby věděli že v § 57 odst. 3 českého zákona č. 361/2000 Sb. povoluje

předjíždět nebo objíždět zprava po pravém okraji vozovky nebo po

krajnici vozidla, která se pomalu pohybují nebo stojí při pravém okraji

vozovky, pokud je k tomu po pravé straně dostatek místa. Přitom musí

cyklisté dbát zvýšené opatrnosti.

0/0
15.5.2012 11:15

T.Lojza

Re: Cyklisti

To mate sice pravdu, ale co je to kolari platne, kdyz ho nejkdo zduchne a on si zlame hnaty a nebo jeste hur. Jen jsem tim chtel rict, ze i oni by meli za riditky myslet (myslet za jine) a snazit se nepodjizdet!! v rizikovych mistech jako jsou frekventovane krizovatky a pod. 

Pro vsechny kolare: Zakon vam sice hraje do karet a urcite je to pro vas fajn, ale uvedomte si, ze kdyz se postavite napriklad vedle rozhycovaneho nakladaku po prave krajnici a ona mu nahodou rupne pneumatika... Seskrabavat vas budou 10 metru daleko.

+2/0
16.5.2012 22:06

Mac4872786

Re: Cyklisti

Možná by jste to měl napsat do diskuze, kde se vyskytují chodci. Protože cyklistu vedle kola náklaďáku jsem neviděl ani nepamatuji, zato chodců na chodníku kolem kterých projede náklaďák je vidět denně v každém městě nepočítaně. Možná by jste mohl dělat osvětu i na ulicích a zachraňovat lidi. A nebo se jít léčit.

0/0
23.5.2012 14:47

T.Lojza

Re: Cyklisti

Ja se snad nepotrebuji jit lecit, to mozna Vy ;-). Sem tam to v tom nakladaku, na miste spolujezdce, s velkym udivem pozoruji. Treba to nekomu pomuze a treba ne. Nbudu to uz rozebirat dal, at si udela obrazek kazdy sam.

GL.

0/0
24.5.2012 8:41

lviceNada

Re: Cyklisti

Pane Plantale!

Text Vašeho příspěvku je naprosto alarmující a vypovídá jak narůstá agresivita řidičů k pomalejším cyklistům.Jezdím na kole již dlouho a proto mohu posoudit bezohlednost některých lidí.Pokud nedokážete

potlačit na silnici svoji agresivitu raději na silnice vůbec nevstupujte.Výsledkem Vašeho chování bude nějaká nehoda se zraněním popř.úmrtím.Cyklista je řádným uživatelem silnice !!!!Prostě lidé kteří se neumějí potlačit svoje emoce na silnici nepatří.

+2/0
15.5.2012 9:03

Kazeasch

Re: Cyklisti

Cyklista že je řádným uživatelem silnice? Kdyby byl řádným uživatelem silnice, tak bych včera neviděl 8 cyklistů kteří odbočovali vpravo na červenou. Nepotkal bych pitomce co si myslí že na přejezdu pro cyklisty mají přednost. Proboha cyklista nemá žádnou přednost. Ten přejezd je pouze informace že tudy pokračuje stezka, ale přednost mají auta, už si to zapamatujte. Kdyby byl řádným uživatelem silnice, bude vždy předpisově osvětlen, bude dávat znamení o změně směru jízdy vždy včas a v dostatečné míře, a před tím by si zkontroloval jestli vůbec může odbočovat. Nevyužíval by přechodů pro chodce. Respektoval by semafor který mu přikazuje zastavit i když semafor pro auta má stále zelenou. Využíval by cyklostezek tam kde jsou, místo toho aby se motal na silnici. Své vozidlo by měl v perfektním technickém stavu a zaplacenou pojisku (ano, i cyklisti můžou způsobit nehodu). ...

+9/0
18.5.2012 9:40

Kazeasch

Re: Cyklisti

Taky by nevjížděli do zákazů vjezdu. Respektovali značky jako "cyklisto sesedni z kola" a vlastně všechny značky, jako třeba i "dej přednost v jízdě". Při vyjíždění z polních cest by dbali zvýšené opatrnosti. Neřezali by zatáčky protisměrem kam nevidí při svých závratných 50km/h z kopce tam kde je 90. Nevjížděli jako šílenci po dlouhém kopci do obytných zón bez brzdění. Taky by během svých vyjížděk nenavštěvovali zahrádky a různá restaurační zařízení či vinné sklípky (ano, ani na kole se nesmí jezdit pod vlivem). Nevjížděli by do pěších zón. ... Jsou pochopitelně výjimky, ale 90 % "cyklistů" je verbež co nemá na silnici co dělat.

+6/0
18.5.2012 9:46

SocPredator

Re: Cyklisti

Z vašich příspěvků jsem dostal pocit, že dopravní přestupky řidiči aut prakticky nepáchají - hodně jste mi pomohl udržet si nadhled ;-D

+2/0
22.5.2012 11:35

Petr65

Re: Cyklisti

to ještě neopravňuje nikoho, aby autem školil cyklisty ( stylem Trpišovský a spol.). Řidič si musí uvědomit, že to má za katr hodně blízko, neboť zranit či zabít cyklistu je strašně jednoduché:-(.

Stačí někomu za prdelí zatroubit a taky se úlekem může skácet rovnou pod auto. Chce to přemýšlet!

0/0
4.7.2012 9:23

Petr65

Re: Cyklisti

njn, mělo by to platit i pro řidiče dětských kočárků a chodce, protože se taky pohybují v porovozu, že jo. Asi oslovím příslušné zákonodárce [>-];-)

0/0
4.7.2012 9:18

adam72

Re: Cyklisti

Osobně nejsem cyklista, ale aspoň že to nepožadujete i po chadcích. Já jsem zastáncem názoru ať se laskavě naučí řídit řidiči motorových vozidel a teprve pak ať buzerujou ustatní protože u nás jsou to z poloviny nmaprostý prasata a být to na mě tak postavim policejní hlídku na každý roh a klidně si tomu říkejte šikana. To ne! To je jen vymáhání práva na bezohledných tupcích.

0/0
4.7.2012 9:35

brej den, pánové

Spíš by to chtělo něco proti

cyklistům, co si myslí, že jim patří silnice ;-O

+7/0
14.5.2012 0:35

Petr65

Re: Spíš by to chtělo něco proti

totéž platí pro autaře a motorkáře a chodce....

0/0
4.7.2012 9:25

naivka2

Žádná velká sláva.

Když si houkl "sergej" tak se kroutily i koleje.:-(

0/0
13.5.2012 10:59

Tahle_zeme_neni_pro_poctivy

neskutezna blbost

a kdybych jako chodec, nebo cyklista jel vedle kdyz to zpusti, chytnu si ho a ubiju. Jinak ta flaska je na kole vic nez prakticka. Provokater

+3/0
11.5.2012 23:25

T.Lojza

NADPIS PŘÍSPĚVKU:

Mnoho cyklistu na silnicich je blbounu... To jak ohrozuji sebe a ostatni se nada jinak nazvat nez blbounstvi.

+3/0
11.5.2012 15:14

macarát

Nevím jak v Anglii,

ale v Čechách se smí troubit v obci jen k odvrácení hrozícího nebezpečí. Samozřejmě, že by někdo řidiče, který si zatroubí na toho před sebou, že už je zelená, pokutoval, nebo mu alespoň šutrákem rozbil sklo, to ne. Bohužel se ta bezohlednost toleruje.

Každopádně, od toho cyklisty je to špatný přístup. Sám se začít chovat bezohledně :-/

0/0
11.5.2012 14:06

Invandrare

Na ukázce troubí na arogantní řidiče?

Čím ho ohrozili?

0/0
11.5.2012 13:25

nakasi

cyklista/blb

Tak s timhle zatroubit na me, tak se leknu a pak ho z fleku prejedu parchanta nevychovanyho. On si asi mysli, ze bezohlednost vyzene jeste vetsi bezohlednosti. Tohle by mu mela zatrhnout policie, protoze kdyz zatroubi, tak se urcite lekne vice ridicu v okoli a zacnou zmatkovat. Taky me stvou cyklisti co vlitnou do krizovatky bez rozhlednuti, nebo jezdej po prechodu domnivajic se, ze jsou chodci, tak si mam poridit paintball gunu a strilet je? Ten pan je bez pardonu blbec!

+8/0
11.5.2012 11:03

Mražená spermie

***

To nedělá cyklistům moc dobrou reklamu. ;-D

+1/0
11.5.2012 7:20

LUF4

Slabej čajíček, pořádná je lodní

videa zde:

http://www.youtube.com/watch?v=cjyUfV3W5zk&feature=relmfu

0/0
10.5.2012 23:07

intif

To je teda vychytávka

Mně se třeba zas nelíbí na silnicích bezohlední cyklisti, asi si přimontuju na nárazník vidle. :-/

+14/0
10.5.2012 21:09

mam-rad-pivo

..

Akorát že to kolo už se nehodí na nic jinýho, než na to troubení :)

0/0
10.5.2012 18:54

perthuis

Re: ..

Jako recese ovšem dobré, ne? :-)R^

0/0
10.5.2012 19:38

Amper77

Ti hnízdící ptáci a psi v okolí si to asi nemyslí.

A koneckonců i lidi v domech a na chodnících.

+3/0
10.5.2012 20:12

perthuis

Re: Ti hnízdící ptáci a psi v okolí si to asi nemyslí.

aha.Tak to by se ale měly striktně zakázat i kostelní zvony...klaksony aut...výstražné znamení vlaků před přejezdy....zvonění tramvají....hudba z reproduktorů místní veselice....sekačky, křovinořezy....;-)

0/0
10.5.2012 20:16

net.Xtreme se nevzdává

Re: Ti hnízdící ptáci a psi v okolí si to asi nemyslí.

Víš, většina civilizovaných zemí má jisté hlukové limity, do kterých se kostelní zvony apod. musí vejít...

0/0
10.5.2012 21:52

perthuis

Re: Ti hnízdící ptáci a psi v okolí si to asi nemyslí.

Jistě, chápu.Pro recesisty už pak ovšem místo nezbejvá. 8-o

0/0
10.5.2012 22:11

perthuis

Re: Ti hnízdící ptáci a psi v okolí si to asi nemyslí.

...taky tady někde čtu, že Britové upekli 169 kg těžký koláč.

Nač a proč je sakra někomu dobré péct tak nepraktickou věc, kdyžtě se dá spořádaně rozdělit do normálních, EU i civilizací daných váhových norem, normovaně zabalit do předepsaného celofánu, prodat na krámě nebo většinu vyhodit do stoupy, když se to neprodá při dnešní drahotě?

No nejsou ti Angláni nějak....divní? 8-o

0/0
10.5.2012 22:24

Smile

Re: Ti hnízdící ptáci a psi v okolí si to asi nemyslí.

Srovnávat upečení obřího koláče a idiota, který obtěžuje kolemjdoucí houkačkou z lokomotivy, to je spíš náznak duševní choroby. Arogantní pitomec si sice před jízdou nasadí ochranná sluchátka, ale na lidi kolem moc nemyslí. Až si jednou rozbije hubu, křísne ventilem a to kolo ho za sebou povleče jako raketa, tak ho asi budu litovat jen těžko...

0/0
1.7.2012 17:58

Nejlepší ročník

Re: Ti hnízdící ptáci a psi v okolí si to asi nemyslí.

zpráva pro tohoto "borce" až pojedeš kolem, rozmysli si troubení, nosím v kapse nožík s pilkou, a garantuji, že tu díru nezalepíš!

0/0
11.5.2012 9:58

sdsa

pohani bombou ?

Pan redaktor je skutecny odbornik. Bomby padaly maximalne tak na Hirosimu a Nagasaki.

I kdyz mozna jej pak s tou bombou odstrelila jednotka na zneskodnovani bomb, kdo vi.

+1/0
10.5.2012 18:46

My.WinCleaner

Re: pohani bombou ?

Tady zase chce někdo rozdávat rozumy a přitom dělá ze sebe kašpara. Bomba je úplně běžný název pro tlakovou láhev. Sifonové bombičky budou podle tebe něco jako miniaturní letecké pumy.

+8/0
10.5.2012 20:32

Andee in Red Book

Re: pohani bombou ?

Správný název je lahev, bomba tomu říkají akorát negramoti :-P

+1/0
10.5.2012 21:48

b1s1t

Re: pohani bombou ?

A já myslel, že "bomba" je v češtině synonymum pro "tlaková láhev".

Navíc toto slovo pochází z řečtiny (resp. z latiny) a bombus = šumot, bzukot; dunění, hukot; hluk.

0/0
10.5.2012 22:44

My.WinCleaner

Re: pohani bombou ?

Negramoti? V tom případě je celý internet přeplněný negramoty, co bomby dokonce volně prodávají.

0/0
12.5.2012 14:00

Robbik

sháním

Hm, tak ně co takového přesně sháním. Ale nikoli na řidiče aut, Ti se v Čechách už začínají s cyklisty docela sžívat, nikdy jsem neměl větší problém s autem. Víc mi ale vadí bruslaři na cyklostezkách, kdy si to se sluchátky v uších šněrují jak opilci přes celou šířku, nebo chodci co se roztáhnou po celé šíři cesty (nejlépe v kopci za zatáčkou) a živě debatují o ničem... Taková neohleduplnost mě značně vytáčí.

+3/0
10.5.2012 16:27

opportunity

Re: sháním

Mi zase vadí cyklisti na chodnících. A taky na přechodech, když si zkracují křižovatku.

+2/0
11.5.2012 0:31

majki77

Re: sháním

oni už si to nezkracujou ani po přechodech, prostě jezdí na červenou....už několikrát jsem zažil, že na poměrně frekventované křižovatce se cyklista prostě rozhlédl a pokud nic nejelo, tak ho nějaká červená nezajímala.

Nemám nic proti cyklistům, sám jezdím jak na kole, tak na bruslích, ale kolo po chodníku a přechodu vedu ana bruslích jsem na cyklostezce ohleduplný a nenosím sluchátka, právě proto, abych slyšel. Na druhou stranu mi jak na kole, tak na bruslích nedělá problém za někým přibrzdit, říct "s dovolením", s úsměvem poděkovat a jet dál...a nikdy jsem zatím s takovým přístupem neměl s nikým problém :-)

+6/0
11.5.2012 7:10

-berushka-

Re: sháním

Souhlas. Ale především na periferiích Prahy jsou chodníky prázdné, protože lidi jezdí MHD a než jet po silnici a brzdit provoz mi přijde ze všech stran lepší jet po tom prázdném chodníku. Taky nemám problém říct "S dovolením", ale to bohužel i bruslařů se sluchátky moc nejde :(

0/0
11.5.2012 10:43

majki77

Re: sháním

tak pravda, pokud mají zašpuntované uši, tak si koledujou o malér, ale s tím se setkávám minimálně, respektive, ti co mají zašpuntované uši, jezdí většinou sami a jezdí dobře, takže nepřekážejí, horší jsou skupinky 10 - 15 letých děvčat, co na tom sotva stojí, jedou vedle sebe a ještě klábosí, ty jsou děsně nevypočitatelné, protože ač v jednu chvíli mám místa na předjetí dost, tak hned potom udělají něco, co nečekám...těmto se vyhýbám velkým obloukem, většinou to raději vezmu po trávě....

0/0
11.5.2012 11:11Najdete na iDNES.cz