Diskuze

Za používání polotovarů v hospodách často nemůže kuchař, ale majitel

Vymyslete si jídelní lístek obsahující vzorek od každé světové kuchyně. Očesejte personál na minimum, zaplaťte mu minimální mzdu a dostanete kuchyň, ve které se bez přípravků od Vitany, Knorra a dalších výrobců konveniencí neobejdete.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
OP

Koupím hovězí žebra, nějakou kost, zeleninu, libeček,koření (mám bylinkovou zahrádku) a přes noc nechám táhnout vývar. Z krabic od mléka uříznu spodní část,vložím mikrotenový sáček a po 2 dcl dám vývar zmrazit. Je to pro nás rozumná dávka na omáčku nebo na guláš. Celý litr pak na polévku.Proč tedy používat podravku nebo masox. Bylinky se dnes dají koupit po celý rok. Celou zimu si pěstuji řeřichu, jen tak na vatě, na chleba s máslem nebo do pomazánek vynikající a zdravé.

0 0
možnosti
JH

J66i10ř86í 28H66o18r66á27k

17. 1. 2014 18:45

Dámy a pánové já se dobře oženil a moje ženuška vaří tak, že se jí hned tak někdo ani nepřiblíží. Proto že jsem se mnohokrát dostal do zázemí a kuchyní mnohých nobl restaurací a lidových hospod. Tak se restauracím a hospodám vyhýbám na dálku.

0 0
možnosti
OM

Nejvíc mě vždycky rozesmějí ty reklami na potravinové polotovary, kde vystupuje nějaký údajně veledobrý "kuchař" a pak do té polívky klidně prdne instantní vývar. ;-D Ještě to chápu v domácnosti, že není vždy čas se dělat několik hodin s poctivým vývarem, ale pokud toho nejsou schopní ani v restauraci, tak si zákazníkovy peníze fakt nezaslouží.

4 0
možnosti
BP

B81e25n 37P88a49v27k23a

15. 1. 2014 22:25

Nechápu, co se s těmi pytlíky furt řeší. Vývar se dá klidně dělat průmyslově. Není to žádná věda. Ale prostě je to moc drahé a neprodá se to. Je lepší to dělat na místě. Voe hodím to tam, zapálím, nestarám se. Je naprosto šumák, jak je to tam dlouho. Hlavně nevyvařit vodu.

S kořením je to trochu horší, protože jaksi tu pepř neroste, že. Ale tak snad každý trouba si dokáže v Tesco naházet pár pytlíků do vozíku a nemusí kupovat podravku s glutamátem. A když už chce glutamát, tak si koupí sojovku.

A když má kuchař pod čepicí, tak se domluví se zahradnictvím a ti mu ty bylinky vypěstují. Taky to často vychází levněji než sušené.

Ale tak to jsou snad základy. I v těch školních jídelnách to vaří od základu, protože jinak by se jim to nevešlo do tabulek a do rozpočtu.

0 3
možnosti
PS

Nebo si pořiďte Akvaponický skleník. Na ploše 3 x 5 m vypěstujete za rok 600 kg masa a neuvěřitelné množství zeleniny, bylinek....;-O

0 2
možnosti
PS

Je na čase vymyslet automat  na vaření ob jedů. Když mohou být automaty na vaření kávy...

takový ob jed za 17,- Kč ..

0 1
možnosti
PS

Za požívání může zákazník, když to kupuje. ;-O

0 0
možnosti
KS

Dokud to lidi budou jíst a budou vyžadovat hotovky za šedesát korun, bude se tak i vařit. Až tam nepřijde ani noha, přestanou to dělat.

3 0
možnosti
BP

B80e87n 75P59a86v35k98a

15. 1. 2014 22:29

Za 60,- už jsem neviděl hodně dlouho. Teď je snad standard 80,-. A za to se dá uvařit dobře i se slušným ziskem. Do 40,- korun na surovinách se vám vejde 200 g ryby, rýže a fajnová omáčka. Nebo boloňské těstoviny a... no prakticky všechno. Ženské doma za to normálně vaří.

4 0
možnosti
Foto

Vzdyt lidi si domu nakoupili nove kuchyne, trouby, grily, sklokeramicke desky, hrnce presovace. Vedi kde maji koupit maso od reznika a domaci zeleninu a ja budu chodit do restaurace ? Do restaurace nechodim prave proto, ze mam rad dobre jidlo. :-P

3 3
možnosti
AK

Lidé si do domovů koupili trouby, grily a sklokeramické desky a neumí na tom vařit. Tak jdou do restaurace, kde vaří kuchař na 30 let starém sporáku.. A neumí vařit :)

3 0
možnosti
TK

Sorry, ale to jsou kecy. Dělal jsem v mnoha kuchyních a kuchař (resp. šéfkuchař) si prostě musí sjednat respekt a nemůže poslouchat diktát majitele a je jedno, jestli je to kuchař levný či drahý. A pracovní dobu ukládá zákon, takže prostě nehrozí, aby tam musel být déle. Nemusí - prostě tam nebude (samozřejmě slušný zaměstnanec občas udělá výjimku, když je nějaká extra záležitost, nesmí to být ale pravidlo).

Problém je, že v kuchyní vaří lidi, kteří nemají s vařením v restauracích žádné zkušenosti a znalosti. Každý si myslí, že dokáže uvařit doma, takže může vařit i v restauraci ale dokáže akorát tak prd.

A polotovary vesměs vychází (i výrazně) dráž než původní potraviny a když máte dobře rozvrženou práci, tak vám žádný čas neušetří (např. kosti na vývar se můžou vařit na zadním sporáku klidně celý den a sahat na ně nemusíte, sebrání pěny je otázka několika minut; zelenina se připravuje buď dopoledne, po obědech nebo v noci, tak, že nezasahuje do vlastní tvorby jídel atp.).

Jenže tihle lemplíci si myslí, že když v hospodě není host, tak že to znamená, že mají klid a mohou si dát cigárko. A pak nemaj nic připravené a řeší to nějakou chemií. Prdlajz, v takových chvílích je v pořádných kuchyních často právě největší frmol, protož se připravují na obědy, večeře či další den.

17 0
možnosti
KS

Souhlasim na 99% krome tech prescasu, Pokud totiz mate kuchare ktery na to kasle, bude mit prescasu klidne 200 hodin, protoze jak pisete, vetsina kucharu si mysli ze kdyz je v hospode prazdno, je to cas na cigarko a to co nestihli v pracovní dobe pak dohaneji na ukor majitele mimo pracovni dobu a pak krici ze jim prescasy nikdo neplati. Jinak naprosty souhlas s nazorem na chemii, je to drazsi a hospode to nic neprinese. Do hospody doporucuju chemii vubec nepostet, protoze jak to mate, vzdy z toho nakonec zacnou kuchari varit, protoze jsou liny delat veci poradne a chemii setri vlastni cas, bohuzel na ukor kvality. Bohuzel je taky smutnou pravdou ze minimalne 70% hospod z chemie vari a hoste ani kvalitni kuchyn nepoznaji (ne vsichni samozrejme) Samozrejme jina situace je ve velkych mestech, ale na malomestech bych si troufl tvrdit ze vari 90% hospod z chemie.

1 0
možnosti
MH

Já už jsem na tenhle humus rezignoval. Několik let dělám jen to co chci. Chodím pouze tam, kde se vaří aspoň trochu z lokálních a bio zdrojů. Zdraví mám jen jedno a proč si ho ničit v kantýně alá restaurant.

1 0
možnosti
  • Nejčtenější

Seznamte se s Ninou, francouzským buldočkem budoucnosti

26. března 2024

Chovatelé se snaží zachránit francouzského buldočka tím, že odstraňují jeho hlavní zdravotní...

Ve spáleném Českém Švýcarsku už vyrostly břízky ze semínek do výšky metru

22. března 2024

Vědci Botanického ústavu Akademie věd se nestačí divit, s jakou rychlostí se obnovuje vegetace na...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Pohlreichův cukrář prozradil náročný recept na italské velikonoční holubice

25. března 2024

Co je pro nás velikonoční beránek, to je pro Italy velikonoční holubice. Colomba. Symbol Ducha...

Pohlreich se vrátil do rodné stáje. V Česku na grilu je mírný jako beránek

24. března 2024

Kdo má rád gastronomické soutěže, v tomto pořadu si možná přijde na své. Po krátkém „odskoku“ na...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

KVÍZ: Jak se vyznáte v pivu a jeho čepování?

28. března 2024

Pivo je českým národním nápojem a v jeho konzumaci se pravidelně držíme na horních příčkách...

Ve skleníku topí koňským hnojem, prodlouží si tak sezonu o týdny

28. března 2024

Novou pěstební sezonu zahajují Lucie a Brett Gallagherovi už na konci února. Přestože pozemek v...

KVÍZ: Jak se vyznáte v pivu a jeho čepování?

28. března 2024

Pivo je českým národním nápojem a v jeho konzumaci se pravidelně držíme na horních příčkách...

Semínka rajčat koupejte v heřmánku, radí zkušený zahradník, jak na výsev

27. března 2024

Semena rajčat se tradičně vysévají na Josefa, nicméně do Velikonoc to pořád stihnete tak, abyste po...

Jak máte zorganizovanou knihovnu? Nejlepší vychytávky pro knihomoly

27. března 2024

Každý vášnivý čtenář ví, že čím víc knih doma má, tím náročnější je všechny ty skvosty nějak...

FOR KIDS by měl být zážitkem pro celou rodinu, říká Monika
FOR KIDS by měl být zážitkem pro celou rodinu, říká Monika

Monika Pavlíčková (35 let) je maminkou dvou dcer, sedmileté Terezy a čtyřleté Laury, a zároveň také manažerkou obchodního týmu společnosti ABF,...