Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Diskuze

Pět největších chyb, které děláme při krmení psa

Společné stolování, nepravidelnost krmení či nacpávání před procházkou. Takové jsou největší prohřešky, kterých se při výživě svého pejska můžeme dopouštět.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
AS

Neekonomické???? Tak to teda nevím. Nejdřív jsem krmila superpremiovýma granulema, nemohla jsem pořádně najít, který by psovi sedly. Pak jsem skoro rok vařila, to už bylo lepší a teď jsem na syrovém.  To vařený nebo syrové maso mě vyjde tak o třetinu levněji než granule. A hlavně vím, co tomu psovi dávám. Což v granulích člověk nikdy neví, co tam semelou.

2 0
možnosti
PN

P71a63v98l44a 38N13o71v85á

8. 8. 2014 13:22

Si myslím, že se z toho dělá trochu zbytečná věda. Znám psy, co jedli úúúplně všechno a dožili se bez problémů stáří. Ten náš má naopak hodně háklivý žaludek a některým typům masa se musíme vyhýbat a stravu mu moc neměnit, jinak je to průser a to doslova. :-) Horší je to s tím přežíráním. Tlustej pes je stejnej chudák jako tlustý dítě.

3 0
možnosti
VT

Nevím odkud se vzal názor, že granule jsou klasické psí žrádlo. Před 25 lety bych o granuli nikde ani nezakopl. A ty piliny smíchné s bůhvíčím, co dnes prodávají v marketech za stovku deset kilo, tak to psovi nedám ani náhodou. No a kupovat psovi K9 nebo Acanu, tak to mu raději objednám v restauraci meníčko i s miskou vody :-)

3 2
možnosti
PN

P85a79v38l74a 71N92o14v74á

8. 8. 2014 13:16

Čím ho teda krmíte?

0 0
možnosti
BK

Zavilí pejskaři mě asi sežerou zaživa, ale pamatuju doby, kdy žádný granule nebyly, strava psů a koček se nijak dramaticky neřešila a naši psi byli vždycky zdraví, svěží a veselí. K uzoufání milovali buchty, zahrabávali si kosti, o zabíjačce se přecpali, jindy měli stravu chudší, kočky jakbysmet. Byli tu hlavně od toho, aby hlídali barák a kočky aby lovily myši. Doba, kdy se psům kupujou oblečky, utrácejí se za ně tisíce a pod. mi přijde šílená.

9 0
možnosti
LG

No jo. Taky se ale dožili v průměru tak 5 let.

Lidi se v pravěku taky ládovali vším možným, nic neřešili a jistě se jim vesele a spokojeně žilo do těch 30 let kdy zemřeli. :-)

0 2
možnosti
PL

Maso samozřejmně nesolené na to velký pozor, nebo maso syrové je taky dobré. Já ale využívám třetí možnost a to jsou granule. Nemyslím různé svinstva z reklam a marketů, ale prémiové plnohodnotné krmivo tím nemůžete nic zkazit, naopak si myslím že je to  nejlepší volba. Ono to stačí si psa všímat, jak hebkou a silnou má srst, svalovou hmotu a kolik má energie.

A úplně to nejhorší co mužete udělat je že mu dáváte jednou maso, pak granule...ne!! Bud maso nebo granule, jinak mu akorát rozdráždíte trávení, žaludek si musí zvyknou na jednotnou stravu.

0 0
možnosti
VV

jojo, ten zvyk můžu potvrdit, naštěstí jsme granule, které mu sedli našli poměrně rychle.

0 0
možnosti
BT

Naši kluci jedí 2x denně - odpoledne kolem 17. hodiny vařené maso (např. srdce, jazyky, nožinu, příp. játra) s rýží, večer kolem 21. hodiny pak menší misku granulí. Přešli jsme na tento režim už před mnoha lety, když jsme ještě měli NO, který strašně hltal, takže často poté blinkal, tudíž bylo třeba mu stravu rozdělit do více porcí, a navíc mu skoro po každé konzervě bylo zle a měl průjem, proto jsme začali vařit. Na doporučení veterináře se snažíme stravu doplňovat kostmi, ale s mírou s tím, že vepřové nožičky vaříme. Plus v době růstu psů se snažíme do jídla přidávat co nejvíc chrupavek a šlach pro správný růst kloubů. Aktuálně máme 14,5letého křížence huskyho (docela se drží, sice skoro neslyší a špatně vidí, ale jinak je pořád v relativně dobré kondici), dvouletého oříška (kříženec labradora, NO a nejspíš kolie) a ročního kavkazana. Před dvěma lety nám v 11,5 letech zemřel NO. Na to, že už od jeho cca šesti let nám veterinář tvrdil, že kdyby u něj propuknul jen jediný zdravotní problém, ke kterému má sklony, tak bychom ho skoro okamžitě pochovali, vydržel dlouho. :-)

0 0
možnosti
DA

První chybou u většiny pejskařů je, že si vůbec pořídí psa. A zbytkem se nemusíte zabývat. Ten kdo ví co má se psem dělat, tohle číst nepotřebuje

2 11
možnosti
VV

tohle je tak blbý názor, že se tak často nevidí :D

7 1
možnosti
Foto

Vzhledem ke spoustě nesmyslných komentářů si dovolím podotknout:

1/ Pes se po celou dobu soužití s člověkem krmil zbytky-nikoliv hlavně masem-tomu se přizpůsobilo trávení a není to typický masožravec, ale všežravec

2/ v přírodě vlk-předchůdce psa nežere zdaleka jen maso, ale i tuk,kosti, kůže, peří, chlupy a zejména vnitřnosti přežvýkavců-včetně natrávené potravy a k tomu i rostlinnou stravu-nežere samotné maso!

3/ vlci v přírodě nežerou často ani každý den natož tak několikrát denně-proto je jejich trávení uzpůsobeno na krmení méně často, ale sežerou hodně naráz-víc než člověk při stejné váze

4/ Spousta vlků umírá na nemoci z potravy-zejména na parazity a podstatně to zkracuje jejich život

5/ Vlci před tím než se dostanou k potravě mají extrémně vyoký výdej energie při lovu-tolik energie žádný pes / snad s vyjímkou sańových/ nevydá! Takže z výše uvedeného vyplývá, že pokud chcete mít zdravého a spokojeného psa je mu potřeba hlídat příjem potravy a krmit maximálně 2x denně, krmit ho minimálně z 50% rostlinnou stravou a pokud nekrmíte granulemi tak dávat i vnitřnosti, kosti...a přednostně by mělo vše být tepelně opracováno-k tomu samozřejmě dostatek pohybu. Krmení hlavně masem zadělává péjskům základ pro velké zdravotní problémy!!!

3 1
možnosti
LG

Souhlas.

K tomu snad jen tolik, že i u domestikovaných plemen je jejich matabolizmus pořát blíže masožravci než všežravci.

K četnosti krmení: U malých plemen bez problémů 1x denně. U velkých plemen spíše 2x denně. Ideálně pravidelně vždy ve stejnou dobu. Pokud pes žrádlo nesežere tak odebrat. Nenchávat mu ho v misce.

2 1
možnosti
IS

lidi neblnete. Nas Nikki je clen rodiny a jako takovej ma i sva prava a to i na zbytek jidla v taliri.:-) A granule? Za zadnou cenu bych ty ze supermarketu Nikkimu nedal.

1 4
možnosti
LG

Dělejte si to jak chcete.

Pokud jste si ještě nevšiml, že členové vaší rodiny nepatří všichni k lidskému druhu a že mohou mít tím pádem jiné potřeby než máte vy, pak asi není co k tomu dodat. :-)

6 0
možnosti
Foto

Autora článku platí MF Dnes, nebo výrobce granulí? Doporučil bych si něco přečíst, například knihu Kočky by kupovaly myši. !!!!

3 1
možnosti
Foto

Knihu jsem nečetl, ale nepochybně tam není psáno, že by se kočky měly krmit jen masem-a pokud ano tak to nestojí za to číst.

Mimochodem kočky jsou mnohem méně domestikovány než psi-je to naprosto odlišná situace

0 2
možnosti
  • Nejčtenější

Gorilák Kisumu se v pražské zoo činí. Narodil se mu letos už druhý potomek

12. dubna 2024  6:45,  aktualizováno  15:13

V pražské zoologické zahradě se v noci na pátek narodilo mládě gorily nížinné. Jeho matkou je...

Podkroví se v létě může proměnit v peklo. Jak udržet snesitelnou teplotu

15. dubna 2024

Podkroví nabízí nevšední prostor, kde může být velmi příjemné trávit čas. Někteří mají pod střechou...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Psí parazit míří z teplých krajů do střední Evropy. Srdeční červ je tu

11. dubna 2024

Migrace a nové druhy komárů, změna klimatu, ale také častější cestování se psy do zahraničí – to...

Vybírejte nejroztomilejší dubnové kočky a psy. Rozdělí si krmivo za 10 tisíc

2. dubna 2024  7:02,  aktualizováno  15.4 9:14

Hlasování v dubnovém kole čtenářské fotografické soutěže o nejroztomilejší psy a kočky je tu....

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Venkovská zahrada, kde se moderní s respektem snoubí s kouzlem starých časů

16. dubna 2024

Zrekonstruujte starý dům na venkově ruku v ruce se starou zahradou tak, abyste zachovali jejich...

Senoseče letos budou zřejmě dřív. Ochránci srnčat se bojí zmařených životů

18. dubna 2024

Vzhledem k tomu, že letošní zemědělský rok začal dříve, předpokládá se, že i senoseč přijde v...

Potěšte se kvetoucími keři. Vybírejte, který by se hodil na vaši zahradu

18. dubna 2024

Není nic krásnějšího, než se projít zahradou nebo parkem, ve kterých na jaře kvetou květiny a keře....

Hlavonožci jsou velmi inteligentní, mají výbornou paměť a učí se, říká zooložka

17. dubna 2024

Premium Chobotnice, sépie, olihně či obří krakatice. Ti všichni patří mezi hlavonožce. Jejich život je pro...

Kocoura jí přejelo auto, naklonovali jí dva stejné. Povahu zaručenou nemá

17. dubna 2024

Premium Za naklonování kočičího mazlíčka, o kterého přišla v jeho pouhých pěti letech, zaplatila Kanaďanka...

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?
Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...