Švédští králíci potvrdili formu, ale hyperaktivní Rambo skočil nejdál

  8:37aktualizováno  8:37
O víkendu se v havlíčkobrodské sportovní hale představila stovka nejlepších králičích skokanů z Evropy. Šampionátu se vedle českých závodníků zúčastnili také Němci, Švýcaři a obávání favorité ze Švédska. Ti si nakonec odvezli hned tři tituly. Skok do dálky ale ovládl český Rambo v novém národním rekordu.

Mistrovství Evropy v králičím hopu v Havlíčkově Brodě. | foto: Jaroslav Šnajdr, MAFRA

Mezi největší hvězdy soutěže se zařadil králík Rambo majitelky Lenky Špilarové, který skočil neuvěřitelných 265 centimetrů do dálky. Hlediště sportovní haly zaplnily desítky obdivovatelů netradičního sportu, mezi které patřily především rodiny s malými dětmi.

Králíci na závodním koberci předváděli taková čísla, že jejich vodiči mnohdy nestíhali. Jiné ušaté sportovce zase majitelé museli před překážkami pošťouchnout, za což ale inkasovali trestné body.

Novým českým rekordmanem se stal králík Rambo Golden Kids se svým 265 centimetrů dlouhým skokem. "Rambo je hyperaktivní králík. Když ho mám na zahradě na vodítku, nemůžu ho vůbec udržet," říká majitelka nového šampiona Lenka Špilarová.

Fotogalerie

Ramba vlastní teprve půl roku, a přestože v domácím tréninku skákal více než dva metry, takový úspěch nečekala. "Už několikrát mě pokousal, pořád potřebuje běhat," přiznává patnáctiletá chovatelka z Prahy.

Velkého úspěchu se dočkal také skokan do výšky Zeus. V mezinárodní konkurenci našel jediného přemožitele, a to švédského reprezentanta, který zdolal metr vysokou laťku.

Skokani ze Švédska pak ovládli i elitní kategorii rovinné dráhy, kde se jim z českých závodníků postavila jen Petra Černá z Poděbrad a vybojovala páté místo.

V dalších kategoriích této rychlostní disciplíny už vládli domácí sportovci. Zlatý pohár si do Prahy odvezla Aneta Školníková a Petra Molkupová.

Druhý závodní den patřil parkúrovému skákání, kde se opět představil hnědobílý Rambo a vyhrál další mistrovský titul. Ve střední kategorii zvítězili reprezentanti z Chotěboře, Karolína Rejfková s Rychlonožkou. Těžkou a elitní třídu, ve které překážky mohou mít výšku až padesát centimetrů, ovládla Švédka Fia Eriksson. Třetí místo obsadila domácí Petra Černá s králíkem Kasper Golden Kids.

Na slavnostním vyhlášení výsledků se předávaly zlaté poháry a věcné ceny. Ocenění si však odnesla také hlavní pořadatelka, Lada Šípová Krejčová. "Byly to jedny z nejkrásnějších závodů," zhodnotil víkendové mistrovství Radim Vlačiha z organizačního týmu.

Prestižní soutěže se zúčastnilo více než sto králíků a velká účast se očekává i na listopadovém mistrovství České republiky, které se uskuteční v Praze.

Autor:Nejčtenější

Lidé jsou zhýčkaní a líní, s puškou chráním zvířata, říká lovkyně

Lovkyně Michaela Fialová ráda provokuje a z výhrůžek si nic nedělá

Michaela Fialová si na focení pro magazín Víkend oblékla šatičky s kolouškem Bambi. Zastřelila mu nejen maminku,...

Skotská klapouchá. Kočičí společnice, která je stínem svého majitele

Klapouchost se projeví jen u jedinců, kteří jsou nositeli genu způsobujícího...

Jemná malá ouška sklopená dopředu dávají této kočce jedinečný výraz, těžko si ji spletete s jinou. Tedy pokud zdědila...Kočky nejsou hypochondři, svoje neduhy zpravidla pečlivě skrývají

Jablonecká vyhláška například zakazuje krmit toulavé kočky.

Jsou nezávislé, mají od přírody tuhý kořínek a navíc ještě devět životů. Všechny tyto lidové „pravdy“ o kočkách mohou...

Dobrý den, jsem Potxolo. Budu největší a nejdražší vůl na světě

Plemeno plavého aquitánského skotu

Je mu sedm let a denně sežere asi 50 kilogramů brambor, mrkve a další potravy. Podle deníku El Mundo jeho majitelé už...

Vepřová žebra na houbách: konečně chlapský houbový recept

Maso položíte na hlavičky hub, okořeníte a přidáte trochu sádla

I muži mají své oblíbené kulinářské houbové speciality. K houbám však přidají pořádný kus masa.

Další z rubriky

Američané cvičí jógu s kozou na zádech, zvířata na ně i kálí

Kozí jóga je údajně "novým trendem" ze Spojených států. Spíš než o jógu jde o...

Co všechno lze vydávat za cvičení jógy? Kleknete si na všechny čtyři, na záda vám vyskočí koza a oba se to snažíte...

Nová metoda vyšetření ledvin psů a koček onemocnění odhalí dříve

U nemocných mazlíčků se projevují nemoci ledvin i zvýšeným pitím.

Chronické onemocnění ledvin je jednou z nejčastějších nemocí u starších psů a koček s velmi vážnými zdravotními...

Lidé jsou zhýčkaní a líní, s puškou chráním zvířata, říká lovkyně

Lovkyně Michaela Fialová ráda provokuje a z výhrůžek si nic nedělá

Michaela Fialová si na focení pro magazín Víkend oblékla šatičky s kolouškem Bambi. Zastřelila mu nejen maminku,...Najdete na iDNES.cz