Pro někoho je nejkrásnější mazlíček obyčejný křeček. Levný a nenáročný

  18:45aktualizováno  18:45
Křeček zlatý, někdy podle země svého původu nazývaný také syrský, je baculatý samotářský hlodavec, kterého lze docela dobře ochočit a zvyknout na mazlení. Záleží ovšem na výchově, může z něj vyrůst i kousavý agresivní mrzout.

Křeček se dá ochočit, takže v něm na dva tři roky můžete najít příjemného chlupatého mazlíka. | foto: Profimedia.cz

Pokud chcete malého chlupatého kamaráda na mazlení, je ideální pořídit si mládě co nejdříve oddělené od ostatních sourozenců. Mláďata křečků, která dlouho zůstávají pohromadě v rodném hnízdě, se naučí bojovat o potravu a bývají potom agresivnější i vůči svému majiteli. Zvláště samičky.

Samolepka do alba Mazlíčci

Ve středeční MF DNES vyšla právě samolepka křečka zlatého a kočky bengálské (o tomto plemeni čtěte více zde).

Pokud byste ji snad prošvihli, můžete ji dodatečně získat podle pokynů zde. A jestli ještě nemáte sběratelské album Mazlíčci s prvními 12 samolepkami, můžete si jeho zaslání objednat prostřednictvím SMS (v ceně 20 Kč) ve tvaru ALBUM jméno příjmení ulice číslo město PSČ (vzor ALBUM jan novak jindrisska 16 praha 1 110 00) na čísle 902 11 20.

Součástí čtvrteční MF DNES bude sběratelské album MAZLÍČCI se sérií prvních 12...

Samolepky do sběratelského alba Mazlíčci budou v MF DNES vycházet až do 7. listopadu každý všední den a v sobotu.

Vyberte si tedy pokud možno samečka, ti bývají klidnější a povahově vyrovnanější, a postupně ho zvykejte na svoji dlaň. Nejlépe, když se sám vzbudí a vyleze z pelíšku, násilné buzení nemá rád. Brát ho můžete za kožní řasu za krkem, aby vás nemohl kousnout. 

Pokud toužíte po ochočeném mazlíkovi, opravdu zůstaňte jen při jednom křečkovi. Je to samotář, takže samotou nijak trpět nebude. Pokud byste si pořídili páreček, budete brzy řešit, co s mláďaty. Křečci totiž dokážou najednou vrhnout 6 až 10 mláďat. Rodí se holá a slepá, ale už ve věku tří týdnů mohou putovat k novým majitelům.  

Pokud by je od vás neodkoupil zverimex, zájemce byste ale nemuseli hledat jen v rodinách s dětmi, poslední dobou berou zavděk křečkem jako mazlíčkem i senioři, vzhledem k finanční nenáročnosti chovu (více info zde). Stačí mu totiž skleněný, plastový nebo drátěný "domeček" vystlaný hoblinami nebo jinou podestýlkou vhodnou pro malá zvířata (konkrétně vám poradí v každém zverimexu).

Vhodné je přidat napáječku s čistou vodou a větvičku z ovocného stromu na okusování, případně kus tvrdého chleba. Křeček má totiž jako hlodavec dorůstající zuby, které si musí stále obrušovat hryzáním něčeho tvrdého. Krmit ho můžete směsí ovsa, kukuřice, kousky čerstvé zeleniny a ovoce, občas se mu přidává moučný červ, nebo kousek tvarohu či vařeného vajíčka jako zdroj bílkovin.

Předplaťte si MF DNES a žádná samolepka vám neuteče

Pokud chcete mít jistotu, že Mladou frontu DNES se samolepkami seženete každý den, objednejte si předplatné na dobu šesti týdnů ve speciální zvýhodněné akci za 83 korun na týden. Získáte sběratelské album, všech 89 samolepek, ušetříte 116 Kč proti ceně na stánku a noviny budete mít ve schránce každý den do 7:30.

Předplatné si můžete objednat přímo ZDE, na telefonním čísle 225 555 522, nebo prostřednictvím SMS (k této formě objednávky najdete více informací ZDE).  

 

Autor:

Nejčtenější

Svatomartinská husa krok za krokem: peče se sama bez kontroly 13 hodin

Sliny se sbíhají i na obrázku

Dozlatova pečená husička patří k oslavám svatého Martina stejně jako Ježíšek k vánočním svátkům. Ideální je vložit ji...

V Paříži na ryby? Kvůli imigrantům dnes musíte mít odvahu, řekl Vágner

Rybář Jakub Vágner v diskusním pořadu iDNES.cz Rozstřel (13. listopadu 2018)

Jakub Vágner je rybář, který proslul „hony“ za téměř vymřelými rybami po celém světě a několika světovými rekordy. Dnes...

Vím, že jako „ti po Pohlreichovi“ neujdeme srovnávání, říká Jitka Pagana

Jitka Pagana, moderátorka nového pořadu Ano, šéfová!

Zdeňka Pohlreicha obdivuje po stránce profesní i lidské, jeho show Ano, šéfe! roky sledovala s přirozeným zájmem...

Nájem platí Šárce Grossové, mají boží svíčkovou a od šéfové první hvězdu

Jitka a Santo Pagana na terase pražského podniku Černý kohout s výhledem do...

Jen těžko lze nahradit někoho, kdo je jako doma jak v kuchyni svého podniku, tak v jeho organizaci. Nekompromisně to v...

Pohlreich už zase vaří v televizi. V neděli dopoledne a opět lehce

O zeleninu není nouze ani v nové řadě Teď vaří šéf, protože Zdeněk Pohlreich...

Zdeněk Pohlreich z obrazovek úplně nezmizel, pěkně v klidu si pro své fanoušky připravil další lehké recepty, po...

Další z rubriky

Sršeň asijská dobývá Evropu, u nás může ničit včelstva do čtyř let

Sršeň asijská (Vespa velutina)

Říká se jí také vosa čínská a do Francie byla v roce 2004 zavlečena zřejmě se zásilkou bonsají. Od té doby se rozpíná...

VIDEO: Elektrická vedení mají na svědomí úhyn stovky tisíc ptáků ročně

Orlovec říční u nás nežije, jen přelétává naše území při cestě ze severu do...

Nezabezpečené elektrické vedení znamená pro ptáky doslova každodenní boj o život. Někdy na drátech nebo sloupech přímo...

Je vaše kočka agresivní? Zkontrolujte jí zuby, možná v nich má zánět

Těžká faucitida (kaudální stomatitida)

Záněty sliznice dutiny ústní, zánět dásní a parodontitida jsou pro kočky velmi bolestivé. Hodně se hovoří o spojitosti...

Najdete na iDNES.cz