Diskuze

Vyhladovělí houbaři nosí z lesa hřiby a křemenáče dříve než obvykle

Hřiby i křemenáče bývají prázdninovými houbami, které obvykle začnou houbařům dělat radost tak v červenci. Teď je lidé nosí z lesa na samém počátku června. A to přesto, že ještě nedávno bylo poměrně sucho a na srážky to nevypadalo.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

J17i20ř89í 39B26o25č82e96k

12. 6. 2016 19:33

Další příklad toho že příroda není hloupá, podhoubí loni nemělo dost vody a houby proto vyrazily o dost dříve využívajíc relativně dostačující vláhy. Musí se vyprášit aby se podhoubí mohlo rozrůst dál nebo byly výtrusy zaneseny na vzdálenější místa, pokud mohu poprosit, nechte stát přestárlé plodnice v lese, stejně je potom zahodíte! Mnoho podhoubí loňská sucha nepřežilo a podhoubí musí omladit, díky !!!

2 0
možnosti
Foto

Růst hřibů se omezuje na biotopy, kde je hodně dubového listí a dostatečná, ne však nadměrná vlhkost. Tam se najde na rozloze snad 20 m půl košíku.

Růžovky - masáky se vyskytují spíš ojediněle a jsou velmi červivé. Koncem června, pokud zaprší, bude hřib plavý (nemá se sbírat, je téměř vyhubený) a objeví se lišky. Po liškách asi 14 dní začnou růst ve velkém hříbky smrkové i pod buky trochu tmavěji zbarvené. Letos je poměrně málo slimáků, vloni sežrali všecko, co bylo.

1 0
možnosti

V83l55a65d74a 41M14u44s92i36l

12. 6. 2016 14:20

Autor by mel explicitne vysvetlit, jakY JE ROZDIL mezi biotopem a biocenosou..!!

0 0
možnosti
Foto

My u nás na Říčansku, kde je pořád hnusný sucho, jsme už taky našli kováře. Pečlivě jsme je schovali pod listím a větvičkami a doufáme, že je žádný vyhladovělý houbař nenajde a budou mít šanci se vysemenit.

0 0
možnosti

Proboha novináři, přestaňte honit ty lidi plundrovat lesy už od června.

12 2
možnosti

Tak dnes jsme si z večerní procházky přinesli náruč masáků. Tak jsme chtěli zamachrovat před sousedem, co jel kolem a on na oplátku zamachroval košičkem plným kovářů.

4 1
možnosti

Masáci jsou nejlepší!;-D

1 0
možnosti

"Vyhladovělí houbaři nosí z lesa hřiby a křemenáče dříve než obvykle" - takže logicky vzato, choďte do lesa na lačno, a ušetříte čas.

12 0
možnosti
Foto

Už v pátek jsem viděl u nás, na Blatensku, n.m. výška 52O m, už přestárlého kováře, klobouk dobře 20 cm, samozřejmě byl ponechán na místě. Dnes při sekání trávy překvapuje množství žampionů- na cestě i v trávě. Na hříbky se vypravím, až budu mít mých 40 arů trávníku opět civilizovaných- teplé a vlhké počasí dalo narůst metr vysoké trávě a semínka se už vysypávají. I vloni zasetá petržel, hladká i kadeřávek, vyrostly do nebývalé výšky, snad 80 cm. Možná následek podzimního hnojení, rozdělil jsem 10 kg draslíkového hnojiva na 4000 čtv.m. půdy. Teď s tou džunglí bojuji.

9 0
možnosti
Foto

Takže, jak nahlášeno, vydal jsem se kolem své hájenky a našel o něco málo více těch poddubáků, jako na obrázku. Zřejmě jim současné klima vyahovuje. Problém je sucho,už týden jenom občas skrápne, listí v lese šustí a do hub se pouští mouchy- čili červi.

Teplo jejich aktivitu zvyšuje- pokud houby hned nezpracujete, dejte je do zeleninového šuplíku v ledničce. Tam bude červům zima a přestanou se pohybovat, tudíž i kazit houbu. Přesto, houby se neskladují, buď co nejdříve konzumují nebo suší. Malé hříbky se zavařují do octa, já je raději nechám povyrůst.

1 0
možnosti

Opravte si v článku odkaz na hřib kovář, zatím odkazuje na čirůvku májovku.

2 0
možnosti

Díky za upozornění, opraveno. Pěkný den přeji...

3 0
možnosti

:-) fotka je super, ať si ženský lítaj po lese, dáme si lahváče :-)

20 1
možnosti

Bacha, houby se s alkoholem nemají rády

2 0
možnosti