Konečně gril, který nekouří. Pohání ho ventilátor na baterky

  • 34
Do redakce nám přišel gril, jehož prodejce se dušuje, že tento kousek neprodukuje žádný kouř. S chutí jsme se rozhodli jej vyzkoušet. Vždyť kdo kdy viděl, aby gril na obyčejné dřevěné uhlí nevydával alespoň trochu kouře?

Kupodivu to tentokrát není marketingový tah, ale pravda. LotusGrill pracuje na principu kovářské výhně. Pod rozžhavené uhlí ventilátor na baterky vhání vzduch a dodává mu dostatek kyslíku k hoření. To má pozitivní důsledek: nezaznamenáte onen „plonkový“ čas, kdy podpalovač zhruba rozhořel uhlí, ale to zatím není dostatečně roztopené. V této fázi často gril na chvíli zakouří.

Dalším pozitivem je, že po prvním grilování si uhlí drží dost teploty na to, že opozdilci můžete dogrilovat další porci. Zapnete foukání a uhlí je za chvilku opět připraveno přivítat další maso.

Konstrukce spoléhá na nepřímé grilování. Zásobník s uhlím se skrývá pod vlnitým plechem, takže na něj nemůže skapávat omastek. Vyzařující žár se „zesiluje“ nerezovou vložkou, která funguje jako konkávní zrcadlo.

Až vychladne, můžete nádobu s popelem vysypat a vnitřní nerezovou mísu vyčistit od skapávajícího tuku v myčce na nádobí.

Práce s grilem je velmi čistá, jednoduchá a rychlá. Dovedeme si představit, že jej sbalíte do tašky a hodíte do kufru auta, když pojedete do kempu pod stan.

Klady a zápory

+ malý a skladný
+ čistá práce s uhlím
+ snadné zapalování
+ rychle se rozhoří
+ nekouří

- vyšší cena

Toto vše zní příliš báječně na to, abychom nenašli alespoň jedinou vadu na kráse. A taky že ano. Tento designový a skladný kousek, ještě nedávno hit německých zahrad, se totiž prodává za ceny od tří a půl tisíce korun. Ale komu to nedělá problém, má tu tip, jak vyzrát na grilování v hustě obydlených oblastech.

Pro kutily je tu zase příklad z praxe, který by mohli zahrnout do svých stávajících grilů. Vždyť vložit dospodu grilu trubku s otvory, do které by se z malého ventilátorku vháněl vzduch, by neměl být problém.


Letní grilování - Grily