Diskuze

Biopotraviny jsou jen nepatrně zdravější než ty běžné, ukazuje studie

Biopotraviny v obsahují podle studie shodné množství vitaminů, bakterií i virů jako běžné. Mají v sobě ale o něco menší množství pesticidů. Studie však zdůraznila, že pesticidy se našly i v ekologicky pěstovaných plodinách.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

GLove

17. 9. 2012 17:01
Kdopak si to objednal?

Humbuk kolem bio je jiste nekdy prehnany, ale tohle zavani demagogii. Copak nekdo nekdy tvrdil, ze bio je automaticky bohatsi na vsechno? Jde o celkovy pristup... I spousta potravin, ktere nejsou oznacene bio muze byt kvalitnich, ookud se vyrabeji poctive.

0 0
možnosti

Gwendolyn :)

8. 9. 2012 19:01
Mozna nejsou zdravejsi, ale rozhodne chutnaji lepe,

coz plati zvlast v pripade americkych potravin.

0 0
možnosti

nosded

8. 9. 2012 12:39
dotaz

A co na to říká hnutí Duha a "ekologové " ze Šumavy. To by mě moc zajímalo. Ti mají vždycky pravdu

0 0
možnosti

josefl

8. 9. 2012 0:42
Jaký je rozdíl?

Jaký je rozdíl mezi biozemědělcem a normálním zemědělcem? Normální hnojí a stříká pole ve dne, bizemědělec jenom v noci. Celé slavné bio, eko a fare trade je jenom o vytahování peněz z kapsy.

0 0
možnosti

liborbar

5. 9. 2012 20:57
vzkaz od výrobce biolád na fotce

jsme výrobci biolád na úvodní fotce a s klidným svědomím můžu říct, že je to přírodní produkt a jaksi nechápu, proč fotku někdo použil k tomuto tupému blábolu.

Několik rozdílů:

- máme obsah ovocné složky 98%, nepoužíváme konzervanty, barvíva atd / konvenční džemy bývají nadstavené cukrem, fruktózou, barví se např. výtažky z brouků; ovoce si kupujeme přímo od českých ekologických sadařů a sami ho zpracováváme / u konvenčních džemů se nakupuje podle ceny a převážně hotové pyré v sudech - zákazník nemá šanci zjistit, jestli je ovoce z Číny, Argentiny apod.; na bio ovoce se nepoužívají klasické postřiky / krásné jablka ze supermarketu jich mají 15 - 25 za rok

atd atd atd - ať si každý vybere, co jí on a jeho rodina

Nakonec můžu napsat v duchu tohoto článku, že lidé jako pan Burza a jeho generace chytrolínů a žvanilů můžou za to, jak vypadá tato republika a v jakém stavu předají svět další generaci

0 0
možnosti

radim36

5. 9. 2012 23:25
Re: vzkaz od výrobce biolád na fotce

Já vám tu biovýrobu neberu.

Ale uvědomte si, že tlak médií , zblblých jedinců či propagandy všelijakých zelených živlů o tom, že biovýroba vyřeší vše, zemědělstvá, životní prostředí, zdravotnictví, lidský život  a kdovíco ještě nutně vyvolává protitlak.

Biovýroba bude vždy výběrová výroba speciální kvality a s nízkým využitím výrobních prostředků pro ty, co neváhají za potraviny zaplatit více. Zatímco hlavní objem výroby bude vždy realizován klasicky a ekonomicky,  s důrazem na intenzívní využívání výrobních prostředků při co nejnižší výrobní ceně.

Akorát že v současné době je marketingová značka BIO velice cenná a tak se na biovýrobách přiživuje spousta parazitů.  A veřejně.Od biohrušek vystavovaných v biokoutku supermarketu a dovážených z Argentiny přes biopodnikatele, kteří se snaží scvrklé a naplesnivělé produkty, protože to buď neumí nebo je v okrajové oblasti pěstování, prodávat za podstatně vyšší cenu jako bioprodukty po přímo podvodníky.

1 0
možnosti

radim36

5. 9. 2012 19:06
za socíku byly bio i prací prášky do praček .

To byly právě ty nejsilnější, kterými se nesmělo prát v rukou, protože doslova ty ruce žraly. ;-D

Tehdy byly nejnovější objevy na tomto poli biologické enzymy, které dokázaly rozežírat a zkapalnit do vody bílkovinné nečistoty jako třeba zaschlé vajíčko, krev a jiné nečistoty vzniklé od potravin, ale třeba taky plíseň nebo stopy po trávě. A uměly to mnohem dokonaleji než prací chemikálie založené na chemickém principu. Takže ty slabé jemnější prací prášky byly tehdy chemické a ty silné prací prášky na zvlášť velké nečistoty byly bioprášky s těmi enzymy.

Ono to v oboru pracích prostředků víceméně vytrvalo i dodnes, akorát zmizelo dělítko mezi chemií a enzymy. V těch jemných pracích prášcích buď enzymy nejsou nebo jenom ty nejjemnější a v silných prášcích na hrubou špínu ty nejsilnější enzymy přestali používat kvůli alergiím a kvůli nepříznivým účinkům na ruce. I na prané látky.

0 0
možnosti

lahab

5. 9. 2012 16:58
To mi hlava nebere.

"Běžné ovoce

není méně zdravější pro lidský organismus než bio ovoce a zelenina,"

tvrdí Christiane Huxdorffová, která má v rámci Greenpeace na starosti

trvale udržitelné zemědělství.

Tak proč to teda cpete všem vrchem spodem?  Ono je cestou k trvale udržitelnému zemědělství to, že budu pěstovat odrůdy s nižším výnosem a ještě háklivé na škůdce? To je vidět, že tihle ekoteroristi mají těma rostlinkama především pak prolezlé mozky.

0 0
možnosti

TarasBulba

5. 9. 2012 15:04
Poslední biohřebík do biorakve byly biocigarety

Předtím už i ty biochlasty jako biovíno a biopivo byly docela vydařené. S biorumem jsem se zatím nesetkal, ale to neznamená, že někde není. Kdo tohle všechno zaznamenal, ten už nemůže nikdy brát celý biohumbuk vážně.

0 0
možnosti

truthspeaker

5. 9. 2012 13:20
neplatí pro ČR

to paní vědkyně ještě neviděla třeba kuřecí maso v Tescu, to je teprve hardcore. Při pohledu do chladícího pultu mám co dělat, abych potlačil dávivý reflex. 8-o

0 0
možnosti

jaq

5. 9. 2012 9:18
Záleží, co srovnáváme

Předpokládám, že studovali americkou produkci. Kdyby vzali jako ne-bio vzorek levné hnusy z Polska, co tady konzumujeme my, tak by to srovnání asi dopadlo jinak.

1 0
možnosti