Poborský sehrál zápas na podporu goril. S Kamerunci, na obě strany 2:2

• 3
V neděli odpoledne proběhl zápas dvou hlavních fotbalových mužstev kamerunského Somalomo. Veteránského Deux-Zéro v zelených dresech a mladých nadějí v modrých dresech Lycée de Somalomo. Za každé mužstvo odehrál hostující Karel Poborský polovinu zápasu.

Karel Poborský nastoupil v prvním poločase za Deux-Zéro a hrál v něm tak po boku manažera našeho Toulavého autobusu Jocelyna Ewaneho a proti pracovníkovi rezervace Stéphanu Marilovi. První gól padl už v desáté minutě a vsítil jej právě Karel Poborský.

Deux-Zéro vs. Lycée de Somalomo

Během prvního poločasu pak padly ještě dva góly, když v Lycée de Somalomo v 18. minutě vyrovnalo a ve 23. minutě se znovu ujali vedení Deux-Zéro. Po této brance Jocelyne vítězně zapózoval s vyhrnutým dresem, pod nímž měl nápis Pomáháme přežít gorilám.

Druhý poločas, kdy Karel Poborský hrál za Lycée, padl po jeho přihrávce v 55. minutě vyrovnávací gól.

Přes enormní úsilí obou mužstev zůstal tento stav nezměněn až do konce zápasu. Zápasu, kterým byl symbolicky zahájen projekt Toulavý autobus, přihlížela ve druhé polovině již většina obyvatel Somalomo.

Více o projektu Toulavý autobus, jehož patronem se stal Karel Poborský a vysvětlení, proč stojí za to projekt podpořit, najdete v článku ZDE. Průběžně vám budeme přinášet zprávy, jak cesta s kamerunskými dětmi do záchranné stanice pro primáty v Limbe probíhá.

Podpořte projekt Zoo Praha na ochranu goril v Africe

Na probíhající projekt Toulavý autobus můžete přispět složením daru ve výši 100, 300 nebo 500 korun přímo v Informačním centru před hlavním vchodem do zoo. Na místě za jeho podporu dostanete originální pamětní list. Případně lze zaslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS GORILYAFRIKA na 87 777 či poukázat libovolnou částku na konto Pomáháme jim přežít (43-680 466 0247/0100). Variabilní symbol Toulavého autobusu je 11.