Dramatická záchrana slůněte ze studny, za pomoci bagru a provazů

  • 0
V úterý se na gumovníkové plantáži u obce Kothamangalam v jižní Indii odehrálo drama. Se sepjatýma rukama prosili lesní správci a místní obyvatelé záchranáře, aby ze studny vyprostili zhruba roční slůně, které do ní nešikovně spadlo.

Podle místních strážců lesa patřilo slůně ke stádu slonů hledajících potravu. Na rozdíl od dospělých slonů mládě nezaregistrovalo otevřenou studnu a spadlo do ní. Jeho úpěnlivé a zoufalé volání o pomoc přivolalo dav místních, kteří ho nalezli, jak se zmítá v mělké vodě na dně studny a nedokáže se z ní bez cizí pomoci dostat.

Lesní úředníci se všemožně snažili slůně ze studny za použití jeřábu vytáhnout. Nakonec museli částečně rozbít stěnu studny, aby s využitím improvizovaných popruhů a za vydatného povzbuzování místních obyvatel slůně osvobodili.

Poté ho prohlédl veterinář, který konstatoval, že slůně sice během této těžké zkoušky utrpělo nějaká poranění, ale naštěstí nijak fatální. Zda se slůně vrátí ke svému stádu, agentura Reuters neuvádí.

Slůně zabloudilo se stádem slonů u obce Kothamangalam na jihu Indie

Slůně zabloudilo se stádem slonů u obce Kothamangalam na jihu Indie

V Indii sice stále žije více než 50 procent světové populace asijských slonů, ale jejich počet se zmenšuje. Podle odborníků za to může masivní odlesňování, pytláctví a zásahy do sloních stezek, které slony nutí stěhovat se za potravou a vodou z jejich přirozeného prostředí .

Toto tedy bohužel není první a zřejmě ani poslední případ, jak dokládá podobné drama v článku zde, které se odehrálo před dvěma lety.

,