Diskuze

Moderní pilové řetězy „vynalezla“ nenápadná larva. Kouše dřevo stejně

Moderní pilový řetěz vynalezl všeuměl Joe Cox, který systém řezání odkoukal od larev tesaříka. Po hodinách pozorování zjistil, že se umějí prokousávat dřevem daleko efektivněji než všechny dosavadní systémy.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JV

V clanku zapomneli uvest, ze dlouhou dobou existovaly motorove pily pouze pro dva muze - kazdy ji drzel na jedne strane.

0 0
možnosti
PJ

Čeští lesníci na kácení stromů se pokoušeli prosadit biotechnologické kácení.

Biopila - bobr evropský, ale měla vysoké náklady a slibný proces zastavili praštění ochránci zvířat, protože někteří dřevorubci si stále nemohli zvyknou na biomotor, a bobra pořád tahali za ocas, aby začal vrčet,

3 0
možnosti
RK

tak jsem se ozvedel cim rezu, pekneR^

1 0
možnosti
ML

Reklamné články majú byť označené.

0 10
možnosti
RK

vzhledem k tomu ze maji temer monopol, tak asi tezko

0 1
možnosti
RP

Na začátku těchto vynálezu, zvláště v 19 století a před druhou světovou válkou, bylo hodně obtížné i jen vyrobit kvalitní ocel, ze které se daly dělat zuby řetězu dostatečně kvalitní. Tvrdé a zároveň houževnaté, aby vydržely, neztupily se, současně se nelámaly a přitom je šlo vyrábět levně a s poměrně velkou přesností.

Vedle vlastního vynálezce řetězu podstatný podíl na tomto vynálezu měli i všelijací bezejmenní oceláři, kteří zkoušeli všelijaké legování oceli a všelijaké kovací, tvářecí a kalicí technologie. I vědci, kteří z tohoto ze začátku náhodného zpracování železa na oceli udělali dnešní systematickou materiálovou vědu.

16 0
možnosti
Foto

Hezký článek, děkuji

3 0
možnosti